Laddar...

Septemberauktion

Septemberauktion söndagen den 26/9 klockan 16.00. Visning: Fredag 24/9 klockan 12.00 - 19.00, lördag 25/9 klockan 10.00 - 17.00, söndag 26/9 klockan 12.00 - 16.00

Septemberauktion
Avslutad
Strüwer, Ardy, färglito, imaginistisk komposition, _12700a_8d9739e20b3b0d1_lg.jpeg
58
Strüwer, Ardy, färglito, imaginistisk komposition,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Wermuth, Christian (efter honom?), medalj, försilvrad metall, _12701a_8d9721165907bf0_lg.jpeg
59
Wermuth, Christian (efter honom?), medalj, försilvrad metall,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Mynt- och medaljkopior, 6 st, delvis silver; _12702b_8d9739efef31646_lg.jpeg
60
Mynt- och medaljkopior, 6 st, delvis silver;
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Näsduk, tryckt textil, framställd till (den inställda) olympiaden i Helsingfors 1940, _12754a_8d9746865c3e8b9_lg.jpeg
112
Näsduk, tryckt textil, framställd till (den inställda) olympiaden i Helsingfors 1940,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Kopparmynt, 4 st, Hellas, antiken, _12871a_8d979e2e8d14632_lg.jpeg
231
Kopparmynt, 4 st, Hellas, antiken,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Miniatyrmedalj, Kong Christian den X.s frihedsmedalje (Pro Dania),_13026a_lg.jpeg
387
Miniatyrmedalj, Kong Christian den X.s frihedsmedalje (Pro Dania),
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Kniv i balja, hardwood och smide, antagligen Shona, Zimbabwe, 1900-talets 1 hälft, _13033a_8d97cf5ec1a631c_lg.jpeg
394
Kniv i balja, hardwood och smide, antagligen Shona, Zimbabwe, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Toradar, smide med trästock, Indien, 18-1900-tal, luntlåsmekanism, _13186a_lg.jpeg
544
Toradar, smide med trästock, Indien, 18-1900-tal, luntlåsmekanism,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Avslutad
Plakett, silver(?), given Generalmajor Otto Christian Severin August von Bülow 1877,_13177a_8d97d9ebb481fdc_lg.jpeg
552
Plakett, silver(?), given Generalmajor Otto Christian Severin August von Bülow 1877,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Parti seldonsbeslag, metall, antagligen England, 18-1900-tal, _13203a_lg.jpeg
567
Parti seldonsbeslag, metall, antagligen England, 18-1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver, _13319a_lg.jpeg
675
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kniv, halvhorn, samiskt arbete, 1900-talets 2 hälft, _13378a_8d97e8a778d4bc1_lg.jpeg
740
Kniv, halvhorn, samiskt arbete, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Frimärken, 8 album, Sverige, _13383a_8d97e93fb437d67_lg.jpeg
751
Frimärken, 8 album, Sverige,
Slutpris500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Prydnadskanon, gjutjärn på trälavett, Skeppshult, _13386a_8d97e97b55a450e_lg.jpeg
754
Prydnadskanon, gjutjärn på trälavett, Skeppshult,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Utrustning för självladdning av patroner, Lee, _13391a_8d97e9c6e2b0222_lg.jpeg
757
Utrustning för självladdning av patroner, Lee,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Filateli; mycket stort parti frimärken mm, hela världen, _13441a_8d97eaee7da4f8c_lg.jpeg
806
Filateli; mycket stort parti frimärken mm, hela världen,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.