Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III, _1295a_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Miniatyrskåp, ek med intarsia, 1910-20-tal, _1311a_8d82f0614f79e8d_lg.jpeg
Miniatyrskåp, ek med intarsia, 1910-20-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think, _1325a_8d82f06406241c7_lg.jpeg
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think, _1326a_8d82f0659f97ef8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Knoll, Florence för Knoll International, matbord, palisander på kromat underrede, "Oval 96", modellnummer 2481, design 1961, _1335a_8d82f12bae49e45_lg.jpeg
Knoll, Florence för Knoll International, matbord, palisander på kromat underrede, "Oval 96", modellnummer 2481, design 1961,
Slutpris22 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Armstolar, 1 par, skuren och bonad bok, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _1350a_8d82f170a4d08eb_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, skuren och bonad bok, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Armstolar, 1 par, skuren valnöt, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _1351a_8d82f16a2547b51_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, skuren valnöt, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Brickbord med lös bricka, sk Butler's Tray, Reprodux, _1352a_8d82f16835ac834_lg.jpeg
Brickbord med lös bricka, sk Butler's Tray, Reprodux,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Hansen, Severin för Haslev, sido/lampbord, 1 par, mahogny med mässingsskodda ben, _1353a_8d82f161c877147_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, palisander, palisander med flera träslag, sk Hauptkopia, 1900-talets 1 hälft, intarsiadekor av putto mm, _1354a_8d82f1e343f93ed_lg.jpeg
Byrå, palisander, palisander med flera träslag, sk Hauptkopia, 1900-talets 1 hälft, intarsiadekor av putto mm,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Byrå, valnöt med mässingsbeslag, rokokostil, 1900-talets mitt, _1355a_8d82f1e90e76dcf_lg.jpeg
Byrå, valnöt med mässingsbeslag, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Byrå, mahogny med intarsia och mässingsbeslag, rokokostil, 1900-talets mitt, _1356a_8d82f1f554332fe_lg.jpeg
Byrå, mahogny med intarsia och mässingsbeslag, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Dragkista, ek med mässingsbeslag, Danmark eller Nordtyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1800, _1357a_8d82f1fb26f1bbd_lg.jpeg
Dragkista, ek med mässingsbeslag, Danmark eller Nordtyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1800,
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, toilettemöbel med belysning, teak med mässingsbeslag, _1359a_8d82f1d5f617001_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, toilettemöbel med belysning, teak med mässingsbeslag,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Skrivschatull, ek med lös benställning, delvis 16-1700-tal, _1360a_8d82f1f114aff68_lg.jpeg
Skrivschatull, ek med lös benställning, delvis 16-1700-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för IMS, Italien, stolar, 6 st, bonad bok, _1361a_8d82f1c4ada070e_lg.jpeg
Okänd designer för IMS, Italien, stolar, 6 st, bonad bok,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Spegel, mahogny med intarsia, Danmark eller Nordtyskland, empire, _1362a_8d82f1d4042a4e5_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Soffa, skuren mahogny med gul, mönstrad plyschklädsel, oscariansk, _1363a_8d82f2000630963_lg.jpeg
Soffa, skuren mahogny med gul, mönstrad plyschklädsel, oscariansk,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Soffa, skuren mahogny med röd sidenklädsel, oscariansk, _1364a_8d82f2017947163_lg.jpeg
Soffa, skuren mahogny med röd sidenklädsel, oscariansk,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ohlsson, Folke för Fritz Hansen, fåtölj med hög rygg, modellnummer 5462, _1365a_8d82f2848843909_lg.jpeg
Ohlsson, Folke för Fritz Hansen, fåtölj med hög rygg, modellnummer 5462,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Ohlsson, Folke för Fritz Hansen, soffa samt fåtölj, helstoppad textilklädsel på teakben, soffa modell 5654, _1366a_8d82f2866ee3366_lg.jpeg
Ohlsson, Folke för Fritz Hansen, soffa samt fåtölj, helstoppad textilklädsel på teakben, soffa modell 5654,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Hörnskåp, pyramidmahogny, senempire, 1800-talets mitt, 1 låda samt skåpdörr, _1367a_8d82f28a939ef25_lg.jpeg
Hörnskåp, pyramidmahogny, senempire, 1800-talets mitt, 1 låda samt skåpdörr,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Kamferkista, antagligen Kina, 1900-talets mitt, _1368a_8d82f27ba64d5a5_lg.jpeg
Kamferkista, antagligen Kina, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, fåtölj, brun skinnklädsel på teakben, _1370a_8d82f267f3be23b_lg.jpeg
Okänd designer, fåtölj, brun skinnklädsel på teakben,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 grå marmorskivor, _1371a_8d82f265c6548d0_lg.jpeg
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 grå marmorskivor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag, _1372a_8d82f26161a67d0_lg.jpeg
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Byrå, palisander med flera träslag, intarsiadekor, _1373a_8d82f25df3c2bde_lg.jpeg
Byrå, palisander med flera träslag, intarsiadekor,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Soffbord, idegran (?) med glaskivor, modern tillverkning, _1377a_8d82f315d553cca_lg.jpeg
Soffbord, idegran (?) med glaskivor, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer för Ferdinand Lundqvist, Göteborg, sminkbord, _1381a_lg.jpeg
Okänd designer för Ferdinand Lundqvist, Göteborg, sminkbord,
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, hallmöbel/telefonbänk, teak med svart konstläderklädsel, _1382a_8d82f31306b483d_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, hallmöbel/telefonbänk, teak med svart konstläderklädsel,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fåtölj samt fotpall, grönlackerat trä med lösa, rutiga dynor,_1436a_lg.jpeg
Fåtölj samt fotpall, grönlackerat trä med lösa, rutiga dynor,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Fåtölj, vitlackerat trä med lösa dynor, _1437a_lg.jpeg
Fåtölj, vitlackerat trä med lösa dynor,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Stolar, 8 st, rödmålat trä, _1438a_lg.jpeg
Stolar, 8 st, rödmålat trä,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Armstol, alm och bok, _1439a_lg.jpeg
Armstol, alm och bok,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd engelsk designer, klädskåp, sk Gentleman's Wardrobe, skuren och bonad ek, arts-and-crafts, 1800-talets slut, _1442a_8d82f3529e28cb6_lg.jpeg
Okänd engelsk designer, klädskåp, sk Gentleman's Wardrobe, skuren och bonad ek, arts-and-crafts, 1800-talets slut,
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Kirkegaard, Erik för Høng Stolefabrik, armstol teak, Compass, modellnummer 52, _1485a_8d82fb75edb7106_lg.jpeg
Kirkegaard, Erik för Høng Stolefabrik, armstol teak, Compass, modellnummer 52,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Larsson, Axel för Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, stol, teak och björk, _1487a_8d82fc0a2001164_lg.jpeg
Larsson, Axel för Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, stol, teak och björk,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Malmsten, Carl för O H Sjögren Tranås, fåtölj, ek med brun ylleklädsel, 'Ulfåsa'_1496a_8d82fcb8f2622fc_lg.jpeg
Malmsten, Carl för O H Sjögren Tranås, fåtölj, ek med brun ylleklädsel, 'Ulfåsa'
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Pall, svarvat trä, 1800-talets 2 hälft, _1502a_8d82fcc07733b1b_lg.jpeg
Pall, svarvat trä, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soffa, mahogny med gul sidenklädsel, empire, 1800-talets 1 hälft, rikt skuren dekor,_1507a_8d82fc2b4912fe3_lg.jpeg
Soffa, mahogny med gul sidenklädsel, empire, 1800-talets 1 hälft, rikt skuren dekor,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Salongsbord, valnöt med intarsia, nyrokoko, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _1508a_8d82fc2ce5b6632_lg.jpeg
Salongsbord, valnöt med intarsia, nyrokoko, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Soffa, skuren mahogny, _1518a_lg.jpeg
Soffa, skuren mahogny,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren valnöt, _1519a_lg.jpeg
Fåtöljer, 1 par, skuren valnöt,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Bridgebord, trä med grön, filtklädd skiva, sammanfällbart, _1541a_8d82ff775c3e343_lg.jpeg
Bridgebord, trä med grön, filtklädd skiva, sammanfällbart,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK