3 Otto, August, för Johann Maresch, Aussig an der Elbe, skulptur med belysning, bemålad terrakotta, sekelskiftet 1900,

18709a_8da2c2dd2cd6547_med.jpeg
  • 18709a_8da2c2dd2cd6547_sm.jpeg
  • 18709b_8da2c2dd2eb3baa_sm.jpeg
  • 18709c_8da2c2dd2fbbc24_sm.jpeg
  • 18709d_8da2c2dd2b8fc2d_sm.jpeg
  • 18709e_8da2c2dd3482258_sm.jpeg
  • 18709f_8da2cf59aa345e6_sm.jpeg

i form av nattvakt med lykta, stämplad JM Austria, numrerad 6213 samt signerad August Otto, h 56 cm, en tumme med avslag

Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK