Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00
Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00
- SkulpturRensa filter
SlutprisInga bud
Värdering55 000 - 60 000 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, skulptur, glas på patinerad träsockel, violin, sockel med invändig belysning, total h 184 cm, proveniens: inköpt på Black & White Art, vernissagekort medföljer
Slutpris16 000 SEK
Värdering13 000 - 14 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 9 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, möjligen Franz Xavier Bergmann, skulptur, kallmålad brons, så kallad Wienerbrons, sekelskiftet 1900, krokodil med pojke, l 8 cm, smärre slitage
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Trädgårdsskulptur, bemålad konstmassa, Manneken Pis, h 59 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Manca, Gino för Bertils Konststen, trädgårdsskulptur, bronderad konststen, kvinna med barn, signerad, h 90 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bilmodell, Volvo, 1800 ES, bemålad gips?, längd 23 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Larson, Lisa, för JIE, figurin, delvis glaserat lergods, knästående tomte
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur skuret trä, stående vildsvinsgalt
SlutprisInga bud
Värdering450 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindstrand, Vicke, för Kosta, skulptur/brevpress, glas, fisk,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Storm, Ylva, skulptur, torso, keramik
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för RBA, Olofström, skulptur, glas, dekor i gult och rött underfång, osignerad, höjd 28 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd polsk konstnär, skulptur, snidat och bemålat trä, ryttare med häst, otydligt signerad, h 33 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, skulptur, snidat trä, gubbe med ryggsäck, h 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Wallendorf, skulptur, flicka med boll
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Wallendorf, skulptur, flicka med boll, höjd 25 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Eriksen, Niels Jakob, skulptur, konststen, sittande barn, signerad, h 22 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK