Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Holm Sørensen,  Svend Aage för Holm Sørensen & Co, taklampa, svartlackerat smide med bärnstensfärgade glas, _836a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Holm Sørensen,  Svend Aage för Holm Sørensen & Co, taklampa, svartlackerat smide med bärnstensfärgade glas, _839a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Takkrona, förgylld brons med lövformade prismor och margueriter,_849a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Poli, Flavio för Archimede Seguso, tillskriven, bordslampor, 1 par, _870a_lg.jpeg
Poli, Flavio för Archimede Seguso, tillskriven, bordslampor, 1 par,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, möjl för Holmegaard, 1960-70-tal, bordslampa, _882a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Centerwall, Lennart för IKEA, taklampa, Rex, design 1971_894a_lg.jpeg
Centerwall, Lennart för IKEA, taklampa, Rex, design 1971
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, antagligen Italien, 1980-90-tal, golvlampa, _896a_8d828d8479092cb_lg.jpeg
Okänd designer, antagligen Italien, 1980-90-tal, golvlampa,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Arbetsbelysning, grönlackerad metall, _952a_lg.jpeg
Arbetsbelysning, grönlackerad metall,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Eriksmåla Glas, taklampa,_953a_lg.jpeg
Okänd designer för Eriksmåla Glas, taklampa,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Starck, Philippe för Flos, Italien, taklampa, glas och aluminium, _960a_lg.jpeg
Starck, Philippe för Flos, Italien, taklampa, glas och aluminium,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, _974a_lg.jpeg
Okänd dansk designer, taklampa,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, taklampa, lackerad metall_1026a_8d82cd8eb3a02a9_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, lackerad metall
SlutprisInga bud
Värdering200 - 400 SEK
Taklampa, mässing och glas med prismor_1027a_8d82cd95787c886_lg.jpeg
Taklampa, mässing och glas med prismor
SlutprisInga bud
Värdering200 - 400 SEK
Taklampa, mässing och glas_1028a_8d82cd933963a8e_lg.jpeg
Taklampa, mässing och glas
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Taklampa, mässing och glas, tillskriven Carl Fagerlund, Orrefors_1030a_8d82cd881ac4508_lg.jpeg
Taklampa, mässing och glas, tillskriven Carl Fagerlund, Orrefors
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Okänd designer för EGA Leuchtern, golvlampa, glaserat lergods_1032a_8d82cd825b6d4aa_lg.jpeg
Okänd designer för EGA Leuchtern, golvlampa, glaserat lergods
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Bouillottelampa, förgylld och lackerad metall, empirestil, _1116a_8d82da365cc6dda_lg.jpeg
Bouillottelampa, förgylld och lackerad metall, empirestil,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Hansen, Erik för Le Klint, vägglampa, palisander med vit, veckad plastskärm, sk saxlampa, _1118a_8d82da34ba4bad8_lg.jpeg
Hansen, Erik för Le Klint, vägglampa, palisander med vit, veckad plastskärm, sk saxlampa,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Vaser, 1 par, porslin, Japan, antagligen Kutani, Meiji, sekelskiftet 1900, _1142a_8d82e2d2c3988f1_lg.jpeg
Vaser, 1 par, porslin, Japan, antagligen Kutani, Meiji, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jordglob med belysning/night-light, plast, Mickey's World Tour, _1157a_8d82e33593f18b6_lg.jpeg
Jordglob med belysning/night-light, plast, Mickey's World Tour,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Henningsen, Pouls för Louis Poulsen, taklampa, orangelackerad metall, PH 4/3,_1159a_8d82e3388fad6f2_lg.jpeg
Henningsen, Pouls för Louis Poulsen, taklampa, orangelackerad metall, PH 4/3,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, glas, _1184a_8d82e614a9bc96c_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, glas,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampa, porslin, art-déco, 1920-tal, dekor av stående dansös, _1208a_8d82e65a5a91859_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampa, porslin, Capo-di-Monte, Neapel, 1900-talets mitt, _1209a_8d82e65d8bea633_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordsfotogenlampa, mässing och glas, sekelskiftet 1900, _1218a_8d82e6a836506a6_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, mässing och glas, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Arbetsbelysning, mässing med grönemaljerade kupor, 1900-talets början, _1233a_8d82e6eecc76e4b_lg.jpeg
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Panton, Verner för Louis Poulsen, taklampa, vitlackerad metall, Topan, _1236a_8d82e6f185ff009_lg.jpeg
Panton, Verner för Louis Poulsen, taklampa, vitlackerad metall, Topan,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Panton, Verner för Louis Poulsen, taklampa, vitlackerad metall, Topan, _1237a_8d82e6f05ba31a9_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, jugend, 1900-talets början, bordslampa, koppar med infattade glasbitar, _1244a_8d82e70ef3d6993_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Lykta, mässing, Turkiet 1900-tal, h 45 cm_1251a_8d82ee7e39d9a87_lg.jpeg
Lykta, mässing, Turkiet 1900-tal, h 45 cm
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Lyfa, vägglampa, _1296a_lg.jpeg
Okänd designer för Lyfa, vägglampa,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, spotlights/vägglampor, 3 st, _1297a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1910-20-tal, skulptur/pianobelysning, _1317a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1910-20-tal, skulptur/pianobelysning,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Taklampa, patinerad och förgylld metall, empirestil, 1920-tal, _1358a_8d82f319012948a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Taklampa, mässing med prismor, _1393a_lg.jpeg
Taklampa, mässing med prismor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, förgylld metall, _1394a_lg.jpeg
Taklampa, förgylld metall,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Takfotogenlampa_1417a_lg.jpeg
Takfotogenlampa
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Böckman, Edgar för Höganäs, takampel, glaserat lergods_1421a_lg.jpeg
Böckman, Edgar för Höganäs, takampel, glaserat lergods
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, mässing, plast och gultonat glas_1422a_lg.jpeg
Taklampa, mässing, plast och gultonat glas
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hallampa/takkrona till 5 ljus, förgylld metall,_1425a_lg.jpeg
Hallampa/takkrona till 5 ljus, förgylld metall,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Ikea, taklampa, , plast, trä och metall,_1431a_lg.jpeg
Okänd designer för Ikea, taklampa, , plast, trä och metall,
SlutprisInga bud
Värdering100 - 150 SEK
Okänd designer för Philips, väggspegel med belysning_1432a_lg.jpeg
Okänd designer för Philips, väggspegel med belysning
SlutprisInga bud
Värdering100 - 150 SEK
Okänd designer för Cottex, bordslampa,_1435a_lg.jpeg
Okänd designer för Cottex, bordslampa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor, empirestil, 1900-talets 1 hälft, _1462a_8d82fb110795040_lg.jpeg
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor, empirestil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Hallampa, glas med prismor, 1900-talets 1 hälft, _1463a_8d82fae86806276_lg.jpeg
Hallampa, glas med prismor, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, lyktor, 1 par, blyglas,_1468a_8d82fb5f486f4a4_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, lyktor, 1 par, blyglas,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, krom med målad glaskupa, funkis, 1930-tal, _1479a_8d82fb6e81ce59b_lg.jpeg
Taklampa, krom med målad glaskupa, funkis, 1930-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Bordsfotogenlampfot, majolika och förgylld metall, sekelskiftet 1900, _1480a_8d82fb6fcee9b57_lg.jpeg
Bordsfotogenlampfot, majolika och förgylld metall, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK