Kniv i balja, nysilver och smide, Erik Frost Mora, 1900-talets 1 hälft, _2379a_8d8527b6d425d65_lg.jpeg
Kniv i balja, nysilver och smide, Erik Frost Mora, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Kunglig medalj, silver, Kungliga Svenska Patriotiska Sällskapets medalj, 1870-80-tal, original ripsband, _2380a_8d8527c66bdfb2d_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre, svenska kopparmynt, Oskar II och Gustav V,_2395a_8d8533ed78f4020_lg.jpeg
Parti äldre, svenska kopparmynt, Oskar II och Gustav V,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti äldre finska mynt och sedlar, tsartid och republik,_2396a_8d8533eb52c58a4_lg.jpeg
Parti äldre finska mynt och sedlar, tsartid och republik,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre arabiska mynt, bl a 1 Dirham Marocko 1798 (Hijri 1212)_2397a_8d8533e9f147c4f_lg.jpeg
Parti äldre arabiska mynt, bl a 1 Dirham Marocko 1798 (Hijri 1212)
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kunglig förordning om de så kallade Nödmynten; Kongl. maj:ts nådige Påbud, om de fem slags myntetekn....., _2410a_8d85409c92bf82e_lg.jpeg
Kunglig förordning om de så kallade Nödmynten; Kongl. maj:ts nådige Påbud, om de fem slags myntetekn.....,
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Uniformsjacka för taxichaufför, terylene och ull, Egerton Burnetts Royal Serge_2422a_8d85412a0c58b07_lg.jpeg
Uniformsjacka för taxichaufför, terylene och ull, Egerton Burnetts Royal Serge
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Prydnadskanon, gjutjärn och trä, Stavsjö Bruk, _2492a_8d85567a9693e13_lg.jpeg
Prydnadskanon, gjutjärn och trä, Stavsjö Bruk,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Stenyxa, flinta, lösfynd från neolitikum, 2-4.000 för Kristus, _2635a_lg.jpeg
Stenyxa, flinta, lösfynd från neolitikum, 2-4.000 för Kristus,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Frimärksalbum med frimärken, Sverige 1885-_2645a_8d8597ee7acf9bf_lg.jpeg
Frimärksalbum med frimärken, Sverige 1885-
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Frimärksalbum med frimärken, Sverige 1858-_2646a_8d8597ef8976688_lg.jpeg
Frimärksalbum med frimärken, Sverige 1858-
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti frimärksalbum med frimärken, mestadels Sverige, _2647a_8d8597ebceb5cf5_lg.jpeg
Parti frimärksalbum med frimärken, mestadels Sverige,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _2665a_lg.jpeg
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _2666a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Signerad jaktkniv i läderbalja, masurbjörk, horn och smide, balja signerad Ulf Ekebergh, _2669a_8d85989d3fb773e_lg.jpeg
Signerad jaktkniv i läderbalja, masurbjörk, horn och smide, balja signerad Ulf Ekebergh,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti mynt i album, delvis silver, _2750a_8d85be89bb12ae2_lg.jpeg
Parti mynt i album, delvis silver,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Parti filateli; frimärken, FDC mm_2751a_8d85be8b60ea5ce_lg.jpeg
Parti filateli; frimärken, FDC mm
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti vykort, 1900-talets början, cirka 100 stycken,_2752a_8d85be8ccd2f6cb_lg.jpeg
Parti vykort, 1900-talets början, cirka 100 stycken,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Jambiyor i balja, 2 st, mässing, smide och ben, arabiskt kulturområde, 1900-tal, _2761a_8d85e2a3c1344d2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti mynt mm, hela världen_2762a_8d85ec9d7923f24_lg.jpeg
Parti mynt mm, hela världen
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bilhjälm, rotting och flätad rot (?), 1900-talets mitt, _2775a_8d85e2d50c9f744_lg.jpeg
Bilhjälm, rotting och flätad rot (?), 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ordenstecken, miniatyrer för Riddare av Kungliga Vasaorden, Gustav V: s Olympiska Medalj, Österrikiska Röda Korsets orden, Turkiska Järnhalvmånen (Gallipolimedaljen), Ungerska Röda Korsets Orden
_2782a_8d85e2e9c8d9077_lg.jpeg
Slutpris3 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Släpspänne med Gustav V: s Olympiska Medalj, Österrikiska Röda Korsets orden samt Tyska Röda Korsmedaljen, _2783a_8d85e35e0293a91_lg.jpeg
Släpspänne med Gustav V: s Olympiska Medalj, Österrikiska Röda Korsets orden samt Tyska Röda Korsmedaljen,
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ordenstecken, Turkiska Järnhalvmånen (Harp Madalyası) även kallad Gallipolimedaljen, instiftad av Sultan Mehmet V 1/3 1915,_2784a_8d85e35ef5ccfe0_lg.jpeg
Ordenstecken, Turkiska Järnhalvmånen (Harp Madalyası) även kallad Gallipolimedaljen, instiftad av Sultan Mehmet V 1/3 1915,
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Ordenstecken mm;  kraschan till Ungerska Röda Korsets Orden med miniatyr, Österrikisk-Ungerska minnesmedaljen för WWI, boutoner och band_2785a_8d85e36024a641c_lg.jpeg
Ordenstecken mm; kraschan till Ungerska Röda Korsets Orden med miniatyr, Österrikisk-Ungerska minnesmedaljen för WWI, boutoner och band
Slutpris2 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ordenstecken, silver och emalj, Riddare 2 klass av Kungliga Vasaorden_2786a_lg.jpeg
Ordenstecken, silver och emalj, Riddare 2 klass av Kungliga Vasaorden
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Kniv i läderbalja, masurbjörk och smide med beslag i sterlingsilver, Brusletto Geilo, _2903a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Dricksflaska, Sverige M/1906, grön glasmassa,_2925a_8d85fd59189d2c7_lg.jpeg
Dricksflaska, Sverige M/1906, grön glasmassa,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bok; Lilliehöök, Christer, Berggren, Gustaf & Hägge, Eric, Kungl Hallands Regementes Historia 1624-1961_2926a_8d85fd5cc403d9a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Militaria, 2 delar; medalj samt mugg, Swedish Medical Company, Unifil, Libanon 1983-84, _2929a_8d85fd621aacea2_lg.jpeg
Militaria, 2 delar; medalj samt mugg, Swedish Medical Company, Unifil, Libanon 1983-84,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Burnsby & Sons,_2959a_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Burnsby & Sons,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, Harmony, _2960a_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, brunt läder, Harmony,
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Scan-Horse Hubertus_2961a_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Scan-Horse Hubertus
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Hercross_2962a_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Hercross
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, Trainers, _2963a_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, Trainers,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning, _2964a_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special_2965a_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning, _2966a_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet_2967a_lg.jpeg
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli_2968a_lg.jpeg
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),_2969a_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Medalj, förgylld brons, Belgiska Kronordens Medalj, Leopold II_2984a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Salutkanon, gjutjärn på (senare?) trälavett, _3013a_lg.jpeg
Salutkanon, gjutjärn på (senare?) trälavett,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Obligation, Banque de l'Indo-Chine, The Chinese Governmet five per cent reorganisation gold loan of 1913, kuponger medföljer_3062a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Stort parti mynt mm, hela världen,_3072a_8d8609d520aff29_lg.jpeg
Stort parti mynt mm, hela världen,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti artillerigranater, tomhylsor mm_3096a_8d860a9624d73b9_lg.jpeg
Parti artillerigranater, tomhylsor mm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sittkäpp, svarvad bok och läder, _3116a_8d860a5e23eb81d_lg.jpeg
Sittkäpp, svarvad bok och läder,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sittkäpp, svarvad bok och läder, _3117a_8d860a5d3fa9047_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK