Laddar...

Marsauktion

Marsauktion
Avslutad
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster, _17571a_lg.jpeg
369
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,_17574a_lg.jpeg
370
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti, _17548a_8da0b4ff6137a42_lg.jpeg
371
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Peterson-Berger, Willie, blandteknik, komposition med tomater och gula lökar,_17585a_lg.jpeg
385
Peterson-Berger, Willie, blandteknik, komposition med tomater och gula lökar,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Horup, Knud, olja, kvinna vid hav, _17575a_8da0b58b9cc0287_lg.jpeg
390
Horup, Knud, olja, kvinna vid hav,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Qvarsebo, Michael, blandteknik, komposition med ansikte, _17504a_8da0b27740669e1_lg.jpeg
395
Qvarsebo, Michael, blandteknik, komposition med ansikte,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Olson, Erik, litografi, "Ödets verkstad", färgvariant, _17505a_8da0b5c52ac8024_lg.jpeg
397
Olson, Erik, litografi, "Ödets verkstad", färgvariant,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, redskap på kaj, _17503a_8da0b5c8e368581_lg.jpeg
398
Olson, Axel, färglito, redskap på kaj,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, Rosor i skyn, _17502a_8da0b5cf921abf6_lg.jpeg
399
Olson, Axel, färglito, Rosor i skyn,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Hartnack, Valdemar, tillskriven, olja, Landskap med hus, _17595a_8da0beb6e3ea08f_lg.jpeg
401
Hartnack, Valdemar, tillskriven, olja, Landskap med hus,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Wennemoes, Carl, olja, landskap vid sjö, _17603a_8da0bedc9fa1dec_lg.jpeg
404
Wennemoes, Carl, olja, landskap vid sjö,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, Uppsala Domkyrka och Gustavianum sedda från Odenslund, _17605a_8da0beec6a3997a_lg.jpeg
405
Okänd konstnär, olja, Uppsala Domkyrka och Gustavianum sedda från Odenslund,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, "Rosor i skyn", _17635a_8da0bf03be4127d_lg.jpeg
409
Olson, Axel, färglito, "Rosor i skyn",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Leslie, Charles Robert, kopia efter, olja, "Sancho Panza in the Apartment of the Duchess", _17594a_8da0bf272b89632_lg.jpeg
413
Leslie, Charles Robert, kopia efter, olja, "Sancho Panza in the Apartment of the Duchess",
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Nielsen, Knud Reinholdt, olja, skogsväg, _17596a_8da0bf43de19600_lg.jpeg
414
Nielsen, Knud Reinholdt, olja, skogsväg,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, "Over de höje fjelde", _17597a_8da0c185d8cacfb_lg.jpeg
415
Okänd konstnär, olja, "Over de höje fjelde",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Sonne, Per, olja, Marinestasjon København, _17598a_8da0bf5ece4f257_lg.jpeg
416
Sonne, Per, olja, Marinestasjon København,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, pastell, flickporträtt, _17608a_8da0bf61146f70e_lg.jpeg
417
Okänd konstnär, pastell, flickporträtt,
Slutpris1 600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Kokholm, Fleming, pastell, komposition, _17599a_8da0bf7279b56df_lg.jpeg
418
Kokholm, Fleming, pastell, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, oljor, 2 st, landskap, _17607a_8da0bf7be37e7b2_lg.jpeg
419
Okänd konstnär, oljor, 2 st, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, insjömotiv, _17606a_8da0bf8535d60a9_lg.jpeg
420
Okänd konstnär, olja, insjömotiv,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lindström, Frans, akvareller,  2 st, hus i landskap, _17651a_8da0bf93fda73f6_lg.jpeg
421
Lindström, Frans, akvareller, 2 st, hus i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lindström, Frans, akvareller,  2 st, motiv från Kungliga Djurgården, Stockholm, _17653a_8da0bf91345877f_lg.jpeg
423
Lindström, Frans, akvareller, 2 st, motiv från Kungliga Djurgården, Stockholm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Oppenheimer, Johnny, gouache, "Gamla moskén i Jaffa - Israel", _17655a_8da0bf9d61327a3_lg.jpeg
425
Oppenheimer, Johnny, gouache, "Gamla moskén i Jaffa - Israel",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Rix, Marna, olja, komposition, _17600a_8da0bfa6291e2bf_lg.jpeg
429
Rix, Marna, olja, komposition,
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Avslutad
Okänd engelsk konstnär, sekelskiftet 1900, olja, stadsbild, _17601a_8da0bfaba306045_lg.jpeg
430
Okänd engelsk konstnär, sekelskiftet 1900, olja, stadsbild,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal, _17661a_8da0c0b3ab26380_lg.jpeg
433
Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Viktor IV (Walter Karl Glück), konstmassa, _17163a_8da0c025e3beb2d_lg.jpeg
435
Viktor IV (Walter Karl Glück), konstmassa,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Point, Georges, färglito, abstrakt komposition, Portkosme 54 _17209a_8da01cba5ae05ff_lg.jpeg
439
Point, Georges, färglito, abstrakt komposition, Portkosme 54
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Grovens, Harald, blandteknik, komposition med människor, _17210a_8da01cbb12d290a_lg.jpeg
440
Grovens, Harald, blandteknik, komposition med människor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Persson, Ove, färglitografi, Halmstad, stora torg, _17215a_8da0c033c71fbf2_lg.jpeg
441
Persson, Ove, färglitografi, Halmstad, stora torg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, gouache, landskap med kapell, _17669a_8da0c04e1ae3d6b_lg.jpeg
449
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, gouache, landskap med kapell,
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bell, Ingrid, färglito, stående akt, _17675a_8da0c0a988db5da_lg.jpeg
468
Bell, Ingrid, färglito, stående akt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, komposition, _17676a_8da0c0acba15069_lg.jpeg
469
Okänd konstnär, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Östergren, Torsten, olja, "Solnedgång", _17693a_lg.jpeg
485
Östergren, Torsten, olja, "Solnedgång",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, 'Himmelsfärd', _17694a_lg.jpeg
487
Olson, Axel, färglito, 'Himmelsfärd',
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ronner-Knip, Henriëtte, kopia efter, olja, hund och katt, _17702a_lg.jpeg
506
Ronner-Knip, Henriëtte, kopia efter, olja, hund och katt,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden, _17703a_lg.jpeg
507
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Haycock, Vibeke, olja, "Iron & Tubes", _17704a_lg.jpeg
508
Haycock, Vibeke, olja, "Iron & Tubes",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, italiensk blomsterförsäljerska, _17706a_lg.jpeg
510
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, italiensk blomsterförsäljerska,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Berg, Hans, färglito, figurkomposition, _17708a_lg.jpeg
512
Berg, Hans, färglito, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bolswert, Schelte Adams, efter Rubens, Sir Peter Paul & Hendricx, Gillis, kopparstick, Aeneas skeppsbrott, 1600-talets 1 hälft, _17717a_lg.jpeg
527
Bolswert, Schelte Adams, efter Rubens, Sir Peter Paul & Hendricx, Gillis, kopparstick, Aeneas skeppsbrott, 1600-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Meinert, Peder, akryl, "Svinedrengen" (efter H C Andersens Prinsessan och svinaherden)_17720a_lg.jpeg
530
Meinert, Peder, akryl, "Svinedrengen" (efter H C Andersens Prinsessan och svinaherden)
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Svensson, Gunnar, olja, "Fiol o blommor", _17723a_lg.jpeg
533
Svensson, Gunnar, olja, "Fiol o blommor",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote", _17725a_8da0e848aa14523_lg.jpeg
535
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Malmeström, Akke Hugh, olja, "Gammal går med skördefolk, Gesunda", _17741a_lg.jpeg
553
Malmeström, Akke Hugh, olja, "Gammal går med skördefolk, Gesunda",
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Lundin, Kenneth, färgserigrafi, "Eleanor Rigby", _17744a_lg.jpeg
556
Lundin, Kenneth, färgserigrafi, "Eleanor Rigby",
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lundin, Kenneth, färgserigrafi, "Space Mirror", _17745a_lg.jpeg
557
Lundin, Kenneth, färgserigrafi, "Space Mirror",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.