Okänd designer för Fröseke, hallmöbel, 2 delar, fur, 1970-tal,_3667a_8d8743d6162182d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Stolar, ett par, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,_3688a_lg.jpeg
Stolar, ett par, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt, _3698a_lg.jpeg
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Okänd designer, bokhylla, valnöt_3709a_lg.jpeg
Okänd designer, bokhylla, valnöt
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Stolar, 1 par, bemålat trä, så kallade Bellmansstolar, sengustavianska/empire, 1800-talets 1 hälft, _3736a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Myntkabinett, palisander med flera träslag, antagligen Frankrike, 1900-talets början, _3745a_8d874eabf3a6a2a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Myntkabinett, teak med lös fackinredning, 1900-talets 2 hälft, _3746a_8d874eaee96f80b_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Myntkabinett, teak med lös fackinredning, 1900-talets 2 hälft, _3747a_8d874ead8790991_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstolar, 1 par, bonad alm, _3754a_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, bonad alm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för HMB möbler, Rörvik, sido/lampbord, 1 par, teak,  _3761a_lg.jpeg
Okänd designer för HMB möbler, Rörvik, sido/lampbord, 1 par, teak,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III, _3787a_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think, _3789a_lg.jpeg
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think, _3790a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Parasoll, teak på betongfot, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,_3792a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Förvaringsmöbel, lackerad alm, Kina, 1900-tal, 3 lådor samt 2 skåpsdörrar, _3793a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hörnkonsoller, 1 par, skuret och bonat trä,_3798a_8d87501f69056c5_lg.jpeg
Hörnkonsoller, 1 par, skuret och bonat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, bok/DVD-hyllor, 1 par, körsbär, _3809a_lg.jpeg
Okänd designer, bok/DVD-hyllor, 1 par, körsbär,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Salongsstolar, 1 par, skuret och gråmålat trä, _3815a_8d874ff37b8c9d5_lg.jpeg
Salongsstolar, 1 par, skuret och gråmålat trä,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Blomsterbord, mahogny, modern tillverkning_3816a_8d874feb57203a6_lg.jpeg
Blomsterbord, mahogny, modern tillverkning
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Barnstol/bänk, trä, 1900-talets början,_3817a_8d8750224423451_lg.jpeg
Barnstol/bänk, trä, 1900-talets början,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Barnvagn, trä, sekelskiftet 1900, sammanfällbar,_3818a_8d8750a978535b7_lg.jpeg
Barnvagn, trä, sekelskiftet 1900, sammanfällbar,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen för Søborg Møbelfabrik, tillskrivna, hyllsektioner, 4 st, massiv körsbär,_3833a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Lampbord, 1 par, mässing med röktonade glasskivor, 1970-tal,_3839a_8d8750abee81cf3_lg.jpeg
Lampbord, 1 par, mässing med röktonade glasskivor, 1970-tal,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer för HS-design, golvlampa med glasskiva, mässing på marmorfot,_3840a_8d8750e8f7dc55a_lg.jpeg
Okänd designer för HS-design, golvlampa med glasskiva, mässing på marmorfot,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Öronlappsfåtölj, bonad bok med grön, djuphäftad läderklädsel,_3863a_8d87513d42b168c_lg.jpeg
Öronlappsfåtölj, bonad bok med grön, djuphäftad läderklädsel,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer i Otto Schultz art, armstol, skuren och bonad ek med Bordeauxfärgad, mässingsstiftad klädsel, _3864a_lg.jpeg
Okänd designer i Otto Schultz art, armstol, skuren och bonad ek med Bordeauxfärgad, mässingsstiftad klädsel,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, fruktträ (?), 1950-tal, _3868a_lg.jpeg
Okänd dansk designer, soffbord, fruktträ (?), 1950-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Zanotta, soffa, krom med grå textilklädsel,_3869a_lg.jpeg
Okänd designer för Zanotta, soffa, krom med grå textilklädsel,
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Damarbetsbord, mahogny, nyrokoko, 1800-talets mitt, _3884a_8d8751e9f915e51_lg.jpeg
Damarbetsbord, mahogny, nyrokoko, 1800-talets mitt,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 4, skuret fruktträ, jugend, sekelskiftet 1900, _3885a_8d8751e62b89dfd_lg.jpeg
Stolar, 4, skuret fruktträ, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren valnöt, 1900-talets början,_3886a_8d8751e7a5caa8f_lg.jpeg
Fåtöljer, 1 par, skuren valnöt, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skrivbordsstol, bonad bok, jugend, 1900-talets början,_3887a_8d8751f6a19748f_lg.jpeg
Skrivbordsstol, bonad bok, jugend, 1900-talets början,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Monterbord, ek, 1900-talets mitt,_3888a_8d8751e88b259f2_lg.jpeg
Monterbord, ek, 1900-talets mitt,
Slutpris800 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, damsekretär, palisander med intarsia, Swedish Grace, _3899a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,_3900a_lg.jpeg
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, sockel med två lådor, pendang till följande objekt, _3903a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, pendang till föregående objekt, _3904a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Väggvitrinskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, spröjsade vitrindörrar, nederdel med 2 lådor,_3905a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, soffbord palisander med kakelplattor, _3916a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stol, skuren valnöt, chippendalestil, Louis XVI, 1700-talets 2 hälft, _3918a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd engelsk designer, soffa, 3-sits, avtagbar akantusmönstrad klädsel, _3920a_lg.jpeg
Okänd engelsk designer, soffa, 3-sits, avtagbar akantusmönstrad klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas, _3930a_lg.jpeg
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, nattygsbord, 1 par, valnöt och bonad bok,_3933a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer i Ole Wanschers art, stolar, 1 par, valnöt med svart skinnklädsel,_3934a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,_3935a_lg.jpeg
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk möbeldesigner, 1950-60-tal, väggskåp, palisander med rottingklädd skjutdörr och spegel,_3944a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,_3945a_lg.jpeg
Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Sybord, ljus björk, biedermeierstil, 1900-talets 1 hälft,_3969a_8d875dbe7ce0ee9_lg.jpeg
Sybord, ljus björk, biedermeierstil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK