Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Mekanisk modell, metall på träsockel, 1900-talets 1 hälft, 4-takts förbränningsmotor, h 37 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Skolmodell; lackerat trä och metall, 1900-talets mitt, räknesticka, samfälld l 125 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, lampskärmar, 1 par, lin, "Vegetable Tree", design 1943-45, h 12 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Parti diverse, lockask sköldpadd (defekt), skrin, sköldpadd och ben, skrin, trä samt teaterkikare, bruksslitae
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tillbringare med inre kylblock, glas, nysilver och plast, 1900-talets 2 hälft, h 26 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dessertbestick, 6 + 6, pläter med ivorineskaft, England, 1900-talets 1 hälft, i originaletui, nyckel saknas, visst slitage
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Biblioteksur, trä med mässingsbeslag, Warmink, 1900-talets 2 hälft, total h 35 cm, 1 knopp saknas
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Vagnslyktor, 3 st, delvis lackerad metall, 1800-talets slut, slitage
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vapensköld, lackerat och bronserat gjutjärn, 1800-talets 2 hälft, dekor av stridande amazon till häst, h 40 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takampel, mässing med  glaskupa, så kallad månskensampel, 1800-talets 2 hälft, emaljmålad dekor av blommor mm, h exklusive kedjor 40 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti armbands- samt fickur
Parti armbands- samt fickur
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Stort parti smycken, bijouterier mm, delvis silver
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Häftapparat, kromad metall, Kartro 666, Neva Clog, USA omkring 1920, l 12 cm, säljes till förmån för Kattfotens katthem
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bluetoothhögtalare med inbyggd powerbank, JBL/Harman Charge5, förefaller oanvänd
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Väggur, valnöt och stuck, Junghans, sekelskiftet 1900, dekor av krönande örn, h 97 cm, krön löst
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Ikon, äggoljetempera och guld på trä, 1900-tal, Sankt Mikael, oval 25 x 17 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kandelabrar, 1 par, förgylld brons, Louis XV-stil, 1800-talets 2 hälft, dekor av akantus mm, h 43 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Herrbetjänt med byxpress, Pressomatic, "Pressboy"
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kakburk, litograferad plåt, 1900-talets 1 hälft, Hultmans, l 36 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Fröseke, spegel, teak, 1950-60-tal, höjd 107 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Miniatyrljusstakar, 5 st, metall och trä, bland annat Digsmed och Qvistgaard
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tiedeman, Helene för Orrefors Jernverk, grötskålar med skedar, 2 + 2 st, i orginalförpackningar, dia 20 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hög hatt i låda, Tyskland, 1920-30-tal, medföljer sorgsjal
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vinprovarlåda, 4 glas samt beskrivning
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti långpipor, trä, tagel och porslin, 18-1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti skrivbordsutensilier; 2 skrivställ, läskpress mm, brokig marmor, 1900-talets 1 hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Cirkulationsmassageapparat, elektromagnetisk, iQi Circulationxtra, framstår oöppnad i originalförpackning
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sparbössa (!), horn med kopparmontage, sekelskiftet 1900, l 18 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bok/brevsprättare, brons, art-déco, 1920-tal, dekor av Hygieia med ormen, osignerad, l 29 cm
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggplåt/presenterfat, mässing, renässansstil, Frankrike, 1800-talets 2 hälft, dekor av lejonmaskaroner, mittkartusch med harnesk och frygisk mössa, dia 66 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK