Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Trågsoffa, grönmålat trä, _793a_8d82576e62c36da_lg.jpeg
Trågsoffa, grönmålat trä,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Mathsson, Bruno, armstolar, 1 par, krom med svart läderklädsel,_822a_lg.jpeg
Mathsson, Bruno, armstolar, 1 par, krom med svart läderklädsel,
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Mathsson, Bruno, armstolar, 1 par, krom med svart läderklädsel, _823a_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Guarriche, Pierre för Free-Span, tillskriven, fåtölj, _826a_lg.jpeg
Guarriche, Pierre för Free-Span, tillskriven, fåtölj,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Guarriche, Pierre för Free-Span, tillskriven, fåtölj, _827a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Glas och Trä, Hovmantorp, hallmöbel med spegel, _829a_lg.jpeg
Okänd designer för Glas och Trä, Hovmantorp, hallmöbel med spegel,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Vodder, Arne för Sibast, armstolar, 3 st, _832a_lg.jpeg
Vodder, Arne för Sibast, armstolar, 3 st,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Hein, Piet/Mathson, Bruno för Fritz Hansen, mat/konferensbord, masurbjörk på stålben, _864a_lg.jpeg
Hein, Piet/Mathson, Bruno för Fritz Hansen, mat/konferensbord, masurbjörk på stålben,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Hein, Piet/Mathson, Bruno för Fritz Hansen, mat/konferensbord, _865a_lg.jpeg
Hein, Piet/Mathson, Bruno för Fritz Hansen, mat/konferensbord,
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Hansen, Severin för Haslev Møbelsnedkeri, soffbord, palisander med infattade fajansplattor_897a_8d828d86a9d2c82_lg.jpeg
Hansen, Severin för Haslev Møbelsnedkeri, soffbord, palisander med infattade fajansplattor
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Ekström, Yngve för Swedese, fotpall, ek, 'Lamino', _898a_8d828d87d0268a3_lg.jpeg
Ekström, Yngve för Swedese, fotpall, ek, 'Lamino',
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Byrå, alm och alrot, Mälardalen, rokoko, omkring 1760, _900a_8d828d4a836f2c0_lg.jpeg
Byrå, alm och alrot, Mälardalen, rokoko, omkring 1760,
Slutpris12 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Snedklaffssekretär, mahogny med mässingsbeslag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800, _906a_lg.jpeg
Snedklaffssekretär, mahogny med mässingsbeslag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800,
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti, _909a_8d82da41dd349d5_lg.jpeg
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti,
Slutpris800 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sybord, mahogny och valnöt med intarsia, oscarianskt, _916a_8d8298d88c4450c_lg.jpeg
Sybord, mahogny och valnöt med intarsia, oscarianskt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Köksbord med Perstorpsskiva, trä och metall_1033a_8d82cd7f73dff2c_lg.jpeg
Köksbord med Perstorpsskiva, trä och metall
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Stapelbara stolar 6 st, metall och formgjuten plast_1035a_8d82cd7e478e10b_lg.jpeg
Stapelbara stolar 6 st, metall och formgjuten plast
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Stapelbara stolar, 6 st, trä_1036a_8d82cd7d6779a5d_lg.jpeg
Stapelbara stolar, 6 st, trä
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, lampbord, 1 par, _1064a_8d82d682dccd522_lg.jpeg
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, lampbord, 1 par,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, matbord med 1 fanerad iläggsskiva, teak och svartlackerat trä, _1080a_8d82d8bc194705f_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, matbord med 1 fanerad iläggsskiva, teak och svartlackerat trä,
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, 1960-tal, toilettebord med belysning, teak, _1081a_8d82d8bd081f460_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, toilettebord med belysning, teak,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Lindvall, Jonas för Skandiform, stolar, 7 st, ek med vinröd skinnklädsel, _1082a_8d82d8bded2ef6c_lg.jpeg
Lindvall, Jonas för Skandiform, stolar, 7 st, ek med vinröd skinnklädsel,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 1 par, _1086a_8d82d9a95017f50_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 1 par,
Slutpris1 200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, stol, vitlackerat trä med svartvit klädsel, _1087a_8d82d9a9faf27e4_lg.jpeg
Okänd designer, stol, vitlackerat trä med svartvit klädsel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lundgren, Gillis för IKEA, snurrfåtölj med fotpall, krom med rutig klädsel, Mila, design 1967_1088a_8d82d9aaa88637c_lg.jpeg
Lundgren, Gillis för IKEA, snurrfåtölj med fotpall, krom med rutig klädsel, Mila, design 1967
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, snurrfåtölj, _1089a_8d82d9ab698d448_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, snurrfåtölj,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Rakspegel med ljushållare, valnöt och förgylld metall, oscariansk, 1800-talets 2 hälft, _1130a_8d82e1d84a6a9e4_lg.jpeg
Rakspegel med ljushållare, valnöt och förgylld metall, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Okänd engelsk designer, pall, svarvad valnöt, art-and-crafts, 1800-talets slut, plakettsignerad Bruce & Co, Upholsterers & Cabinet Makers, Baker St, Portman Square_1138a_8d82e2752571dc7_lg.jpeg
Okänd engelsk designer, pall, svarvad valnöt, art-and-crafts, 1800-talets slut, plakettsignerad Bruce & Co, Upholsterers & Cabinet Makers, Baker St, Portman Square
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Mogensen, Börge & Meyer, Grethe för Boligens Byggeskabe, bokhylla med underskåpskåp, _1245a_8d82ee5e17fa6cf_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Arbets/köksbord, teak på svarlackerat underrede, _1246a_8d82ee55c3bad34_lg.jpeg
Arbets/köksbord, teak på svarlackerat underrede,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Förvaringsmöbel, lackerad alm, Kina, 1900-tal, 3 lådor samt 2 skåpsdörrar, _1247a_8d82ee4b477025f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Salongsstolar, 5 st, skuren valnöt med djuphäftad klädsel, _1253a_8d82ee756d2f2fc_lg.jpeg
Salongsstolar, 5 st, skuren valnöt med djuphäftad klädsel,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Tapiovaara, Ilmari för Edsbyverken, stol, björk, 'Fanett', _1254a_8d82ee76a284090_lg.jpeg
Tapiovaara, Ilmari för Edsbyverken, stol, björk, 'Fanett',
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Byrå, mahogny med intarsia, mässingsbeslag och rödbrokig marmorskiva, _1256a_8d82ee6e952dd0c_lg.jpeg
Byrå, mahogny med intarsia, mässingsbeslag och rödbrokig marmorskiva,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, bord, fur, shakermodell, _1258a_8d82ee6fb61056c_lg.jpeg
Okänd designer, bord, fur, shakermodell,
Slutpris800 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 1 par, mahogny, så kallade Göteborgsstolar, _1266a_lg.jpeg
Stolar, 1 par, mahogny, så kallade Göteborgsstolar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, snurrfåtöljer, 1 par, _1267a_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, snurrfåtöljer, 1 par,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, _1268a_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, mahogny,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Snedklaffsekretär, ek med bronsbeslag, 1800-tal, _1269a_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, ek med bronsbeslag, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Salongsbord med klaffar, valnöt, _1271a_lg.jpeg
Salongsbord med klaffar, valnöt,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Armstolar, 1 par, bonad alm, _1272a_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, bonad alm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Stol, ek med läderklädsel, _1273a_lg.jpeg
Stol, ek med läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
Skrivpulpet, valnöt med grön läderklädd skiva, _1274a_lg.jpeg
Skrivpulpet, valnöt med grön läderklädd skiva,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Hyllmöbel, pyramidmahogny, _1275a_lg.jpeg
Hyllmöbel, pyramidmahogny,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 1 000 SEK
Okänd designer för Vincent Sheppard, stolar 6 st, _1276a_lg.jpeg
Okänd designer för Vincent Sheppard, stolar 6 st,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Nordiska Kompaniet (NK), nattygsbord, 1 par,_1287a_lg.jpeg
Okänd designer för Nordiska Kompaniet (NK), nattygsbord, 1 par,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd designer för Grythyttan Stålmöbler, matgrupp, 5 delar, _1292a_lg.jpeg
Okänd designer för Grythyttan Stålmöbler, matgrupp, 5 delar,
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Okänd designer för Tabergs Möbelindustri, sideboard, teak och bonat trä, _1293a_lg.jpeg
Okänd designer för Tabergs Möbelindustri, sideboard, teak och bonat trä,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK