Strid, Hardy, akryl, Himmel, bomber och barnsligt hus, _2413a_8d8540b1215556a_lg.jpeg
Strid, Hardy, akryl, Himmel, bomber och barnsligt hus,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Strid, Hardy, epoxyemalj, Kvarnar som mal, _2414a_8d8540ab6751494_lg.jpeg
Strid, Hardy, epoxyemalj, Kvarnar som mal,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg, figurin, delvis glaserat stengods, 'Pelle', _2415a_8d8540cac338671_lg.jpeg
Larson, Lisa för Gustavsberg, figurin, delvis glaserat stengods, 'Pelle',
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Ahlmann, Mikaela för B&G, figurin, porslin, Min ballong, _2416a_8d854085d5da7d8_lg.jpeg
Ahlmann, Mikaela för B&G, figurin, porslin, Min ballong,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Thymann, Vita för B&G, figurin, porslin, flicka med valp och kattunge, _2417a_8d85413202134ab_lg.jpeg
Thymann, Vita för B&G, figurin, porslin, flicka med valp och kattunge,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, pojke med tax, _2418a_8d8540a5e1d9d8d_lg.jpeg
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, pojke med tax,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kryddburkar, 6 st, grönglaserad keramik med teaklock, Töreboda, 1950-60-tal, teaklock från Karl Holmberg, Götene, _2419a_8d8540955fa6048_lg.jpeg
Kryddburkar, 6 st, grönglaserad keramik med teaklock, Töreboda, 1950-60-tal, teaklock från Karl Holmberg, Götene,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matbestickuppsättning, 36 delar, silver, Prins Albert, 12 + 12 + 12 bordsknivar, -skedar och -gafflar, _2420a_8d85412e2fd38d7_lg.jpeg
Matbestickuppsättning, 36 delar, silver, Prins Albert, 12 + 12 + 12 bordsknivar, -skedar och -gafflar,
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Moccaservis, 3 delar, silver, nyrokokostil, 1900-talets mitt, stämplad GAB Stockholm,_2421a_8d85412c849f0ad_lg.jpeg
Moccaservis, 3 delar, silver, nyrokokostil, 1900-talets mitt, stämplad GAB Stockholm,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Uniformsjacka för taxichaufför, terylene och ull, Egerton Burnetts Royal Serge_2422a_8d85412a0c58b07_lg.jpeg
Uniformsjacka för taxichaufför, terylene och ull, Egerton Burnetts Royal Serge
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Strid, Hardy, färglinoleumsnitt, komposition, signerad, daterad 1955 och numrerad 2/6 II, _2423a_8d8540cc7eeb4e3_lg.jpeg
Strid, Hardy, färglinoleumsnitt, komposition, signerad, daterad 1955 och numrerad 2/6 II,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matsalsstolar, 8 st, skuret och gråmålat trä, rokokostil, K A Roos Helsingborg, _2424a_8d8540cfc7e179d_lg.jpeg
Matsalsstolar, 8 st, skuret och gråmålat trä, rokokostil, K A Roos Helsingborg,
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn AB, taklampa, förnicklad mässing med vitlackerat träfäste, modellnummer 2356,_2425a_8d8540d239fca38_lg.jpeg
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn AB, taklampa, förnicklad mässing med vitlackerat träfäste, modellnummer 2356,
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, komposition med drakar,  signerad med hälsning,_2426a_8d854127fa95bec_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färgserigrafi, komposition med drakar, signerad med hälsning,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,  signerad med hälsning och numrerad 177/500, _2427a_8d854125da666a2_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition, signerad med hälsning och numrerad 177/500,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,  signerad med hälsning och numrerad 302/400,_2428a_8d8541235f59d2b_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition, signerad med hälsning och numrerad 302/400,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,  signerad med hälsning och numrerad 169/500, _2429a_8d854120c83a883_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition, signerad med hälsning och numrerad 169/500,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Klaesson, Klas-Göran (Klase J:r), egen verkstad Höganäs, skulptur, glaserat stengods, fågel,_2430a_8d8540c27f97c51_lg.jpeg
Klaesson, Klas-Göran (Klase J:r), egen verkstad Höganäs, skulptur, glaserat stengods, fågel,
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Klaesson, Klas-Göran (Klase J:r), egen verkstad Höganäs, skulptur, glaserat stengods, får,_2431a_8d8540b56100c50_lg.jpeg
Klaesson, Klas-Göran (Klase J:r), egen verkstad Höganäs, skulptur, glaserat stengods, får,
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Okänd designer för Wilhelm Goebel, figurin, glaserat flintgods, Julängel, _2432a_8d85411d7f97323_lg.jpeg
Okänd designer för Wilhelm Goebel, figurin, glaserat flintgods, Julängel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Asnago, Umberto för Penta, bordslampa med touchfunktion, lackerat metall med vitopak glaskupa, modell Bodona Large,_2433a_8d854175b8871bd_lg.jpeg
Asnago, Umberto för Penta, bordslampa med touchfunktion, lackerat metall med vitopak glaskupa, modell Bodona Large,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Gray, Eileen, efter henne, avlastningsbord, krom med glasskiva, modell E1027_2434a_8d85415fe451290_lg.jpeg
Gray, Eileen, efter henne, avlastningsbord, krom med glasskiva, modell E1027
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Kandell, John för Källemo, vägghylla, svartlackerat trä, Pilaster, _2435a_8d854149c4131cf_lg.jpeg
Kandell, John för Källemo, vägghylla, svartlackerat trä, Pilaster,
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, serveringsvagn, mässing med dubbla glasskivor, _2436a_8d85416896aa2ea_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, serveringsvagn, mässing med dubbla glasskivor, _2437a_8d85416a56a6709_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, 1900-talets mitt, _2438a_8d85411aff064b1_lg.jpeg
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Backström, Monica för Kosta Boda, fat, glas, Tonga, dekor i svart och brunt,_2439a_8d854118dae49bd_lg.jpeg
Backström, Monica för Kosta Boda, fat, glas, Tonga, dekor i svart och brunt,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Johansson, Lars "Lasse", olja, Karlsrovägen, Halmstad - utsikt från konstnärens balkong,_2440a_8d854152554a855_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Frifarare, Arne, olja, komposition med medeltida stad, signerad,_2441a_8d8541537ba577f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Vippbord, mahogny, antagligen, England, 1800-talets 1 hälft, rund skiva på trepassfot, _2442a_8d854158ae6463b_lg.jpeg
Vippbord, mahogny, antagligen, England, 1800-talets 1 hälft, rund skiva på trepassfot,
Slutpris2 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, aluminium, kannelerad stam på kvadratisk fot, _2443a_8d85416667bee25_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, aluminium, kannelerad stam på kvadratisk fot,
Slutpris1 100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Klädhängare, bemålat trä, väggmodell, _2444a_8d85414514ae9a0_lg.jpeg
Klädhängare, bemålat trä, väggmodell,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Herrfickur, silver och svart emalj, Omega, 1900-talets början, dekor av eklöv samt ryttare och häst i guld, _2445a_8d85416faf04d31_lg.jpeg
Herrfickur, silver och svart emalj, Omega, 1900-talets början, dekor av eklöv samt ryttare och häst i guld,
Slutpris900 SEK
Värdering200 - 200 SEK
De Lucchi, Michele & Fassina, Giancarlo för Artemide, bordslampa, metall, Tolomeo Micro, _2446a_8d854171718cd38_lg.jpeg
De Lucchi, Michele & Fassina, Giancarlo för Artemide, bordslampa, metall, Tolomeo Micro,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
De Lucchi, Michele & Fassina, Giancarlo för Artemide, golvlampa, metall, Tolomeo Lettura, _2447a_8d85415cdeb6aec_lg.jpeg
De Lucchi, Michele & Fassina, Giancarlo för Artemide, golvlampa, metall, Tolomeo Lettura,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Persson Digman, Greta, batik, dekor av personer och djur i landskap,_2448a_8d854154b55bb0e_lg.jpeg
Persson Digman, Greta, batik, dekor av personer och djur i landskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Pehrson, Göran/Studio Construction för Bergboms, bordslampa, krom, Minipoint BX225,_2449a_8d854174cab95ca_lg.jpeg
Pehrson, Göran/Studio Construction för Bergboms, bordslampa, krom, Minipoint BX225,
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Prischl, Adolf för Goldscheider, tillskriven, figurin, bemåladad terakotta, sittande akt, _2450a_8d854cd152b7a47_lg.jpeg
Prischl, Adolf för Goldscheider, tillskriven, figurin, bemåladad terakotta, sittande akt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Qvarsebo, Thomas, skulptur, bronserad gips, stående akt,_2451a_8d854cd28a2be24_lg.jpeg
Qvarsebo, Thomas, skulptur, bronserad gips, stående akt,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Atterberg, Ingrid för Uppsala Ekeby, vas delvis glaserat lergods, Västkust, _2452a_8d854cf74361072_lg.jpeg
Atterberg, Ingrid för Uppsala Ekeby, vas delvis glaserat lergods, Västkust,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Lagaholms Keramik, vas, fajans, 1950-60-tal, _2453a_8d854cf8d6733e9_lg.jpeg
Okänd designer för Lagaholms Keramik, vas, fajans, 1950-60-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Osram, bordslampa/kandelaber, svärtat smide med 4 olikfärgade glas, _2454a_8d854cfe8ea1fc4_lg.jpeg
Okänd designer för Osram, bordslampa/kandelaber, svärtat smide med 4 olikfärgade glas,
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Ytterkruka, porslin,  'Waldemarsudde', dia 26 cm_2455a_8d854ce2fc0b058_lg.jpeg
Ytterkruka, porslin, 'Waldemarsudde', dia 26 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, miniatyrer, 3 st, konstglas, _2456a_8d854d0074ba987_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda, miniatyrer, 3 st, konstglas,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Ytterfoder, 1 par, bisquit, sekelskiftet 1900, dekor i guld och violett, _2457a_8d854cea8f047b6_lg.jpeg
Ytterfoder, 1 par, bisquit, sekelskiftet 1900, dekor i guld och violett,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för GAB, skål, sterlingsilver, kulhamrad modell, _2458a_8d854ce43bca7c3_lg.jpeg
Okänd designer för GAB, skål, sterlingsilver, kulhamrad modell,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Plockross-Irminger, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, läsande barn, _2459a_8d854ce961b7a5f_lg.jpeg
Plockross-Irminger, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, läsande barn,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, vitmelerad glasmassa med dekor av tulpan, "Tulip",_2460a_8d854cd9adc6168_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, vitmelerad glasmassa med dekor av tulpan, "Tulip",
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK