Laddar...

Sommarauktion 2

Visning:

Fredag 3/7 12.00 - 19.00, lördag 4/7 10.00 - 17.00, söndag 5/7 12.00 - 16.00

Sommarauktion 2
Avslutad
Hallström, Staffan, blyerts, schackpjäser,_101a_8d810554e30d16b_lg.jpeg
102
Hallström, Staffan, blyerts, schackpjäser,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Hallström, Staffan, blyerts, motiv från en SL-buss, _102a_8d81055d0691702_lg.jpeg
103
Hallström, Staffan, blyerts, motiv från en SL-buss,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Müller, Thomas, färgserigrafi, Kärlek, _103a_8d8106379e72c36_lg.jpeg
104
Müller, Thomas, färgserigrafi, Kärlek,
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Votteler, Jutta, färgetsning, Begegnung im Mondlicht_105a_8d8106368f442e4_lg.jpeg
106
Votteler, Jutta, färgetsning, Begegnung im Mondlicht
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Votteler, Jutta, färgetsning, Lotus, _106a_8d810635621216d_lg.jpeg
107
Votteler, Jutta, färgetsning, Lotus,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Votteler, Jutta, färgetsning, Traumende Lilien, _109a_8d81062e6b1f077_lg.jpeg
110
Votteler, Jutta, färgetsning, Traumende Lilien,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Edvard Rosenberg, kopia efter, pastellkrita, skymning, _116a_8d81135d4cc1341_lg.jpeg
117
Edvard Rosenberg, kopia efter, pastellkrita, skymning,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
John Boydell, kopparstick_117a_8d811364a1c40f6_lg.jpeg
118
John Boydell, kopparstick
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Kopparstick, 15 st,_120a_8d8113a544e58c4_lg.jpeg
121
Kopparstick, 15 st,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Gouacher på siden, 2 st,_121a_8d8113ae1eec5ea_lg.jpeg
122
Gouacher på siden, 2 st,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Tryck, 8 st, _122a_8d8113b84895289_lg.jpeg
123
Tryck, 8 st,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
Arnesen, Frank, relief, blästrad och bemålad fur, _149a_8d811f57a474956_lg.jpeg
149
Arnesen, Frank, relief, blästrad och bemålad fur,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Jonson, Sven, färglito, Nattbild,_154a_8d8120687fa1e25_lg.jpeg
155
Jonson, Sven, färglito, Nattbild,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Olsson Sanda, Erik, färglito, _155a_8d812069842ec25_lg.jpeg
156
Olsson Sanda, Erik, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Raatavaara, Jussi, olja, Krukan, _157a_8d8120b8990f893_lg.jpeg
158
Raatavaara, Jussi, olja, Krukan,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Heiring, Harald, olja, sydländsk gatubild, _190a_8d813879629d50d_lg.jpeg
191
Heiring, Harald, olja, sydländsk gatubild,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Schade, Harald, olja, hamnparti, _191a_8d81387b62a1712_lg.jpeg
192
Schade, Harald, olja, hamnparti,
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Incledon, Marjorie M, olja, engelsk barnkammarinteriör med pojke, cricketrack och gunghäst, _192a_8d813881c406459_lg.jpeg
193
Incledon, Marjorie M, olja, engelsk barnkammarinteriör med pojke, cricketrack och gunghäst,
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1700-tal,olja på pannå, religiös scen, _194a_8d8138652104d93_lg.jpeg
195
Okänd konstnär, 1700-tal,olja på pannå, religiös scen,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Tempera på trä, ikon, Ryssland, 1800-tal, _206a_8d813839d906c98_lg.jpeg
207
Tempera på trä, ikon, Ryssland, 1800-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Brygge, Hans, olja, hästar i landskap, _208a_8d812e9ce5da738_lg.jpeg
209
Brygge, Hans, olja, hästar i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Stubbe Teglbjerg, Carl Vilhelm, olja,_209a_8d812ea7670a103_lg.jpeg
210
Stubbe Teglbjerg, Carl Vilhelm, olja,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Kullrich, Gustav, olja, interiör, _210a_8d812eb270d09f4_lg.jpeg
211
Kullrich, Gustav, olja, interiör,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
Avslutad
Böttger, Klaus, färgetsning, _211a_8d812ebcc1d37d5_lg.jpeg
212
Böttger, Klaus, färgetsning,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Sörensen, Sören, olja, kvinna vid landsväg, _218a_8d81389a009400a_lg.jpeg
219
Sörensen, Sören, olja, kvinna vid landsväg,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Lawes, Harold, akvareller, 2 st, _219a_8d8138cfdc8e5fa_lg.jpeg
220
Lawes, Harold, akvareller, 2 st,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Wille, Johann Georg efter Terburg, Gerard, kopparstick, _220a_8d8138da49b885e_lg.jpeg
221
Wille, Johann Georg efter Terburg, Gerard, kopparstick,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Erixson, Sven X:et, färglito, _221a_8d8138e9844bb33_lg.jpeg
222
Erixson, Sven X:et, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Berg, Bertil, färglito, _222a_8d8138ef9b546b6_lg.jpeg
223
Berg, Bertil, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Höglund, Karl, färglito, _223a_8d8138f50af3994_lg.jpeg
224
Höglund, Karl, färglito,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Point, Georges, färglito, _224a_8d8138fb704be57_lg.jpeg
225
Point, Georges, färglito,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Berg, Bertil, färglito, _225a_8d8139021368e10_lg.jpeg
226
Berg, Bertil, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Lundqvist, Jan, färglito, _226a_8d8139249272541_lg.jpeg
227
Lundqvist, Jan, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lundqvist, Jan, färglito, _227a_8d813919afca328_lg.jpeg
228
Lundqvist, Jan, färglito,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Berg, Bertil, färglito, _228a_8d8139323837295_lg.jpeg
229
Berg, Bertil, färglito,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Mathieu-Point, Monique, färglito, _229a_8d8139389ef1c57_lg.jpeg
230
Mathieu-Point, Monique, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Mathieu-Point, Monique, färglito, _230a_8d81393c74fa390_lg.jpeg
231
Mathieu-Point, Monique, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Semenova, Olga, gouache, _231a_8d8139436ecd681_lg.jpeg
232
Semenova, Olga, gouache,
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Berg, Bertil, färglito, _232a_8d81394870c6882_lg.jpeg
233
Berg, Bertil, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Berg, Bertil, färglito, _233a_8d81394cc42e092_lg.jpeg
234
Berg, Bertil, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Olsson, Johannes, färglito, _234a_8d8139519dd49c0_lg.jpeg
235
Olsson, Johannes, färglito,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Ajkunic, Samil, olja, _235a_8d8139587272037_lg.jpeg
236
Ajkunic, Samil, olja,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Frisk, Thomas, färgetsning, _236a_8d81395e46e4635_lg.jpeg
237
Frisk, Thomas, färgetsning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Görg, Jürgen, färglito, _237a_8d81397836848f1_lg.jpeg
238
Görg, Jürgen, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Müller, Thomas, färgserigrafi, _238a_8d81397f6b252c9_lg.jpeg
239
Müller, Thomas, färgserigrafi,
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Onsberg, Ulf, färglito,_239a_8d81398808f05fb_lg.jpeg
240
Onsberg, Ulf, färglito,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Frisk, Thomas, färgetsning, _240a_8d8139efa8c7b8e_lg.jpeg
241
Frisk, Thomas, färgetsning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Agnell, Olle, etsning, _241a_8d813994115dd1d_lg.jpeg
242
Agnell, Olle, etsning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.