116 Spegel, mahogny och svärtat trä, 17-1800-tal, spegelglas och bakstycke rokoko, 1700-talets mitt, detta signerat Erhard Göbel, spegelmakare i Stockholm 1746-64,

22189a_lg.jpeg
  • 22189a_lg.jpeg
  • 22189b_lg.jpeg
  • 22189c_lg.jpeg
  • 22189d_lg.jpeg
  • 22189e_lg.jpeg

övrigt från empiretid, 1800-talets 1 hälft påtecknad "Köptes 1809 för RC 10 W Mörner (?) ägaretikett KB, h 142 cm, omarbetad

Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK