51 Okänd konstnär, Sunnerbo socken, 1800-talets 1 hälft, bonad, 4-radig med bibliska motiv,
bröllopsinitialer PNS APD samt datering 1833, 170 x 280 (!) cm, proveniens, Norrtorpa Södergård, Annerstads Socken, Sunnerbo Härad, skador
Värdering | 11 000 - 12 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |