Armstol, skuren valnöt, Louis XV, 1700-talets mitt, _13141a_8d97d227fff2bb6_lg.jpeg
Armstol, skuren valnöt, Louis XV, 1700-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-tal, pinnstolar, 4 st, björk med teaksits, _13144a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, pinnstolar, 4 st, björk med teaksits,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _13069a_8d97cfde58a0bce_lg.jpeg
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Armstol, mahogny med intarsia, empirestil, 1900-talets början, _13071a_8d97cfed3389959_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets hälft, _13072a_8d97cfef225984a_lg.jpeg
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _13073a_8d97cff56675b60_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Salongsbord, mahogny, oscarianskt, 1800-talets slut, _13077a_8d97cffa21e57e4_lg.jpeg
Salongsbord, mahogny, oscarianskt, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _13079a_8d97d0153fa5338_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, 4 st, svartlackerad, präglad läderimiterande sits_13153a_lg.jpeg
Stolar, 4 st, svartlackerad, präglad läderimiterande sits
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, underrede till fåtölj, teak, 1950-60-tal, _13154a_lg.jpeg
Okänd designer, underrede till fåtölj, teak, 1950-60-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä_13170a_8d97d9d69435a29_lg.jpeg
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, barnstolar, 3 st, nylonband på stålställning_13168a_8d97d9d37684f7a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Okänd designer, 1960-tal, armstol, bonad bok med svart konstläderklädsel,_13171a_8d97d9d5ad2e66e_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, armstol, bonad bok med svart konstläderklädsel,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Snurrstol, stål med svart läderklädsel, modell snarlik Arne Jacobsens "Svanen",_13185a_8d97daf8c045e2d_lg.jpeg
Snurrstol, stål med svart läderklädsel, modell snarlik Arne Jacobsens "Svanen",
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, oscariansk, sekelskiftet 1900,_13189a_lg.jpeg
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, oscariansk, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd svensk designer i Carl Malmstens art, 1910-20-tal, sängramar, 1 par, alm med intarsia, Swedish Grace, _13198a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt, _13199a_lg.jpeg
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Salongsbord, palisander med mässingsbeslag och intarsia, _13206a_8d97db2c62c2df0_lg.jpeg
Salongsbord, palisander med mässingsbeslag och intarsia,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slagbord, ådringsmålat trä, 1800-tal, låda i sarg, _13219a_8d97dd21ac7ba37_lg.jpeg
Slagbord, ådringsmålat trä, 1800-tal, låda i sarg,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Spelbord, mahogny, 1800-tal, _13220a_8d97dd249b533fb_lg.jpeg
Spelbord, mahogny, 1800-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Thornton, Andy, Elland, armstolar, 1 par, alm med rottingklädd rygg, _13221a_8d97dd26b2e12a0_lg.jpeg
Thornton, Andy, Elland, armstolar, 1 par, alm med rottingklädd rygg,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Fåtölj, skuret och bemålat trä och rotting, kolonialstil, 1900-talets 2 hälft, _13222a_8d97dd2917e58ef_lg.jpeg
Fåtölj, skuret och bemålat trä och rotting, kolonialstil, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Pall, bemålat trä, jugend, 1900-talets början, _13224a_8d97dd2ca9e4955_lg.jpeg
Pall, bemålat trä, jugend, 1900-talets början,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bergèrer/öronlappsfåtöljer, 1 par, skuren och bonad björk med helstoppad grön plyschklädsel, _13248a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tapiovaara, Ilmari för Edsbyverken, stol, ljus bok och teak/böjträ, 'Fanett', 1955_13255a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Dragkista, ek och rotfanér, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800, _13281a_lg.jpeg
Dragkista, ek och rotfanér, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 1 900 SEK
Soffbord, bonat trä, modern tillverkning_13282a_lg.jpeg
Soffbord, bonat trä, modern tillverkning
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Salongsbord, palisander med intarsia, rokokostil, 1900-talets 2 hälft, _13284a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _13285a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd svensk designer, biblioteksbord, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _13286a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Matsalsstolar, 4 + 2 cm, svartlackerad alm och rotting, _13288a_lg.jpeg
Matsalsstolar, 4 + 2 cm, svartlackerad alm och rotting,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Soffbord med tidningshylla, hardwood och rotting, orientaliskt arbete, _13306a_lg.jpeg
Soffbord med tidningshylla, hardwood och rotting, orientaliskt arbete,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord, bonat trä med metallbeslag, orientaliskt, _13309a_lg.jpeg
Soffbord, bonat trä med metallbeslag, orientaliskt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spelbord, mahogny, nyrokoko, 1800-talets slut, _13212a_8d97dbfb46a9f0e_lg.jpeg
Spelbord, mahogny, nyrokoko, 1800-talets slut,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sidobord med klaffar, lackerat trä, 1900-talets 1 hälft, _13338a_8d97e72894b8726_lg.jpeg
Sidobord med klaffar, lackerat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Damarbetsbord, valnöt och valnötsrot, oscarianskt, sekelskiftet 1900, _13339a_8d97e729aa3d491_lg.jpeg
Damarbetsbord, valnöt och valnötsrot, oscarianskt, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avdelningsskärm, skuret och bonat trä med defekt sidenklädsel, _13340a_8d97e72a97a98c4_lg.jpeg
Avdelningsskärm, skuret och bonat trä med defekt sidenklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Salongsbord med klaffar, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft, _13346a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Läskstänger, 2 + 1, trä respektive metall, _13347a_lg.jpeg
Läskstänger, 2 + 1, trä respektive metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Pinnstolar, svarvat, svartlackerat och bronserat trä, _13363a_8d97e832825dd20_lg.jpeg
Pinnstolar, svarvat, svartlackerat och bronserat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor, _13364a_8d97e83376b52cc_lg.jpeg
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer i Bengt Rudas art, 1950-60-tal, fåtölj, bonad bok med grön textilklädsel,_13365a_8d97e83483d4935_lg.jpeg
Okänd designer i Bengt Rudas art, 1950-60-tal, fåtölj, bonad bok med grön textilklädsel,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _13366a_8d97e835f7f5118_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matsalsgrupp, 9 delar, vitlackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 2 hälft, _13214a_8d97dc751694930_lg.jpeg
Matsalsgrupp, 9 delar, vitlackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Wedgwood, piedestail, majolika, sekelskiftet 1900, _13394a_8d97e974e175aba_lg.jpeg
Okänd designer för Wedgwood, piedestail, majolika, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Konsol, skuret trä och pastellage, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _13401a_8d97ea2e6e4f487_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Fåtöljer, 2 st snarlika, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _13430a_8d97eae1e07aaf3_lg.jpeg
795
Fåtöljer, 2 st snarlika, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, palisander med intarsia och brokig marmorskiva, _13388a_8d97e937b6194fc_lg.jpeg
809
Byrå, palisander med intarsia och brokig marmorskiva,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK