Okänd designer, 1960-tal, armstolar, 3 st, ek, _3258a_8d8694977d9c648_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, armstolar, 3 st, ek,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Ekström, Yngve för Stolab, matbord med 2 iläggsskivor, massiv björk, Björka, design 1955,_3263a_8d86a1044747707_lg.jpeg
Ekström, Yngve för Stolab, matbord med 2 iläggsskivor, massiv björk, Björka, design 1955,
Slutpris6 500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Malmsten, Carl för Stolab, pinnstolar, 4 st, rödlaserad björk, Lilla Åland, design 1942,_3264a_8d86a0ff590019d_lg.jpeg
Malmsten, Carl för Stolab, pinnstolar, 4 st, rödlaserad björk, Lilla Åland, design 1942,
Slutpris7 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Okänd designer, TV-bänk, svart, härdat glas och aluminium, _3267a_8d86a0f1910e2f9_lg.jpeg
Okänd designer, TV-bänk, svart, härdat glas och aluminium,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skåp, gråmålad fur, empiretyp, delvis 1800-tal, _3268a_8d86a0f04441119_lg.jpeg
Skåp, gråmålad fur, empiretyp, delvis 1800-tal,
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Hassbjer, Åke för Tingströms, tillskriven, matbord med en fanerad iläggsskiva, bok och teak samt 4 stolar bok,_3271a_8d86a0cce788415_lg.jpeg
Hassbjer, Åke för Tingströms, tillskriven, matbord med en fanerad iläggsskiva, bok och teak samt 4 stolar bok,
Slutpris2 600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Arbén, Love för Lammhults, matbord, vit lamniat på kromade ben, ellipsformat,_3273a_8d86a0c2d270ac8_lg.jpeg
Arbén, Love för Lammhults, matbord, vit lamniat på kromade ben, ellipsformat,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Skänk, avlutad fur, sengustaviansk/empire, 1800-talets 1 hälft, _3276a_8d86a15a118a5d1_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-tal, soffa, 2-sits, bok med heltäckande, delvis djuphäftad grön plyschklädsel, _3277a_8d86a170565a76e_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, soffa, 2-sits, bok med heltäckande, delvis djuphäftad grön plyschklädsel,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Cozza, Luisangelo & Mascheroni, Luigi / Decoma Design för Desalto, mabord med 2 utdragbara skivor, glas och eloxerat stål, Tender, design 1988,_3300a_lg.jpeg
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Okänd designer för Holger M Nielsen, Glostrup (HMN), läs/sängbord, krom med palisanderskivor, 1950-60-tal,_3303a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Okänd italiensk designer, 1900-tal, taburett, förgylld metall,_3310a_8d86a17d5b6c51f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Okänd italiensk designer, 1970-80-tal, soffbord, mässing och glas,_3311a_8d86a17e9665d1a_lg.jpeg
Slutpris5 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Safaristol, ek, canvas och läder, så kallad Roorkhee Chair, J W Allen, 37 W Strand, London, sekelskiftet 1900,_3312a_8d86a17f5b3cc56_lg.jpeg
Safaristol, ek, canvas och läder, så kallad Roorkhee Chair, J W Allen, 37 W Strand, London, sekelskiftet 1900,
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Strinning, Nils, telefonbord, teak och svartlackerad metall, "String",_3318a_8d86aa09310cfae_lg.jpeg
Strinning, Nils, telefonbord, teak och svartlackerad metall, "String",
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, hyllmöbel, teak och svartlackerat trä, _3321a_8d86a9ebffa810b_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, hyllmöbel, teak och svartlackerat trä,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hurts, teak, fristående modell, 1950-60-tal, _3322a_8d86a9eaf84c45a_lg.jpeg
Hurts, teak, fristående modell, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bongard, Hermann för Haug/Bruksbo, Norge, soffbord, palisander,_3324a_8d86aa081297283_lg.jpeg
Bongard, Hermann för Haug/Bruksbo, Norge, soffbord, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Kandell, John för Källemo, vägghylla, rödlackerat trä, Pilaster, _3361a_8d86ad39204cda7_lg.jpeg
Kandell, John för Källemo, vägghylla, rödlackerat trä, Pilaster,
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Bohlin, Jonas för Källemo, bokhylla, rödlackerat trä, Zink, _3362a_8d86ad3a14390d9_lg.jpeg
Bohlin, Jonas för Källemo, bokhylla, rödlackerat trä, Zink,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer för Hurup, armstol, bok med brun läderklädsel, Classic Line Sonet,_3363a_8d86ad560767237_lg.jpeg
Okänd designer för Hurup, armstol, bok med brun läderklädsel, Classic Line Sonet,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Panton, Werner för Montana, stol, stål med flätad polyuretan, Panton One,_3364a_8d86ad56fd8f78b_lg.jpeg
Panton, Werner för Montana, stol, stål med flätad polyuretan, Panton One,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Gray, Eileen, efter henne, avlastningsbord, krom med glasskiva, modell E1027, _3365a_8d86ad57dafc611_lg.jpeg
Gray, Eileen, efter henne, avlastningsbord, krom med glasskiva, modell E1027,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Armstolar, 1 par, skuret och bemålat trä, gustavianska, sannolikt Stockholmsarbeten 1770-80-tal, rund rygg med humlekvist, _3369a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering14 000 - 16 000 SEK
Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _3370a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _3371a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Fåtöljer, 1 par, gullackerat trä, så kallad Gripsholmsmodell, Arne Norell,_3382a_lg.jpeg
Fåtöljer, 1 par, gullackerat trä, så kallad Gripsholmsmodell, Arne Norell,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Vippbord, gullackerat trä, 1800-tal (skivan möjligen 1700-tal), profilerad skiva med upphöjd kant, _3391a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nakamura, Noboru för IKEA, fåtölj, böjträ med naturfärgad canvasklädsel, Poem (senare Poäng), _3481a_8d86ec130b93302_lg.jpeg
Nakamura, Noboru för IKEA, fåtölj, böjträ med naturfärgad canvasklädsel, Poem (senare Poäng),
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Björklund, Tord för IKEA, armstolar, 1 par, krom med ljusbrun skinnklädsel, Klinte,_3482a_8d86ec1413eefba_lg.jpeg
Björklund, Tord för IKEA, armstolar, 1 par, krom med ljusbrun skinnklädsel, Klinte,
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Fällstol, ek och rotting, så kallad Campaign Chair, J W Allen 22 Strand London,_3518a_8d86f8fb2f751c6_lg.jpeg
Fällstol, ek och rotting, så kallad Campaign Chair, J W Allen 22 Strand London,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Sekretär, så kallad Secrétaire à battant, sannolikt Parisarbete i Louis XVI-stil, 1800-talets slut,_3589a_8d87056957b572a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Lampbord, skuren valnöt med rödbrokig marmorskiva, _3619a_8d871b8d1df6ed7_lg.jpeg
Lampbord, skuren valnöt med rödbrokig marmorskiva,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1940-50-tal, byrå, mahogny och poppelrot,_3620a_8d871b94f16059b_lg.jpeg
Okänd designer, 1940-50-tal, byrå, mahogny och poppelrot,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fridhagen, Bertil för Bröderna Andersson Ekenässjön, soffgrupp 3 delar, teak, Cuba_3623a_8d872a6835e40fd_lg.jpeg
Fridhagen, Bertil för Bröderna Andersson Ekenässjön, soffgrupp 3 delar, teak, Cuba
Slutpris15 000 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK
Andersen, Johannes för C F Christensen (CFC) Silkeborg, soffbord, teak, _3624a_8d872a664585c79_lg.jpeg
Andersen, Johannes för C F Christensen (CFC) Silkeborg, soffbord, teak,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd designer, soffa, ljus linne (?) klädsel, _3643a_8d8740d4f69df99_lg.jpeg
Okänd designer, soffa, ljus linne (?) klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slagbord, fur, allmogearbete, 1800-tal, _3649a_8d8741c756c2c82_lg.jpeg
Slagbord, fur, allmogearbete, 1800-tal,
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Fällbord, mahogny på fot i bonad björk, senempire, 1800-talets mitt,_3650a_8d8741c65e0b4b0_lg.jpeg
Fällbord, mahogny på fot i bonad björk, senempire, 1800-talets mitt,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Väggskåp, bemålat trä, allmogearbete, Rätttvik, 1800-talets mitt,_3651a_8d8741d2a4738a9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hänghörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1700-tal, _3652a_8d878e867f19bb3_lg.jpeg
Hänghörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1700-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,_3653a_8d8741ff689a327_lg.jpeg
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hänghörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1700-tal, _3654a_8d8741eee999214_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal, _3655a_8d8741f2c85a2b9_lg.jpeg
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Skrin, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, _3656a_8d8741fd1bd7c73_lg.jpeg
Skrin, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal, _3657a_lg.jpeg
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets början, dekor av hopplister,_3659a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skäktstol, skuret och bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, _3660a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK