Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 48 x 63 cm_27223a_8db2aecb98409c9_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 48 x 63 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 56 x 62 cm_27224a_8db2aecc588c81c_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 56 x 62 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 55 x 61 cm_27225a_8db2aecd21d9a29_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 55 x 61 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 72 x 86 cm_27226a_8db2aecde503d65_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 72 x 86 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 53 x 70 cm _27227a_8db2aece9bdbcc4_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 53 x 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 67 x 99 cm_27228a_8db2aecf7e64167_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 67 x 99 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Brandels-Engqvist, Carin, olja, blomsterstilleben, signerad, 40 x 50 cm_27253a_8db2b848ca4ce40_lg.jpeg
Brandels-Engqvist, Carin, olja, blomsterstilleben, signerad, 40 x 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd fotograf, 2 samramade fotografier föreställande flygbasen Thule på Grönland, otydligt signerade och numrerade 374/800, _27254a_8db2b892b405f00_lg.jpeg
Okänd fotograf, 2 samramade fotografier föreställande flygbasen Thule på Grönland, otydligt signerade och numrerade 374/800,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
H M Drottning Margrethe II. färglito, "Sommerrose", signerad, daterad -94 och numrerad 210/300, synlig pappersstorlek 59 x 79 cm_27263a_8db2b92fe9d29d1_lg.jpeg
H M Drottning Margrethe II. färglito, "Sommerrose", signerad, daterad -94 och numrerad 210/300, synlig pappersstorlek 59 x 79 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Widforss, Gunnar Mauritz, akvarell, korsvirkesgård, signerad och daterad 1920, synlig pappersstorlek 33 x 44 cm_27265a_8db2b931512fdaa_lg.jpeg
Widforss, Gunnar Mauritz, akvarell, korsvirkesgård, signerad och daterad 1920, synlig pappersstorlek 33 x 44 cm
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Persson, Ragnar, färglito, Bondauktion, signerad  PT, synlig pappersstorlek 47 x 57 cm_27266a_8db2b9325abf939_lg.jpeg
Persson, Ragnar, färglito, Bondauktion, signerad PT, synlig pappersstorlek 47 x 57 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bok: Stora Karlsö 1880-1980. En minnesskrift med anledning av Karlsö Jagt- och Djurskyddsförening.., medföljer signerad färglitografi av Gunnar Brusewitz_27268a_8db2b9f2d17dfab_lg.jpeg
Bok: Stora Karlsö 1880-1980. En minnesskrift med anledning av Karlsö Jagt- och Djurskyddsförening.., medföljer signerad färglitografi av Gunnar Brusewitz
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bok, Potko, Chaim: Tobiasse : Artist in Exile, medföljer originallitografi av konstnären_27269a_8db2b9f3acfc66e_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd indisk konstnär, tryck, 1 par, poloryttare, signerade The Indian Cavalier LSR och dateradem, 30 x 45 cm_27276a_8db2bb5b0a73f46_lg.jpeg
Okänd indisk konstnär, tryck, 1 par, poloryttare, signerade The Indian Cavalier LSR och dateradem, 30 x 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Henrik VIII, signerad och numrerad 190/300, 70 x 60 cm, pappersstorlek 84 x 69 cm_27282a_8db2bb101194984_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Henrik VIII, signerad och numrerad 190/300, 70 x 60 cm, pappersstorlek 84 x 69 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Norrgren, Maja, olja, klippor  vid Marstrand, signerad och daterad 1975, 62 x 97 cm _27284a_8db2bb18f7bb798_lg.jpeg
Norrgren, Maja, olja, klippor vid Marstrand, signerad och daterad 1975, 62 x 97 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd fransk konstnär, sekelskiftet 1900, pastell, flodlandskap med vindmölla, otydligt signerad, a tergo betecknad Biarritz Bas-Pyrénées, synlig storlek 33 x 50 cm_27285a_8db2bb1dc32c552_lg.jpeg
Okänd fransk konstnär, sekelskiftet 1900, pastell, flodlandskap med vindmölla, otydligt signerad, a tergo betecknad Biarritz Bas-Pyrénées, synlig storlek 33 x 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Emanuel, Frank Lewis, blandteknik, Hamnen i La Rochelle, signerad, synlig pappersstorlek 55 x 38 cm_27286a_8db2bb249108679_lg.jpeg
Emanuel, Frank Lewis, blandteknik, Hamnen i La Rochelle, signerad, synlig pappersstorlek 55 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd indo-persisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, komposition med personer och djur, synlig storlek 50 x 41 cm_27288a_8db2bb30f7baff4_lg.jpeg
Okänd indo-persisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, komposition med personer och djur, synlig storlek 50 x 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, färgserigrafi med guldtryck, komposition, otydligt signerad, numrerad 1/4 och daterad 1976, synlig pappersstorlek 57 x 42 cm_27290a_8db2bb42c6f70cb_lg.jpeg
Okänd konstnär, färgserigrafi med guldtryck, komposition, otydligt signerad, numrerad 1/4 och daterad 1976, synlig pappersstorlek 57 x 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK