Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Vas, porslin, Kina, Kangxi-stil, Qing, sekelskiftet 1900_780a_8d824b6578527f2_lg.jpeg
Vas, porslin, Kina, Kangxi-stil, Qing, sekelskiftet 1900
Slutpris800 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Relingskanon, brons, sk Lantaka, Indonesien eller Malaysia, 1800-tal, _842a_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Skulptur, skuren sten, Kina, 1900-talets början eller första hälft, _852a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Skulptur, brons, manshuvud, _853a_lg.jpeg
Skulptur, brons, manshuvud,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Vas, patinerad brons, Japan, Meiji, _889a_lg.jpeg
Vas, patinerad brons, Japan, Meiji,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd indisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, _890a_lg.jpeg
Okänd indisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Offerskål, Kina, Qing-republik, 1900-talets början, _901a_8d828d8913d4a74_lg.jpeg
Offerskål, Kina, Qing-republik, 1900-talets början,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Vas, porslin, Japan, Edo, _905a_lg.jpeg
Vas, porslin, Japan, Edo,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I),  träsnitt, _922a_lg.jpeg
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I), träsnitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I),  träsnitt, _923a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I),  träsnitt,_924a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I),  träsnitt, _925a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mask, skuret trä, sk Zamblé eller antilopmask, _929a_lg.jpeg
Mask, skuret trä, sk Zamblé eller antilopmask,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mask, skuret trä, Kpelie, _945a_lg.jpeg
Mask, skuret trä, Kpelie,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vas, porslin, Kina, Qing/republik, 1900-talets början, dekor i brunt mot celadonfärgad craqueléglasyr, _1096a_8d82d9b07c5bf06_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skålfat, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, _1109a_8d82da3be2c0f86_lg.jpeg
Skålfat, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Bålskål, porslin, Kina, 1900-talets mitt, _1111a_8d82da3a9f654bf_lg.jpeg
Bålskål, porslin, Kina, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Skulptur, förgylld brons, sittande Buddha, _1117a_8d82da35899fc0e_lg.jpeg
Skulptur, förgylld brons, sittande Buddha,
Slutpris1 300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slangbellor, 4 st, skuret och delvis bemålat trä, Myanmar (Burma), 1900-tal, _1131a_8d82e220d369370_lg.jpeg
Slangbellor, 4 st, skuret och delvis bemålat trä, Myanmar (Burma), 1900-tal,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Klewang, hardwood och smide, Indonesien, 1900-talets 1 hälft, _1132a_8d82e2353ad4635_lg.jpeg
Klewang, hardwood och smide, Indonesien, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Svärd i balja, smide, läder mässing, Malinke (Mandingo), antagligen Guinea, _1133a_8d82e22b215f894_lg.jpeg
Svärd i balja, smide, läder mässing, Malinke (Mandingo), antagligen Guinea,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Bålskål, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor av personer mm i famille-rose-färger, _1135a_8d82e230403409c_lg.jpeg
Bålskål, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor av personer mm i famille-rose-färger,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Fat, porslin, Kina, Kangxi eller Yongzheng, 1700-talets början, dekor av fågel mm i famille-verte-färger, _1140a_8d82e2a88226feb_lg.jpeg
Fat, porslin, Kina, Kangxi eller Yongzheng, 1700-talets början, dekor av fågel mm i famille-verte-färger,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Fat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor av pioner mm i famille-rose-färger, _1141a_8d82e2aff2c3ceb_lg.jpeg
Fat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor av pioner mm i famille-rose-färger,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vaser, 1 par, porslin, Japan, antagligen Kutani, Meiji, sekelskiftet 1900, _1142a_8d82e2d2c3988f1_lg.jpeg
Vaser, 1 par, porslin, Japan, antagligen Kutani, Meiji, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kärl med handtag och pip, Afrika, 1900-tal, dekor av stiliserad buffel, _1143a_8d82e2d462be347_lg.jpeg
Kärl med handtag och pip, Afrika, 1900-tal, dekor av stiliserad buffel,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Väggspegel, 900/1000 silver, Orhan Kenan, Turkiet, 1900-talets 2 hälft, _1146a_8d82e2d7f30bba9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Skulptur, skuren hardwood, Kina, 1900-tal, barn på vattenbuffel, _1147a_8d82e31993c31b0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant, _1181a_8d82e5737efd932_lg.jpeg
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Flaska, porslin, så kallad pilgrimsflaska, Kina, 1800-tal, blå underglasyrdekor av pioner, fåglar mm, _1189a_8d82e5d94175c6f_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Flaskor, porslin, så kallade pilgrimsflaskor, Kina, 1800-tal, blå underglasyrdekor av personerr mm, hänklar i form av drakar, _1190a_8d82e5d3ab15eda_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Vas, porslin, Kina, 1800-tal, _1202a_8d82e5b2d837ddb_lg.jpeg
Vas, porslin, Kina, 1800-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Parti porslin, Kina, 1900-tal, _1204a_8d82e653b05d91c_lg.jpeg
Parti porslin, Kina, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fat, celadonglaserat porslin, Sawankhalok, Thailand, 14-1500-tal, _1210a_8d82e66326ea2b0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Förvaringsmöbel, lackerad alm, Kina, 1900-tal, 3 lådor samt 2 skåpsdörrar, _1247a_8d82ee4b477025f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Lykta, mässing, Turkiet 1900-tal, h 45 cm_1251a_8d82ee7e39d9a87_lg.jpeg
Lykta, mässing, Turkiet 1900-tal, h 45 cm
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bojaner, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av personer mm i famille-verte-färger, _1252a_8d82ee412cdf726_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, skulpturer, 2 st, _1289a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-tal, skulpturer, 2 st,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd kinesisk konstnär, 1900-talets 1 hälft, gouacher, 1 par, _1302a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti porslin, 5 del, Kina, 17-1900-tal, _1304a_lg.jpeg
Parti porslin, 5 del, Kina, 17-1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Assiett samt djup tallrik, porslin, _1319a_lg.jpeg
Assiett samt djup tallrik, porslin,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kamferkista, antagligen Kina, 1900-talets mitt, _1368a_8d82f27ba64d5a5_lg.jpeg
Kamferkista, antagligen Kina, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bålskål, porslin, _1379a_8d82f311d15216d_lg.jpeg
Bålskål, porslin,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ceremoniell stav, skuret och bemålat trä, _1411a_lg.jpeg
Ceremoniell stav, skuret och bemålat trä,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK