Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

Sidenbroderi, delvis bemålat, sengustavianskt, kvinna i landskap, otydligt signerat och daterat 1806, synlig storlek 32 x 27 cm, proveniens: adliga ätten Tham, skador_25269a_8daf3e1dde54363_lg.jpeg
Sidenbroderi, delvis bemålat, sengustavianskt, kvinna i landskap, otydligt signerat och daterat 1806, synlig storlek 32 x 27 cm, proveniens: adliga ätten Tham, skador
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fornasetti, Piero, slips, dekor av pistoler, etikettsignerad_25357a_8daf7da9c03a5e4_lg.jpeg
Fornasetti, Piero, slips, dekor av pistoler, etikettsignerad
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, antik Heriz, sekelskiftet 1900, _25381a_lg.jpeg
Matta, antik Heriz, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Matta, old/semiantik persisk, _25458a_lg.jpeg
Matta, old/semiantik persisk,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd indonesisk konstnär, väggbonad, batik, mytologiska motiv, l 330 cm_25404a_8daf8a1feaeeea1_lg.jpeg
Okänd indonesisk konstnär, väggbonad, batik, mytologiska motiv, l 330 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Silow, Ingegerd för Axeco, vävnad, Liljekonvalj, signerad, 40 x 28 cm_25546a_lg.jpeg
Silow, Ingegerd för Axeco, vävnad, Liljekonvalj, signerad, 40 x 28 cm
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Persisk galleri, 395 x 75 cm_25545a_lg.jpeg
Matta, old Persisk galleri, 395 x 75 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ångström, Anna Johanna för Axeco, matta, rölakan, dekor av blommor, signerad med vävd signatur "Å", 230 x 185 cm_25207a_8daed9ce1dc24d2_lg.jpeg
Ångström, Anna Johanna för Axeco, matta, rölakan, dekor av blommor, signerad med vävd signatur "Å", 230 x 185 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old/semiantik Pakistan, 160 x 95 cm_25549a_lg.jpeg
Matta, old/semiantik Pakistan, 160 x 95 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Persisk galleri, 240 x 75 cm_25550a_lg.jpeg
Matta, old Persisk galleri, 240 x 75 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Matta, old Isphahan (?), 325 x 230 cm_25572a_lg.jpeg
Matta, old Isphahan (?), 325 x 230 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Matta, old turkmen (?), _25610a_lg.jpeg
Matta, old turkmen (?),
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
3 delar textil, jugend_25256a_8daf3d73c64eded_lg.jpeg
3 delar textil, jugend
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, semiantik/antik Ersari, _25708a_lg.jpeg
Matta, semiantik/antik Ersari,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, semiantik Ersari, _25732a_lg.jpeg
Matta, semiantik Ersari,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, old/semiantik Turkmen (?), _25739a_lg.jpeg
Matta, old/semiantik Turkmen (?),
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik/antik persisk, _25741a_lg.jpeg
Matta, semiantik/antik persisk,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Jönsson, Karin, matta, rölakan_25768a_lg.jpeg
Jönsson, Karin, matta, rölakan
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, matta, vävd ylle, _25795a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, matta, vävd ylle,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Keshan, _25798a_lg.jpeg
Matta, old Keshan,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Mattor, 5 st, varierande storlekar, längd 30-70 cm_25537a_8dafd4f5f3dd03d_lg.jpeg
Mattor, 5 st, varierande storlekar, längd 30-70 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK