Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Relief, skuret ben, Danmark, historismus, 1800-tal, _771a_8d8240afd53390d_lg.jpeg
Relief, skuret ben, Danmark, historismus, 1800-tal,
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Pedersen, Carl Henning, skulptur, bemålad brons på marmorsockel, _817a_8d826675bdf7bf7_lg.jpeg
Pedersen, Carl Henning, skulptur, bemålad brons på marmorsockel,
SlutprisInga bud
Värdering14 000 - 16 000 SEK
Furió, Salvador för Lladró, skulptur, porslin, _834a_lg.jpeg
Furió, Salvador för Lladró, skulptur, porslin,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Skulptur, skuren sten, Kina, 1900-talets början eller första hälft, _852a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Skulptur, brons, manshuvud, _853a_lg.jpeg
Skulptur, brons, manshuvud,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Karlsson, Jerry, egen verkstad Gullaskruf, skulptur, _857a_lg.jpeg
Karlsson, Jerry, egen verkstad Gullaskruf, skulptur,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Locher, Axel för B&G, figurin, porslin, _860a_8d826896e4f84c5_lg.jpeg
Locher, Axel för B&G, figurin, porslin,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Mortensen, Carl för Bing & Gröndahl, figurin, porslin, Karp, _862a_lg.jpeg
Mortensen, Carl för Bing & Gröndahl, figurin, porslin, Karp,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Nielsen, Erik för Royal Copenhagen, figurin, porslin, _863a_lg.jpeg
Nielsen, Erik för Royal Copenhagen, figurin, porslin,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, skulptur, _871a_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, skulptur,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur, _874a_lg.jpeg
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Sahlin, Gunnel för Kosta Boda, frukter, 3 st, _876a_lg.jpeg
Sahlin, Gunnel för Kosta Boda, frukter, 3 st,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Bonfils, Ada för Royal Copenhagen, figurin, porslin, _921a_lg.jpeg
Bonfils, Ada för Royal Copenhagen, figurin, porslin,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Thomsen, Christian för Royal Copenhagen, figurin, porslin, gåsapiga,_937a_8d82a1e11888101_lg.jpeg
Thomsen, Christian för Royal Copenhagen, figurin, porslin, gåsapiga,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lindhardt, Svend för B&G, figuriner 4 st, _943a_lg.jpeg
Lindhardt, Svend för B&G, figuriner 4 st,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, kalksten eller travertin, _963a_lg.jpeg
Skulptur, kalksten eller travertin,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 2 hälft, skulptur, skuret och bonat trä, _972a_8d82cd14148cde9_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 2 hälft, skulptur, skuret och bonat trä,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Figuriner/bokstöd, ett par, glaserat flintgods, _973a_lg.jpeg
Figuriner/bokstöd, ett par, glaserat flintgods,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, Murano, skulptur, _975a_lg.jpeg
Okänd designer, Murano, skulptur,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bernardi, Gervasio för Bernardi Konst, Göteborg, skulptur, bemålad gips, dam med hundar, _1019a_8d82cd0acd2441e_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Acier, Michel Victor för Meissen, efter honom, figurin, bemålat porslin, 1800-tal,_1043a_8d82cd761af479b_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Acier, Michel Victor för Meissen, efter honom, figurin, bemålat porslin, 1800-tal, _1044a_8d82cd6f5c6c14d_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Skulptur, patinerad brons på stensockel, dansande satyr, _1112a_8d82da39c29b062_lg.jpeg
Skulptur, patinerad brons på stensockel, dansande satyr,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Väggskulptur, patinerad brons, vädurshuvud, _1114a_8d82da3841aff15_lg.jpeg
Väggskulptur, patinerad brons, vädurshuvud,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Skulptur, förgylld brons, sittande Buddha, _1117a_8d82da35899fc0e_lg.jpeg
Skulptur, förgylld brons, sittande Buddha,
Slutpris1 300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, skuren hardwood, Kina, 1900-tal, barn på vattenbuffel, _1147a_8d82e31993c31b0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Cigaretthållare, skuret och bemålat trä och textil, 1900-talets mitt, _1148a_8d82e31b3e7f6d1_lg.jpeg
Cigaretthållare, skuret och bemålat trä och textil, 1900-talets mitt,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mogensen, Jörgen, egen verkstad, vas/skulptur, glaserat stengods, _1150a_8d82e320cd7f1b2_lg.jpeg
Mogensen, Jörgen, egen verkstad, vas/skulptur, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Kyhn, Knud för Royal Copenhagen, figurin, glaserat stengods, stående elefant, _1155a_8d82e328aff8fea_lg.jpeg
Kyhn, Knud för Royal Copenhagen, figurin, glaserat stengods, stående elefant,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Thomsen, Christian för Royal Copenhagen, figurin, porslin, två barn med tax, _1194a_8d82e5c2cc635fc_lg.jpeg
Thomsen, Christian för Royal Copenhagen, figurin, porslin, två barn med tax,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Weiss, Claire för B&G, figurin, porslin, spilld mjölk, _1195a_8d82e5cbeda52a0_lg.jpeg
Weiss, Claire för B&G, figurin, porslin, spilld mjölk,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Locher, Axel för B&G, figurin, porslin, polykrom underglasyrdekor, flicka med höns, _1196a_8d82e5ca8339fb8_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Kai, _1197a_8d82e59ba6cc0f5_lg.jpeg
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Kai,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur, glas, sittande tukan, _1212a_8d82e66ad1261aa_lg.jpeg
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur, glas, sittande tukan,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur, glas, sittande tukan, _1213a_8d82e66c4483b0d_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd italiensk konstnär, sekelskiftet 1900, relief, skuret och bemålat trä, Morte di Turiddu.. _1214a_8d82e66df6dab1d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Jaroslav Ježek för Royal Dux, figurin, blanc-de-Chine, häst, _1250a_8d82ee42d39f46b_lg.jpeg
Jaroslav Ježek för Royal Dux, figurin, blanc-de-Chine, häst,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, skulpturer, 2 st, _1289a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-tal, skulpturer, 2 st,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Cortendorf, skulptur/väggrelief, _1290a_lg.jpeg
Okänd designer för Cortendorf, skulptur/väggrelief,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Öhlén, Susanne för Rörstrand, vas/skulptur, stengods, _1291a_lg.jpeg
Öhlén, Susanne för Rörstrand, vas/skulptur, stengods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1910-20-tal, skulptur/pianobelysning, _1317a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1910-20-tal, skulptur/pianobelysning,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Bokstöd/figuriner, 1 par, _1380a_8d82f314c441cef_lg.jpeg
Bokstöd/figuriner, 1 par,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Figurin, porslin, Lomonosov, isbjörnsunge, _1391a_lg.jpeg
Figurin, porslin, Lomonosov, isbjörnsunge,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hellström, Thomas för Nittsjö, skulptur, lergods_1426a_lg.jpeg
Hellström, Thomas för Nittsjö, skulptur, lergods
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Galaaen, M för Porsgrunn, plakett, glaserat stengods, _1434a_lg.jpeg
Galaaen, M för Porsgrunn, plakett, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Pinedo, Emile, skulptur, patinerad brons, 1800-talets slut, "Arabe en Marche", _1474a_8d82fafa4693461_lg.jpeg
Pinedo, Emile, skulptur, patinerad brons, 1800-talets slut, "Arabe en Marche",
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets början, skulptur, grekisk bågskytt, _1476a_8d82fb637dc2021_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Yourstone, Irma för Lerlaxen, väggfat/skulptur, glaserat lergods, _1498a_8d82fc1ebce25f4_lg.jpeg
Yourstone, Irma för Lerlaxen, väggfat/skulptur, glaserat lergods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK