Byrå, mahogny med intarsia, mässingsbeslag och rödbrokig marmorskiva, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, _4411a_8d88b11c1d439aa_lg.jpeg
Byrå, mahogny med intarsia, mässingsbeslag och rödbrokig marmorskiva, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Sorø Stolefabrik, 1950-tal, stolar, 4 st, teak med beige textilklädsel_4416a_8d88b11f0d2ade4_lg.jpeg
Okänd designer för Sorø Stolefabrik, 1950-tal, stolar, 4 st, teak med beige textilklädsel
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Vägg/telefonhylla, teak, svart plast och inplastad metall, Stringliknande modell, 1950-60-tal,_4420a_8d88af9f6f3caf2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, möjligen Finn Østergaard, fåtölj med fotpall, böjträ med canvasklädsel, _4449a_8d88bb8b6f3b135_lg.jpeg
Okänd designer, möjligen Finn Østergaard, fåtölj med fotpall, böjträ med canvasklädsel,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, möjligen Finn Østergaard, fåtölj med fotpall, böjträ med canvasklädsel, _4450a_8d88bb8d278f8e2_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 3-sits, _4451a_8d88bb8eb0b3740_lg.jpeg
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 3-sits,
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 2-sits, _4452a_8d88bb8fd7a0fb9_lg.jpeg
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 2-sits,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Hundevad, Poul, bokhyllor, 2 st, ek, _4453a_8d88bb9110baa08_lg.jpeg
Hundevad, Poul, bokhyllor, 2 st, ek,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Hundevad, Poul, bokhylla, teak, _4454a_8d88bbf7ca901d8_lg.jpeg
Hundevad, Poul, bokhylla, teak,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Afdal, Torbjörn för Stranda Industrier(Bruksbo, Norge 1960-70-tal, fåtölj med fotpall, bonat trä med löstagbar brun läderklädsel, "Hunter"_4455a_8d88bbf8e89becf_lg.jpeg
Afdal, Torbjörn för Stranda Industrier(Bruksbo, Norge 1960-70-tal, fåtölj med fotpall, bonat trä med löstagbar brun läderklädsel, "Hunter"
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer för Aktieselskabet Nipu, jalusiskåp, teak på svärtade metallben, Super Top, 1950-60-tal,_4456a_8d88bbfe8b503de_lg.jpeg
Okänd designer för Aktieselskabet Nipu, jalusiskåp, teak på svärtade metallben, Super Top, 1950-60-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, sekretär, teak, underdel med 3 lådor samt utdragbar skrivskiva,_4457a_8d88bbfff3ba0f6_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-tal, sekretär, teak, underdel med 3 lådor samt utdragbar skrivskiva,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kabinettskåp, valnöt, barockstil, Kungliga Hovleverantören Lysberg & Hansen, Köpenhamn, 1900-talets 1 hälft,_4458a_8d88bc01193b865_lg.jpeg
Kabinettskåp, valnöt, barockstil, Kungliga Hovleverantören Lysberg & Hansen, Köpenhamn, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Kungliga Hovleverantören Lysberg & Hansen, Köpenhamn, soffbord, palisander, _4459a_8d88bcd748cf31d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kristiansen, Kai för Schou Andersen Møbelfabrik, matsalsstolar, 6 st, ljus bok med blå textilklädsel, modellnummer 169,_4460a_8d88bcd92c0a5c6_lg.jpeg
Kristiansen, Kai för Schou Andersen Møbelfabrik, matsalsstolar, 6 st, ljus bok med blå textilklädsel, modellnummer 169,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, skåp, teak, _4461a_8d88bcda9bee98e_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, skåp, teak,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, nattygsbord, teak och palisander,_4462a_8d88bcdbca43faa_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Buffet, bonat trä med mässingsbeslag, barockstil, 1900-talets 1 hälft, _4463a_8d88bcdd55ec3d1_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kamferkista med mässingsbeslag, skuret kamferträ, Kina, 1900-tal, _4464a_8d88bcdea893cbd_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hansen, Severin för Haslev/Royal Copenhagen, soffbord, palisander med Tenerakakel, _4468a_8d88bd725e0ea09_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Bridgebord, bonat trä med rödmönstrad textilklädd skiva,_4470a_lg.jpeg
Bridgebord, bonat trä med rödmönstrad textilklädd skiva,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Caféstolar, 7 st, bonat böjträ med grön konstlädersits, _4473a_lg.jpeg
Caféstolar, 7 st, bonat böjträ med grön konstlädersits,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4474a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4475a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4476a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4477a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4478a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Andersen, Johannes för Trensum, soffbord, teak, rektangulärt på 4 svarvade ben, _4506a_8d88ca0a1c05a6e_lg.jpeg
Andersen, Johannes för Trensum, soffbord, teak, rektangulärt på 4 svarvade ben,
Slutpris5 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Gam, Stine & Fratesi, Enrico (GamFratesi) för Gubi, stol, förgylld metall med grå plyschklädsel, "Beetle",_4507a_8d88ca18dde98dc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Stolar, 1 par, mässing, så kallade Chiavari, Italien, 1900-talets 2 hälft,_4509a_8d88ca1c7687fa5_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Malmsten, Carl för Stolab, pinnstolar, 6 st, vitlackerad björk, Lilla Åland, _4555a_8d88faa891384e4_lg.jpeg
Malmsten, Carl för Stolab, pinnstolar, 6 st, vitlackerad björk, Lilla Åland,
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Malmsten, Carl, matbord med 2 fanerade iläggsskivor, ek, "Lillsalen",_4556a_8d88fb6635bf9ee_lg.jpeg
Malmsten, Carl, matbord med 2 fanerade iläggsskivor, ek, "Lillsalen",
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, barskåp på benställning, valnöt och poppelrot, invändig belysning, _4557a_8d88faec83e1352_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, barskåp på benställning, valnöt och poppelrot, invändig belysning,
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffbord, mahogny och bonad bok, _4563a_8d88fb4463f7939_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, soffbord, mahogny och bonad bok,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, dagbädd, svarvade ben med mässingsskoningar, _4580b_8d890568f3cb624_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren valnöt, 1900-talets början,_4598a_lg.jpeg
Fåtöljer, 1 par, skuren valnöt, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Väggvitrinskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, spröjsade vitrindörrar, nederdel med 2 lådor,_4600a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, pendang till föregående objekt, _4601a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, sockel med två lådor, pendang till följande objekt, _4602a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,_4604a_lg.jpeg
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, damsekretär, palisander med intarsia, Swedish Grace, _4605a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, fotpall, trä med vinröd läderklädsel, _4614a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _4626a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _4627a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd italiensk (?) designer, matbord, härdat glas,_4634a_8d8907cfd06fd7d_lg.jpeg
Okänd italiensk (?) designer, matbord, härdat glas,
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen för Søborg Møbelfabrik, tillskrivna, hyllsektioner, 4 st, massiv körsbär,_4636a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt, _4640a_lg.jpeg
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd designer för Haslev, matbord med 2 klaffar, massiv bok, _4648a_8d89079129631d8_lg.jpeg
Okänd designer för Haslev, matbord med 2 klaffar, massiv bok,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK