Laddar...

Sommarauktion 2

Visning:

Fredag 3/7 12.00 - 19.00, lördag 4/7 10.00 - 17.00, söndag 5/7 12.00 - 16.00

Sommarauktion 2
Avslutad
Gouacher på siden, 2 st,_121a_8d8113ae1eec5ea_lg.jpeg
122
Gouacher på siden, 2 st,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Bålskål, porslin, _123a_8d8113c0a4ca102_lg.jpeg
124
Bålskål, porslin,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Lockaskar, 2 st, _124a_8d8113c7eace769_lg.jpeg
125
Lockaskar, 2 st,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Tallrik, porslin, _125a_8d8113febd010b0_lg.jpeg
126
Tallrik, porslin,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Tallrik, porslin,_126a_8d8114049c352d4_lg.jpeg
127
Tallrik, porslin,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Taburett, hardwood, _177a_8d812bca6368bd1_lg.jpeg
178
Taburett, hardwood,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Skulptur, skuren sten, Kina, 1900-talets början eller första hälft, _193a_8d81383e72c2619_lg.jpeg
194
Skulptur, skuren sten, Kina, 1900-talets början eller första hälft,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Skulptur, brons, manshuvud, _198a_8d8138585643a8f_lg.jpeg
199
Skulptur, brons, manshuvud,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Skålar/cabaretdelar, 3 st, porslin, _207a_8d8138376c50785_lg.jpeg
208
Skålar/cabaretdelar, 3 st, porslin,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Okänd indisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, _344a_8d81521590ecefa_lg.jpeg
344
Okänd indisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Vas, patinerad brons, Japan, Meiji, _353a_8d8152d9224293f_lg.jpeg
353
Vas, patinerad brons, Japan, Meiji,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Ceremoniell stav, skuret och bemålat trä, _357a_8d8152de3179e2a_lg.jpeg
357
Ceremoniell stav, skuret och bemålat trä,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
Avslutad
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I),  träsnitt, _382a_8d815f8dfcf5042_lg.jpeg
382
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I), träsnitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I),  träsnitt,_383a_8d815f99896b3fb_lg.jpeg
383
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I), träsnitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I),  träsnitt, _384a_8d815faac785359_lg.jpeg
384
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I), träsnitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I),  träsnitt, _385a_8d815fb3c48a927_lg.jpeg
385
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I), träsnitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Bojan, porslin_405a_8d816d724a08574_lg.jpeg
405
Bojan, porslin
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Rökelsekar, porslin, _412a_8d816a7ffc0cae8_lg.jpeg
412
Rökelsekar, porslin,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Vas, porslin, _416a_8d816a8df17f01c_lg.jpeg
416
Vas, porslin,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Skål, alm, Kina, republik, _444a_8d816bcbcb172ed_lg.jpeg
444
Skål, alm, Kina, republik,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Moccasiner, 1 par, _463a_8d817543652b8ef_lg.jpeg
463
Moccasiner, 1 par,
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Avslutad
Assiett samt djup tallrik, porslin, _506a_8d8177ba0a74678_lg.jpeg
506
Assiett samt djup tallrik, porslin,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Spjut, smide och trä, _563a_8d818688ccda5db_lg.jpeg
563
Spjut, smide och trä,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1900-tal, skulpturer, 2 st, _573a_8d8185662e161ce_lg.jpeg
573
Okänd konstnär, 1900-tal, skulpturer, 2 st,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd kinesisk konstnär, 1900-talets 1 hälft, gouacher, 1 par, _605a_8d818dc5800109d_lg.jpeg
605
Okänd kinesisk konstnär, 1900-talets 1 hälft, gouacher, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Parti porslin, 5 del, Kina, 17-1900-tal, _610a_8d818df0836f67f_lg.jpeg
610
Parti porslin, 5 del, Kina, 17-1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Thekannor med lock, 5 st, Yixing-gods, _611a_8d818df3d48eb6d_lg.jpeg
611
Thekannor med lock, 5 st, Yixing-gods,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Skulptur, skuret och bemålat trä, elefant, _674a_8d819bca80dc9a3_lg.jpeg
674
Skulptur, skuret och bemålat trä, elefant,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Huvudprydnad, trä sk Chi Wara, _694a_8d819dee6337784_lg.jpeg
694
Huvudprydnad, trä sk Chi Wara,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Mask, skuret trä, Kpelie, _695a_8d819df55f2e543_lg.jpeg
695
Mask, skuret trä, Kpelie,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Mask, skuret trä, sk Zamblé eller antilopmask, _696a_8d819dff08b955a_lg.jpeg
696
Mask, skuret trä, sk Zamblé eller antilopmask,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Vas, porslin, Japan, Edo, _737a_8d81a960c0652e5_lg.jpeg
737
Vas, porslin, Japan, Edo,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Relingskanon, brons, sk Lantaka, Indonesien eller Malaysia, 1800-tal, _753a_8d81d084f94486e_lg.jpeg
752
Relingskanon, brons, sk Lantaka, Indonesien eller Malaysia, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Krucifix, skuret trä, antagligen Östafrika,_747a_8d81d0b101d11ed_lg.jpeg
766
Krucifix, skuret trä, antagligen Östafrika,
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.