Kniv i läderbalja, masurbjörk och smide med beslag i sterlingsilver, Brusletto Geilo, _1577a_8d83a01b10b556a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Medalj, 23 k rödguld (kronan i 18 k), Kungliga Patriotiska sällskapets stora belöningsmedalj i guld (PatrSstGM) av 1:a (=11:e) storleken, _1591a_8d83ae4847fc692_lg.jpeg
Slutpris10 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _1633a_lg.jpeg
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Medalj, 23 resp 18 k rödguld, Utmärkelsen För nit och redlighet i rikets tjänst (GMnor) i guld av 5:e storleken, _1637a_8d83e0b03707d64_lg.jpeg
Medalj, 23 resp 18 k rödguld, Utmärkelsen För nit och redlighet i rikets tjänst (GMnor) i guld av 5:e storleken,
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _1677a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),_1687a_8d83f90d7fdc510_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Allroundsadel, svart syntetmaterial, Horse saver, flyttbart knäskydd_1688a_8d83f90fb9c1d36_lg.jpeg
Allroundsadel, svart syntetmaterial, Horse saver, flyttbart knäskydd
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli_1689a_8d83f911094dffd_lg.jpeg
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet_1690a_8d83f94b5e41c6f_lg.jpeg
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning, _1691a_8d83f94cabef99e_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special_1692a_8d83f94e7f2df69_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning, _1693a_8d83f953416a965_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, Trainers, _1694a_8d83f99884c237f_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, Trainers,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Hercross_1695a_8d83f99afad6a1e_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Hercross
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Sadel, allround mot hopp, ljusbrunt/orange läder, okänd tillverkning_1696a_8d83f99c87061e0_lg.jpeg
Sadel, allround mot hopp, ljusbrunt/orange läder, okänd tillverkning
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Allroundsadel, syntematerial, Sigma Thorowgood, _1697a_8d83f99e10df773_lg.jpeg
Allroundsadel, syntematerial, Sigma Thorowgood,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Scan-Horse Hubertus_1698a_8d83f99f884b257_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Scan-Horse Hubertus
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, Harmony, _1699a_8d83f9a157698ed_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, brunt läder, Harmony,
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Burnsby & Sons,_1700a_8d83f9a2e010be7_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Burnsby & Sons,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Ordenstecken, silver och emalj, Riddare 2 klass av Kungliga Vasaorden_1732a_8d8444b9e686390_lg.jpeg
Ordenstecken, silver och emalj, Riddare 2 klass av Kungliga Vasaorden
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Ordenstecken, silver, Kungliga Grekiska Georgs den I ordens silvertecken, _1733a_8d8444e35e10697_lg.jpeg
Ordenstecken, silver, Kungliga Grekiska Georgs den I ordens silvertecken,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ordenstecken, förgylld brons och svart emalj, 1800-tal, Riddare av Venezuelanska Orden av Venezuelas Befriare,_1734a_8d8444dd9cb94a0_lg.jpeg
Ordenstecken, förgylld brons och svart emalj, 1800-tal, Riddare av Venezuelanska Orden av Venezuelas Befriare,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Medalj, silver, danska Frederik IX's Belønningsmedalje med krone_1735a_8d8444e00c72718_lg.jpeg
Medalj, silver, danska Frederik IX's Belønningsmedalje med krone
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nyckelring, förgylld och emaljerad metall och läder samt plakett, förgylld metall, bägge med frimureriska symboler_1736a_8d8444e1602030c_lg.jpeg
Nyckelring, förgylld och emaljerad metall och läder samt plakett, förgylld metall, bägge med frimureriska symboler
Slutpris250 SEK
Parti svenska silvermynt, _1770a_8d844f7f4a84c62_lg.jpeg
Parti svenska silvermynt,
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Medalj, förgylld brons, Belgiska Kronordens Medalj, Leopold II_1793a_8d8450d2b919f46_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Minnesmedalj, brons, slagen till minne av generalmajoren mm Gustaf Nils Oscar Rosenblad (1888-1981)_1802a_8d84516cf2cfe41_lg.jpeg
Minnesmedalj, brons, slagen till minne av generalmajoren mm Gustaf Nils Oscar Rosenblad (1888-1981)
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti medaljer, brons och silver, _1809a_8d845d6f74630ce_lg.jpeg
Parti medaljer, brons och silver,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti kungliga medaljer, silver och förgyllt silver, bl a Hans Majestät Konungens Medalj av VIII:e storleken (Hovmedaljen), Gustav V_1841a_8d845ec1cd1ca87_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti medaljer, nålar och pins, Sverige och Danmark, _1842a_8d845ec4d57d409_lg.jpeg
Parti medaljer, nålar och pins, Sverige och Danmark,
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti medaljer, Sverige och utland, delvis silver,_1843a_8d845ec0bbbdfc0_lg.jpeg
Parti medaljer, Sverige och utland, delvis silver,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Värja (för ämbetsman?), smide, fäste i förgylld brons, 18-1900-tal,_1853a_8d848592ec22119_lg.jpeg
Värja (för ämbetsman?), smide, fäste i förgylld brons, 18-1900-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Salutkanon, gjutjärn på (senare?) trälavett, _1868a_8d848560895d12d_lg.jpeg
Salutkanon, gjutjärn på (senare?) trälavett,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Tamburmajorstav, svärtat trä, tenn och brons, _1937a_lg.jpeg
Tamburmajorstav, svärtat trä, tenn och brons,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stenyxa, flinta, lösfynd från neolitikum, 2-4.000 för Kristus, _1956a_8d849045b7756fe_lg.jpeg
Stenyxa, flinta, lösfynd från neolitikum, 2-4.000 för Kristus,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Parti mynt, spelmarker mm, _1976a_8d8491428171912_lg.jpeg
Parti mynt, spelmarker mm,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stridsyxa, bergart, lösfynd från Danmark, _1986a_8d8491a4250c540_lg.jpeg
Stridsyxa, bergart, lösfynd från Danmark,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Stenyxor, 3 st, flinta, lösfynd från Danmark, yngre stenålder, 2000- 4000 före Kristus, _1987a_8d8491a32b469e5_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Parti postfriska frimärken, enligt uppgift nominellt värde cirka 3000 kronor_2002a_8d8499cc0b82364_lg.jpeg
Parti postfriska frimärken, enligt uppgift nominellt värde cirka 3000 kronor
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Parti frimärken och frimärksklipp, hela världen_2003a_8d8499cf06b493b_lg.jpeg
Parti frimärken och frimärksklipp, hela världen
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Parti delvis äldre vykort, hela världen_2004a_8d849a8dbf36d61_lg.jpeg
Parti delvis äldre vykort, hela världen
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Pälsmössa, fårskinn och ylle med guldrevärer, antagligen för officer vid Persiska Gendarmeriet,_2041a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Obligation, Banque de l'Indo-Chine, The Chinese Governmet five per cent reorganisation gold loan of 1913, kuponger medföljer_2070a_8d849c700c8e586_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Parti filateli, försändelser, frimärken i album mm_2084a_lg.jpeg
Parti filateli, försändelser, frimärken i album mm
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Pallasch i balja, M/1893 för manskap vid kavalleriet, nummeridentisk, _2131a_8d849f8124d3240_lg.jpeg
Pallasch i balja, M/1893 för manskap vid kavalleriet, nummeridentisk,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Husarmössa M/1895, i kartong från Militär Ekiperings AB (MEA)_2132a_8d849f392cbcae4_lg.jpeg
Husarmössa M/1895, i kartong från Militär Ekiperings AB (MEA)
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Dräktvärja, smide med förgyllt bronsfäste, 1700-talets 2 hälft, _2161a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Parti diverse, 2 fartygslampor, mässing, vas porslin, Kina, 1900-tal samt kruthorn mässing och koppar,_2216a_8d84aab5ff625de_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK