Söndagen den 29/5 klockan 16.

Fotogenlampa, mässing med frostad glaskupa, 1900-talets början, _19065a_8da3ca73c07068d_lg.jpeg
Fotogenlampa, mässing med frostad glaskupa, 1900-talets början,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Torkställningar, 8 st, fur, 1900-talets 1 hälft, _19294a_lg.jpeg
Torkställningar, 8 st, fur, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, sängbord/bricka, bambu och rotting, _19303a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skulptur, skuren sten, 1800-tal, sjöjungfru, _19342a_lg.jpeg
Skulptur, skuren sten, 1800-tal, sjöjungfru,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vinkylare, nysilver, kraterformad, _18696a_8da29d63667dd1f_lg.jpeg
Vinkylare, nysilver, kraterformad,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä, _19348a_lg.jpeg
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggkandelaber till 3 ljus, förgylld metall, 1910-20-tal, _18717c_8da2c351ba639d4_lg.jpeg
Väggkandelaber till 3 ljus, förgylld metall, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gunghäst, skuret och bemålat trä, _19148a_8da3d7c7cedac49_lg.jpeg
Gunghäst, skuret och bemålat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gunghäst, skuret och bemålat trä med textilklädd dyna, _19150a_8da3d7cad48ea2c_lg.jpeg
Gunghäst, skuret och bemålat trä med textilklädd dyna,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Värmeställning, vitlackerad metall, 1900-talets 1 hälft, _19344a_8da3e6784c312e5_lg.jpeg
Värmeställning, vitlackerad metall, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Radio, Philips, 50-tal, _19362a_lg.jpeg
Radio, Philips, 50-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti coasters, nysilver, Atla, 1900-talets mitt, _19363a_lg.jpeg
Parti coasters, nysilver, Atla, 1900-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Golvur, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1800, skuren akantusdekor i Sven Nilsson Morins art, _19370a_8da3eff26b51bef_lg.jpeg
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900, _19376a_lg.jpeg
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
2 delar tenn; 1 tallrik Burford & Green, Poultry Street London 1700-talets mitt, _19377a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bälgkamera med utrustning, "Rietzschel Clack" Rietzschel, München, sekelskiftet 1900, _19378a_8da3eff36c8dad3_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Värmeställ, nysilver och metall, 1900-talets 1 hälft, _19387a_lg.jpeg
Värmeställ, nysilver och metall, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten, _19391a_lg.jpeg
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skulptur, keramik, 1900-talets slut, sittande Cavalier King Charles spaniel, _19392a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal, _19399a_lg.jpeg
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lådhandtag, 11 st, porslin, dekor av blommor och murgröna, _19401a_lg.jpeg
Lådhandtag, 11 st, porslin, dekor av blommor och murgröna,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvfläkt, Clas Ohlson, _19416a_8da3f0bddbf81f6_lg.jpeg
Golvfläkt, Clas Ohlson,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Luber, Carl Sigmund för Johann von Schwarz, Nürnberg, bricka, flintgods, polykrom cloissonnéliknande dekor av svan i landskap, jugend, sekelskiftet 1900, _19418a_8da3f0bf986d482_lg.jpeg
Luber, Carl Sigmund för Johann von Schwarz, Nürnberg, bricka, flintgods, polykrom cloissonnéliknande dekor av svan i landskap, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal, _19422a_lg.jpeg
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fiol, Bruno Klemm, Markneukirchen, Tyskland, _19424a_lg.jpeg
Fiol, Bruno Klemm, Markneukirchen, Tyskland,
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Ahrström, Folke för Gense, bricka, rostfritt stål, "Thebe", _19443a_8da3f18aeca5720_lg.jpeg
Ahrström, Folke för Gense, bricka, rostfritt stål, "Thebe",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Fröseke, väggspegel, mässing, "Orion K 26", _19444a_8da3f27e9b032f9_lg.jpeg
Okänd designer för Fröseke, väggspegel, mässing, "Orion K 26",
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Blunddocka, Schildkröt, 1910-20-tal, _19449a_lg.jpeg
Blunddocka, Schildkröt, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, väggskåp, trä med mässingsluckor, _19456a_8da3f1d59985be7_lg.jpeg
Okänd designer, väggskåp, trä med mässingsluckor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, väggplåt, mässing, _19457a_8da3f1dc7caf61b_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, väggplåt, mässing,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fotografi föreställande skådespelarparet Ingalill Söderman och Felix Grönfeld, _19458a_8da3f1dae7f8807_lg.jpeg
Fotografi föreställande skådespelarparet Ingalill Söderman och Felix Grönfeld,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti delvis äldre leksaker, _19459a_8da3f210ffad796_lg.jpeg
770
Stort parti delvis äldre leksaker,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Pallar, 3 st samt barnstol, trä, _19460a_8da3f1d8dab905a_lg.jpeg
771
Pallar, 3 st samt barnstol, trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti koppar, 1 låda, _19463a_8da3f1d754d0915_lg.jpeg
Parti koppar, 1 låda,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spegellampett till 2 ljus, förgyllt trä och stuck, _19467a_8da3f2161115413_lg.jpeg
Spegellampett till 2 ljus, förgyllt trä och stuck,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Höglund, Erik för Boda Smide, tillskriven, takkrona till 5 ljus, förgylld metall, _19470a_8da3f2445cfbc40_lg.jpeg
781
Höglund, Erik för Boda Smide, tillskriven, takkrona till 5 ljus, förgylld metall,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Doktorshatt samt -diplom i låda, _19472a_8da3f27ff098fde_lg.jpeg
Doktorshatt samt -diplom i låda,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, möjligen för Glas och Trä i Hovmantorp, väggspegel, ek_19477a_8da3f24d5fa62be_lg.jpeg
Okänd designer, möjligen för Glas och Trä i Hovmantorp, väggspegel, ek
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK