3 Otto, August, för Johann Maresch, Aussig an der Elbe, skulptur med belysning, bemålad terrakotta, sekelskiftet 1900,

18709a_8da2c2dd2cd6547_lg.jpeg
  • 18709a_8da2c2dd2cd6547_lg.jpeg
  • 18709b_8da2c2dd2eb3baa_lg.jpeg
  • 18709c_8da2c2dd2fbbc24_lg.jpeg
  • 18709d_8da2c2dd2b8fc2d_lg.jpeg
  • 18709e_8da2c2dd3482258_lg.jpeg
  • 18709f_8da2cf59aa345e6_lg.jpeg

i form av nattvakt med lykta, stämplad JM Austria, numrerad 6213 samt signerad August Otto, h 56 cm, en tumme med avslag

Utropspris3 200  - 3 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK