Septemberauktion söndagen den 25/9 klockan 16.00.

Fredag 23/9 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 24/9 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 25/9 klockan 12.00 - 16.00

Behrens, Johan, olja, fartyg i skymnng, _22678a_lg.jpeg
Behrens, Johan, olja, fartyg i skymnng,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Keck, Michel, gicléetryck på duk, mops, _22679a_8da9be3f425164a_lg.jpeg
Keck, Michel, gicléetryck på duk, mops,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Behrens, Johan, olja, bogserbåt i storm, _22687a_lg.jpeg
Behrens, Johan, olja, bogserbåt i storm,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Schovelin, Axel Thorsen, olja, danskt landskap, _22688a_lg.jpeg
Schovelin, Axel Thorsen, olja, danskt landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Schovelin, Axel Thorsen, akvarell, ålandskap med metande man i eka, _22689a_lg.jpeg
Schovelin, Axel Thorsen, akvarell, ålandskap med metande man i eka,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, kustparti med båtar, _22690a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, kustparti med båtar,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Larsen-Særsløv, Frederik, olja, landskap med getter, _22691a_lg.jpeg
Larsen-Særsløv, Frederik, olja, landskap med getter,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, litografi, kvinna med kalkoner (?), _22692a_lg.jpeg
Okänd konstnär, litografi, kvinna med kalkoner (?),
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Engman, Ludvig, olja, "Parti fra Hvidovre", _22694a_lg.jpeg
Engman, Ludvig, olja, "Parti fra Hvidovre",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Strömberg, Henrik, olja, gatuparti (Dragör?), _22695a_lg.jpeg
Strömberg, Henrik, olja, gatuparti (Dragör?),
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, lantgård med höns, _22697a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, lantgård med höns,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lassen, Aksel M, olja, "Sommereftermiddag, Dyrnaes, _22696a_lg.jpeg
Lassen, Aksel M, olja, "Sommereftermiddag, Dyrnaes,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sinding Christensen, Svend, olja, bro i Burgos, Spanien, _22698a_lg.jpeg
Sinding Christensen, Svend, olja, bro i Burgos, Spanien,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jensen, Sophus, olja, insjölandskap, _22699a_lg.jpeg
Jensen, Sophus, olja, insjölandskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Johansson, Sven Erik, färglitografi, surrealistisk komposition_22121a_8da9490c82dd2f2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Munktell-Kylberg, Elsa, olja, stadsmotiv med personer_22122a_8da9490bbf43587_lg.jpeg
Munktell-Kylberg, Elsa, olja, stadsmotiv med personer
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lundsfryd, Ole, pastell, Lille Mölle sett från Christianshavns vall, _22703a_lg.jpeg
Lundsfryd, Ole, pastell, Lille Mölle sett från Christianshavns vall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kittendorff, Johan Adolf, blandteknik, folksamling, _22704a_lg.jpeg
Kittendorff, Johan Adolf, blandteknik, folksamling,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nilsson, Tore, olja, landskap, _22702a_lg.jpeg
Nilsson, Tore, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okända indiska konstnärer, gouacher, 3 st, mytologiska motiv, _22418a_8da9a591644f1fa_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Reuterswärd, Oscar, tusch, "Perspective Japonais 360", _22710a_8da9c7ac0932e00_lg.jpeg
Reuterswärd, Oscar, tusch, "Perspective Japonais 360",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Svanskog, T, teckningar, 1 par, porträtt av AF Schönhult och hh Brita Catharina née Socholowsky, 1 signerad och daterad 14 januari 1849, _22714a_8da9c8905f0c8f9_lg.jpeg
Svanskog, T, teckningar, 1 par, porträtt av AF Schönhult och hh Brita Catharina née Socholowsky, 1 signerad och daterad 14 januari 1849,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Carlson, Arvid, olja på papp, "Ära vare Gud i höjcen..."_22715a_8da9c89186e2e07_lg.jpeg
Carlson, Arvid, olja på papp, "Ära vare Gud i höjcen..."
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Gruva, Knut, färglito, hamnbild, _22724a_8da9c88a43a9f16_lg.jpeg
Gruva, Knut, färglito, hamnbild,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Det stora gästabudet II", _22725a_8da9c8896bc1126_lg.jpeg
Olson, Erik, färglitografi, "Det stora gästabudet II",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Thorgren, John, färglito, fjällandskap, _22738a_8da9ca11d84b13e_lg.jpeg
Thorgren, John, färglito, fjällandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK