Fåtölj, mahogny med rottingklädsel, regencystil, 1900-talets början, _13005a_8d97c4d3c076b85_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Fåtölj, skuren ek med djuphäftad (senare) klädsel, _12999a_8d97c4cd0ee13c7_lg.jpeg
Fåtölj, skuren ek med djuphäftad (senare) klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Armstol, skuren och bonad bok, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,_13000a_8d97c4d035b07dc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Armstol, skuren och bonad bok med rottingklädd rygg, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _13009a_8d97c4d6cd1c141_lg.jpeg
Armstol, skuren och bonad bok med rottingklädd rygg, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, bokhylla, palisander, _12997a_8d97c4c6e0ce9c4_lg.jpeg
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, bokhylla, palisander,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, bokhylla, palisander, _12996a_8d97c4c4ec12e0e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, hurts/underskåp, palisander, _12990a_8d97c466e7f2b7f_lg.jpeg
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, hurts/underskåp, palisander,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, avlutad fur, oscariansk, 1800-talets slut, _12954a_8d97c269b9b1500_lg.jpeg
Byrå, avlutad fur, oscariansk, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Satsbord, 4 st, skuren och bonad ek, _12955a_8d97c26b6b75e91_lg.jpeg
Satsbord, 4 st, skuren och bonad ek,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-sil, 1900-talets 2 hälft, _12957a_8d97c26f45d2a32_lg.jpeg
Byrå, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-sil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, soffa, svart skinnklädsel, _12958a_8d97c26844f3e26_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd dansk designer, fåtölj, 1950-60-tal, _12973a_8d97c38b0e3dfee_lg.jpeg
Okänd dansk designer, fåtölj, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd italiensk designer, 1970-80-tal, soffbord, mässing och glas, _13020a_8d97c56cfa9d9ba_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Byråar/nattygsbord, 1 par, idegran, 1900-talets 2 hälft, _12980a_8d97c456692cc14_lg.jpeg
Byråar/nattygsbord, 1 par, idegran, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hörnvitrinskåp, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 2 hälft, _12960a_8d97c27746a5b5c_lg.jpeg
Hörnvitrinskåp, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer,  1960-tal, soffbord, palisander,_12961a_8d97c279f075e2e_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, soffbord, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Serveringsvagn, mässing med dubbla, intarsiainlagda skivor, _12962a_8d97c32a77b3c19_lg.jpeg
Serveringsvagn, mässing med dubbla, intarsiainlagda skivor,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, stol, teak, textilklädd rygg och sits_12965a_8d97c33a0b1c79e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Salongs/matbord med 2 fällbara klaffar, bonad ek, barockstil, 1900-talets 1 hälft, _12966a_8d97c33cb33d4bc_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Salongs/matsalsmöbel, 9 delar, mahogny, 1910-20-tal, _13030a_lg.jpeg
Salongs/matsalsmöbel, 9 delar, mahogny, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, möjligen Finn Østergaard, fåtölj med fotpall, böjträ med canvas,_13036a_8d97e8304187987_lg.jpeg
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Lampbord, ek, 1900-talets 1 hälft, hexagonal skiva, _13038a_lg.jpeg
Lampbord, ek, 1900-talets 1 hälft, hexagonal skiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Damarbetsbord,  mahogny med intarsia, empirestil, 1900-talets 1 hälft,_12981a_8d97c45568d0aa3_lg.jpeg
Damarbetsbord, mahogny med intarsia, empirestil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stol, delvis svärtad valnöt, oscariank, sekelskiftet 1900, _12987a_8d97c45ba2c23e1_lg.jpeg
Stol, delvis svärtad valnöt, oscariank, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 2 st snarlika, avlutad fur, allmogearbeten, 1700-tal, _12988a_8d97c45eb072875_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Länsfåtölj, skuren och bonad ek, barockstil, 1900-talets början, _13059a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soffgrupp, 3 delar, nyrokokostil, 1900-talets mitt, _12989b_8d97c461bb9ab2d_lg.jpeg
Soffgrupp, 3 delar, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bord, skuren och bonad ek, nyrenässans, _12993a_8d97c4bd7307193_lg.jpeg
Bord, skuren och bonad ek, nyrenässans,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Barn/miniatyrbyrå, bemålat trä, sekelskiftet 1900, _12994a_8d97c4bf686f711_lg.jpeg
Barn/miniatyrbyrå, bemålat trä, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hylla, bambu, 4 rottingklädda hyllplan, _13048a_8d97cf6c6849d2b_lg.jpeg
Hylla, bambu, 4 rottingklädda hyllplan,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Serveringsvagn, bambu med frostade glasskivor,_13049a_8d97cf6ede21b23_lg.jpeg
Serveringsvagn, bambu med frostade glasskivor,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, bambu med frostad glasskiva_13050a_8d97cf763ad4491_lg.jpeg
Soffbord, bambu med frostad glasskiva
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord, bambu med frostad glasskiva,_13051a_8d97cf77c435e87_lg.jpeg
Soffbord, bambu med frostad glasskiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 4 st, valnöt på kromade ställ,_13088a_8d97d0e8400d4bc_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 4 st, valnöt på kromade ställ,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Soffbord, bonat trä, delvis 1700-tal, _13089a_8d97d0e93939333_lg.jpeg
Soffbord, bonat trä, delvis 1700-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 4 st, skuret, bemålat och bronserat trä, gustavianska provinsarbeten, _13090a_8d97d1f5470c8ce_lg.jpeg
Stolar, 4 st, skuret, bemålat och bronserat trä, gustavianska provinsarbeten,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, _12995a_8d97c4c14dc03e8_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, mahogny med mässingsbeslag, så kallat Butlers tray,_13052a_8d97cfd5bdbe99e_lg.jpeg
Soffbord, mahogny med mässingsbeslag, så kallat Butlers tray,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skrivbord, mahogny med mässingsbeslag, 1900-talets 1 hälft, 9 lådor,_13053a_8d97cfd35af975f_lg.jpeg
Skrivbord, mahogny med mässingsbeslag, 1900-talets 1 hälft, 9 lådor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Altar/sidebord, hardwood, Kina, 1900-talets 2 hälft, _13055a_8d97cfd7af15c4d_lg.jpeg
Altar/sidebord, hardwood, Kina, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Väggvitrinskåp, bemålat trä, 1900-tal, _13056a_8d97cfd1f164887_lg.jpeg
Väggvitrinskåp, bemålat trä, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Snedklaffsekretär, bonad ek, antagligen Tyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1900,_13068a_8d97cfdb208e09b_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, bonad ek, antagligen Tyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Salongsbord, mahogny, senempire, 1800-talets 1 hälft eller mitt, oval skiva, _13118a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skrin, trä med metallbeslag, antagligen Japan, Meiji-Taishô, inredning med lådor, _13136a_8d97d1f22dd7904_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Öronlappsfåtölj, skuren ek, möjligen England, sekelskiftet 1700, _13137a_8d97d22a55f8d9a_lg.jpeg
Öronlappsfåtölj, skuren ek, möjligen England, sekelskiftet 1700,
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Salongsbord med klaffar, antagligen England, George IV, 1800-talets 1 hälft, _13138a_8d97d2296e2ca58_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Pottstol (!), mahogny, sekelskiftet 1800, _13139a_8d97d2253f1a21f_lg.jpeg
Pottstol (!), mahogny, sekelskiftet 1800,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggskåp, fur, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, välvt krön, _13140a_8d97d226fd70b1c_lg.jpeg
Väggskåp, fur, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, välvt krön,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK