Lorentzon, Waldemar, olja, "Strandfiligran", signerad och daterad 1948, 33 x 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering32 000 - 34 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 7 500 SEK
Bærtling, Olle, färgserigrafi, "Nobi", signerad, daterad 1956-68, numrerad 158/300, synlig pappersstorlek 19 x 34 cm,
Slutpris8 000 SEK
Värdering8 500 - 9 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Backlund-Celsing, Elsa, olja, flickor i rutiga klänningar, signerad, a tergo rest efter etikett, 54 x 41 cm
Slutpris5 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 400 - 3 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Roka, Charles, olja, pojke med hund, signerad, 81 x 66 cm
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Hougaard, Henning, olja, tranor, signerad, 46 x 66 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 800 - 1 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Lorentzon, Waldemar, färglitografi, "Spansk resa", ur 70-årsmappen, signerad och numrerad 220/310, synlig pappersstorlek 39 x 50 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, glas, polykrom dekor av ansikte och orm, signerad, höjd 35 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-60tal, fåtöljer, 1 par, teak, lösa, stoppade dynor
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hirvonen, Pekka för Lapponia, armband, sterlingsilver, "Jäätynyt virta/Frusen ström", stämplat 2003, l 19 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Oppenheimer, Johnny, olja, stilleben med bibel och ljus, signerad och daterad -88, 40 x 50 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Oppenheimer, Johnny, olja, blomsterstilleben med persikor, signerad och daterad -88, 50 x 40 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Oppenheimer, Johnny, olja, utsikt med snäcka, signerad och daterad -89, 50 x 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Oppenheimer, Johnny, olja, blomsterstilleben, signerad och daterad -88, 50 x 40 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Skulptur, patinerad brons, barnhuvud (Eros?), antagligen kopia efter romersk förebild, h 19 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Oppenheimer, Johnny, olja, stilleben med Loetzvas och skålar, signerad och daterad -88, 40 x 50 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Persson, Ove, olja, torghandel, signerad, 38 x 55 cm, smärre färgbortfall
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 800 - 5 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris8 500 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 700 - 2 800 SEK
Måås Fjetterström, Märta, efter henne, vävnad, "Crocus", signerad MMF AB, utförd efter 1942, 25 x 25 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Måås Fjetterström, Märta, efter henne, vävnad, "Täppan", signerad MMF AB, utförd efter 1942, 22 x 25 cm
Slutpris2 800 SEK
Värdering800 - 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Flintlåspistol, mässing, så kallad Kubur, lås och pipa i stål, Osmanska riket, Balkan, 1800-tal, dekor av örnar mm, längd 50 cm
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 500 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 1 900 SEK
Procope, Ulla för Arabia, thekoppar med fat, 1 par, flintgods, "Fiesta", design 1964,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd(a?) designer(s?), 1960-70-tal, vas samt bordslampa, glas, dekor i orange överfång, h 11 respektive 26 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK