Vippbord, palisander med intarsia, Italien, 1800-talets 2 hälft, oktogonal skiva, _12667a_lg.jpeg
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Armstolar, 1 par, björk, högklassiga Lindomearbeten, 1800-talets 1 hälft,_12682a_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Hyllmöbel, skuret och bonat trä, nyrenässans, sekelskiftet 1900, _12735a_8d976c82701a073_lg.jpeg
Hyllmöbel, skuret och bonat trä, nyrenässans, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Konsolbord, förgyllt och bemålat trä och pastellage, empirestil, sekelskiftet 1900, _12764a_8d97468d1045b7d_lg.jpeg
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Salongsbord, valnöt med bronsbeslag och ljus marmorskiva, Louis XV-stil, sekelskiftet 1900, _12771a_8d9746fed53d38a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Resell, Sigurd för  Vatne Lenestolfabrikk, bord, bonat trä med tonad glasskiva, "Falcon",_12773a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,_12774a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, blomsterbord, teak och ek, _12778a_8d976b3aabd007c_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-tal, blomsterbord, teak och ek,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Mathsson, Bruno för Dux, vilstol, böjträ med canvasklädsel, Pernilla, _12779a_8d976b3ba682e10_lg.jpeg
Mathsson, Bruno för Dux, vilstol, böjträ med canvasklädsel, Pernilla,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, snurrstol, lackerad metall och ek, sits och rygg med svart läderklädsel,_12780a_8d976b3e6077763_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-tal, snurrstol, lackerad metall och ek, sits och rygg med svart läderklädsel,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1920-tal, fåtölj, läderklädsel med mässingsstift, _12781a_8d976b414cb0d24_lg.jpeg
Okänd designer, 1920-tal, fåtölj, läderklädsel med mässingsstift,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, toilettemöbel, 2 delar, toilettebord, mässing med marmorskiva samt pall, mässig med pälsimiterande klädsel, _12786a_8d976c41e411599_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, toilettemöbel, 2 delar, toilettebord, mässing med marmorskiva samt pall, mässig med pälsimiterande klädsel,
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för Haslev, matbord med 1 iläggsskiva, bok, _12787a_8d976c8189dc752_lg.jpeg
Okänd designer för Haslev, matbord med 1 iläggsskiva, bok,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Cioncada, Enrico för SitLand, stolar, 1 par, fällbara, plexiglas och krom, 1900-talets andra hälft, "Ouverture",_12641a_8d976c3fa442c7f_lg.jpeg
Cioncada, Enrico för SitLand, stolar, 1 par, fällbara, plexiglas och krom, 1900-talets andra hälft, "Ouverture",
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Jacobsen, Arne för Fritz Hansen, stol, rödlackerad på stålben, modell FH 3107 'Sjuan', _12633a_8d976c381e89b29_lg.jpeg
Jacobsen, Arne för Fritz Hansen, stol, rödlackerad på stålben, modell FH 3107 'Sjuan',
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffbord, palisander med utdragbar Perstorpsplatta, denna med dekor av Sigvard Bernadottes "Virrvarr", _12801a_8d976c7ebb9e07b_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, soffbord, palisander med utdragbar Perstorpsplatta, denna med dekor av Sigvard Bernadottes "Virrvarr",
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Notini, Bo för Glössner & Co, tillskriven, soffbord med belysning, trä med frostad och etsad glasskiva, _12634a_8d976c3a0019d1a_lg.jpeg
Notini, Bo för Glössner & Co, tillskriven, soffbord med belysning, trä med frostad och etsad glasskiva,
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Strinning, Nils, vägghylla, teak och vitlackerad metall, "String", 2 hyllplan samt tidningshylla_12650a_8d96bc7b072063b_lg.jpeg
Strinning, Nils, vägghylla, teak och vitlackerad metall, "String", 2 hyllplan samt tidningshylla
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffa, 3-sits, Howardmodell, vinröd klädsel, framben med hjultrissor, enligt uppgift inköpt på NK,_12816a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal, _12847a_lg.jpeg
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pall, svartlackerat trä på svartlackerat stålunderrede, _12849a_lg.jpeg
Pall, svartlackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Pall, gullackerat trä på svartlackerat stålunderrede, _12850a_lg.jpeg
Pall, gullackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Dux, fåtöljer, 1 par, brun skinnklädsel på kromat underrede,_12845a_8d979b9e061730d_lg.jpeg
Okänd designer för Dux, fåtöljer, 1 par, brun skinnklädsel på kromat underrede,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel, _12867a_lg.jpeg
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel, _12868a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut, _12869d_lg.jpeg
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffa, bonad bok, Nordtyskland eller Danmark, Louis XVI, sekelskiftet 1900, _12870a_lg.jpeg
Soffa, bonad bok, Nordtyskland eller Danmark, Louis XVI, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Skov, Carl Ååge för Munch's Møbelfabrik, Slagelse, byrå, teak, design 1957, _12891a_8d97a90d078982b_lg.jpeg
Skov, Carl Ååge för Munch's Møbelfabrik, Slagelse, byrå, teak, design 1957,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Armstol, skuren och bonad ek, Louis XXV, _12897a_lg.jpeg
Armstol, skuren och bonad ek, Louis XXV,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Asko, soffbord, vit laminatskiva på fyrdelad metallfot, _12914a_lg.jpeg
Okänd designer för Asko, soffbord, vit laminatskiva på fyrdelad metallfot,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lampbord, mahogny, engelsk stil, _12919a_lg.jpeg
Lampbord, mahogny, engelsk stil,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord, svartlackerad alm med 9 plattor i serpentinsten, _12923a_lg.jpeg
Soffbord, svartlackerad alm med 9 plattor i serpentinsten,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Sideboard, svartlackerad alm och marmor,_12924a_lg.jpeg
Sideboard, svartlackerad alm och marmor,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Fotpall, skuret och betsat trä, rokokostil, 1900-talets början, _12929a_8d97ab029e6b2fb_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, sideboard, avlutad fur, _12952a_8d97c15002377af_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, sideboard, avlutad fur,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1900-talets slut, sideboard, körsbärsträ, _12953a_8d97c151101c9b8_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets slut, sideboard, körsbärsträ,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, byrå, palisander, _12956a_8d97c26e0739cdf_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, byrå, palisander,
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ekselius, Karl Erik för JO Carlsson (JOC) Vetlanda, fåtölj, teak med svart skinnklädsel,_12976a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Byrå, delvis svärtad mahogny, Nordtyskland, empire, 1820-30-tal, _12971a_8d97c35a5c59cd3_lg.jpeg
Byrå, delvis svärtad mahogny, Nordtyskland, empire, 1820-30-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hansen, Severin för Haslev, soffbord med 2 utdragbara, melaminklädda skivor_12970a_8d97c357f252092_lg.jpeg
Hansen, Severin för Haslev, soffbord med 2 utdragbara, melaminklädda skivor
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kista, skuren och delvis bonad kamfer, _12969a_8d97c353d251938_lg.jpeg
Kista, skuren och delvis bonad kamfer,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vitrinskåp, skuret, bemålat och förgyllt trä, Indonesien, 1900-talets 2 hälft, _12986a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hallbyrå, pyramidmahogny, oscariansk, sekelskiftet 1900, _12968a_8d97c351d22f40c_lg.jpeg
Hallbyrå, pyramidmahogny, oscariansk, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Byrå, palisander med intarsia och bronsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft, _12967a_8d97c34f195aab9_lg.jpeg
Byrå, palisander med intarsia och bronsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Thebord, ek med infattat flintgodsfat, 1910-20-tal, _12979a_8d97c4572f5cbeb_lg.jpeg
Thebord, ek med infattat flintgodsfat, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, pallar, 1 par, teak med stålben_12636a_8d976c3bf404d0c_lg.jpeg
Okänd designer, pallar, 1 par, teak med stålben
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-tal, vägghylla, inplastad metall med 2 hyllplan,_12649a_8d96bc7c56dbaac_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, vägghylla, inplastad metall med 2 hyllplan,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för P Jeppesens möbelfabrik, Store Heddinge, 1950-60-tal, matbord med 2 klaffar, ek, _12964a_8d97c3354616390_lg.jpeg
Okänd designer för P Jeppesens möbelfabrik, Store Heddinge, 1950-60-tal, matbord med 2 klaffar, ek,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK