Okänd designer för Stouby, armstolar, 1 par, böjträ med ljusbrun skinnklädsel, 1960-tal,_2706a_8d85b08e5d9c9cc_lg.jpeg
Okänd designer för Stouby, armstolar, 1 par, böjträ med ljusbrun skinnklädsel, 1960-tal,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,_2707a_8d85b093930d2d1_lg.jpeg
Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd dansk möbeldesigner, 1950-60-tal, väggskåp, palisander med rottingklädd skjutdörr och spegel,_2708a_8d85b0948f0a7cb_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för Glasmäster i Markaryd, 1960-70-tal, bänk, fur, _2709a_8d85b095ea0217e_lg.jpeg
Okänd designer för Glasmäster i Markaryd, 1960-70-tal, bänk, fur,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Glasmäster i Markaryd, 1960-70-tal, bänk, fur, _2710a_8d85b09732c7d14_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Golvlampa, delvis patinerad mässing, empirestil, 1900-talets 1 hälft, _2711a_lg.jpeg
Golvlampa, delvis patinerad mässing, empirestil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Toilettebord samt 1 par nattygsbord, lackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _2712a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, toilettebord, vitlackerat trä, _2713a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, lackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _2714a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Öman, Martin, egen verkstad, halslänk, stämplad Halmstad 1991, _2715a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Collier, odlade, doserande pärlor, silverlås med pärla, _2716a_lg.jpeg
Collier, odlade, doserande pärlor, silverlås med pärla,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,_2717a_8d85b0e7c0290ba_lg.jpeg
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, nattygsbord, 1 par, valnöt och bonad bok,_2718a_8d85b0e8f826231_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer i Ole Wanschers art, stolar, 1 par, valnöt med svart skinnklädsel,_2719a_8d85b0ea3db5dfb_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Willumsen, Bode för Royal Copenhagen, vas med hänklar, stengods, dekor i sang-de-boeufglasyr, _2720a_8d85b0ebfc775bb_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Skålfat, cloissonnéarbete, Kina, antagligen republik, 1900-talets 1 hälft, _2721a_8d85b0ed5cdd2cf_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas, _2722a_8d85b107befe2e4_lg.jpeg
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och mocca, _2723a_8d85b108c6af505_lg.jpeg
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och mocca,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Golvvas, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, _2724a_8d85b1d100a272f_lg.jpeg
Golvvas, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Skål med lock, porslin, Kina, 18-1900-tal, blå underglasyrdekor av växtlighet mm samt dekor av skrivtecken mm i järnoxidrött och sepia, _2725a_8d85b1d557f200c_lg.jpeg
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Offerskål, porslin, Kina, 18-1900-tal, hexagonal med polykrom emaljdekor av fåglar i landskap, _2726a_8d85b1d6b6ab441_lg.jpeg
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Thekannor, 2 st, matkärl med lock samt rökelsekar, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, _2727a_8d85b1d813c9316_lg.jpeg
Thekannor, 2 st, matkärl med lock samt rökelsekar, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris8 500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, vägghängd förvaring, canvas med läderdetaljer,_2728a_8d85b1e3f52c48f_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, vägghängd förvaring, canvas med läderdetaljer,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Hansen, Severin för Haslev Møbelsnedkeri, soffbord, palisander,_2729a_8d85b1e504ceb84_lg.jpeg
Hansen, Severin för Haslev Møbelsnedkeri, soffbord, palisander,
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, Fragment i skymning,_2730a_8d875b68dbf7180_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, olja, Fragment i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bengtsson, Walter, litografi på folie, faun och nymf, _2731a_8d85bb08f9af512_lg.jpeg
Bengtsson, Walter, litografi på folie, faun och nymf,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-tal, vägghylla, teak och svartlackerad metall, _2732a_8d85bb09d36580e_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, vägghylla, teak och svartlackerad metall,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti, 1900-talets mitt, _2733a_8d85bb0b0120450_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Ghom, 195 x 120 cm_2734a_lg.jpeg
Matta, old Ghom, 195 x 120 cm
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Matta, old persisk, 170 x 95 cm_2735a_lg.jpeg
Matta, old persisk, 170 x 95 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Andersson, Åke Wilhelm, gouache, kubistisk komposition, signerad och daterad 1950, _2736a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Cooperativa Förbundet, säng/vägglampa, vit plast, _2737a_lg.jpeg
Okänd designer för Cooperativa Förbundet, säng/vägglampa, vit plast,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 2 hälft, olja, räv med fågel, _2738a_8d85bc15c82f593_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-talets 2 hälft, olja, räv med fågel,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Vamo Møbelfabrik, Sønderborg, stolar, 1 par, teak med textilklädd sits, _2739a_8d85bc14d0631be_lg.jpeg
Okänd designer för Vamo Møbelfabrik, Sønderborg, stolar, 1 par, teak med textilklädd sits,
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd engelsk designer, soffa, 3-sits, avtagbar akantusmönstrad klädsel, _2740a_8d85bcdfd9ad1b0_lg.jpeg
Okänd engelsk designer, soffa, 3-sits, avtagbar akantusmönstrad klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mortensen, Richard, färgserigrafi, komposition,_2741a_8d85be7e08e85ff_lg.jpeg
Mortensen, Richard, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stol, skuren valnöt, chippendalestil, Louis XVI, 1700-talets 2 hälft, _2742a_8d85be7f55595b8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Brendstrup, Thorald, olja, "Enge ved Vedbaek", skiss,_2743a_8d85be810d8e336_lg.jpeg
Brendstrup, Thorald, olja, "Enge ved Vedbaek", skiss,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, skrivbord, valnöt och bonad bok, 6 lådor med mässingshandtag, baksida med bokhylla, _2744a_8d85be825e2b746_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, skrivbord, valnöt och bonad bok, 6 lådor med mässingshandtag, baksida med bokhylla,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Modellbil/leksaksbil, litograferad plåt och plast, Texaco Jet Fuel Truck, Park Plastics Co Linden New Jersey, 1960-talets slut,_2745a_8d85be83bf037c2_lg.jpeg
Modellbil/leksaksbil, litograferad plåt och plast, Texaco Jet Fuel Truck, Park Plastics Co Linden New Jersey, 1960-talets slut,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Glemme, Dagmar, olja, komposition, signerad,_2746a_8d85be84fb7e62e_lg.jpeg
Glemme, Dagmar, olja, komposition, signerad,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Glemme, Dagmar, blandteknik, "Stort självförtroende", _2747a_8d85be861a437a2_lg.jpeg
Glemme, Dagmar, blandteknik, "Stort självförtroende",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Konow, Jürgen von, olja, "Sjöbodar och tvätt", signerad och daterad 1953, _2748a_8d85be878b8e180_lg.jpeg
Konow, Jürgen von, olja, "Sjöbodar och tvätt", signerad och daterad 1953,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lorentzon, Monica, olja, kvinna med blombukett,_2749a_8d85be88b568a67_lg.jpeg
Lorentzon, Monica, olja, kvinna med blombukett,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti mynt i album, delvis silver, _2750a_8d85be89bb12ae2_lg.jpeg
Parti mynt i album, delvis silver,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Parti filateli; frimärken, FDC mm_2751a_8d85be8b60ea5ce_lg.jpeg
Parti filateli; frimärken, FDC mm
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti vykort, 1900-talets början, cirka 100 stycken,_2752a_8d85be8ccd2f6cb_lg.jpeg
Parti vykort, 1900-talets början, cirka 100 stycken,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Nilsson, Nils-Erik, olja, kustlandskap, signerad,_2753a_8d85be8deca293f_lg.jpeg
Nilsson, Nils-Erik, olja, kustlandskap, signerad,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK