Skedar, 1 par, sterlingsilver, renässansstil, total vikt 50 gram, _12881a_lg.jpeg
Skedar, 1 par, sterlingsilver, renässansstil, total vikt 50 gram,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Halslänk, silver, vikt 20 gram,_12898a_lg.jpeg
Halslänk, silver, vikt 20 gram,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början, _13002a_lg.jpeg
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft, _13003a_lg.jpeg
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, bambu med silverbeslag, dekor av runor mm efter original på Jellingestenen,_13006a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Ceson, brosch, delvis förgyllt silver,_13025a_lg.jpeg
Okänd designer för Ceson, brosch, delvis förgyllt silver,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Käpp med silverkrycka, jugend, 1900-talets början, dekor av blommor, _13029a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Guldmynt, Danmark, 10 kronor, Kristian X 1913, vikt 4,48 gr 900/1000 guld,_13032a_8d97cf5dcfc0997_lg.jpeg
Guldmynt, Danmark, 10 kronor, Kristian X 1913, vikt 4,48 gr 900/1000 guld,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Rökelsekar (?), antagligen silver med turkoser (?), Indien, 1900-tal, i form av sitar, vikt 960 gram_13034a_8d97cf5fff77ef0_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hänge, mangofärgad bärnsten med montage i 14 karat rödguld, _13044a_lg.jpeg
Hänge, mangofärgad bärnsten med montage i 14 karat rödguld,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Parti silversmycken, Israel och Asien, total vikt 115 gram,_13046a_8d97cf5acad0baa_lg.jpeg
Parti silversmycken, Israel och Asien, total vikt 115 gram,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Ti Sento, Milano, ring, sterlingsilver med facettslipad månsten (?),_13096a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Toftarp, Britten, (Kronmakaren), egen verkstad, tiara, försilvrad metall med slipade krysopraser (?),_13110a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Plakett, silver(?), given Generalmajor Otto Christian Severin August von Bülow 1877,_13177a_8d97d9ebb481fdc_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti smycken och bijouterier,_13208a_8d97db2f3253d90_lg.jpeg
Parti smycken och bijouterier,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti silver, total vikt 240 gram, _13223a_8d97dd2b71a914c_lg.jpeg
Parti silver, total vikt 240 gram,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern, _13226a_lg.jpeg
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern, _13227a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern, _13229a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern, _13246a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, _13313a_8d97df071114251_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, silver,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, svartlackerat trä med silvermontage, jugend, 1900-talets början, _13314a_8d97df2428d5b06_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver, _13319a_lg.jpeg
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti silver, total vikt 650 gram, _13320a_8d97df55adc0379_lg.jpeg
Parti silver, total vikt 650 gram,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Parti silver, total silvervikt 500 gram, _13321a_8d97df57b524c83_lg.jpeg
Parti silver, total silvervikt 500 gram,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Cigarettetui, 935/1000 silver och onyx, 1900-talets mitt, vikt 190 gram, _13334a_8d97e7241278c47_lg.jpeg
Cigarettetui, 935/1000 silver och onyx, 1900-talets mitt, vikt 190 gram,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, nyrokokostil, 1900-talets 2 hälft, _13370a_8d97e82dd97a872_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, silver, nyrokokostil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK