Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, graalteknik, "Mykene", slipad dekor av fiskar mot underfångsdekor av gröna "alger" och luftbubblor,_4086a_8d87f47a8fc3c44_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Percy, Arthur för Gullaskruf, golvvas,_4089a_8d87f47e8c1b9f9_lg.jpeg
Percy, Arthur för Gullaskruf, golvvas,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Konschak, Cristine för Knabstrup, tillskriven, golvvas, harpläsglaserat stengods,_4090a_8d87f480694682a_lg.jpeg
Konschak, Cristine för Knabstrup, tillskriven, golvvas, harpläsglaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Werner, Ernst för Ilkra, vas, glaserat flintgods, 1950-tal,_4091a_8d87f481a2bff25_lg.jpeg
Werner, Ernst för Ilkra, vas, glaserat flintgods, 1950-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Okänd designer för Bay Keramik, golvvas, glaserat flintgods, 1950-tal, _4092a_8d87f48302cf1aa_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd österrikisk designer, 1950-tal, golvvas, glaserat flintgods,_4093a_8d87f4840cab0b6_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skulptur, sandgjutet glas, båt, _4111a_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skulptur, sandgjutet glas, båt,
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skulptur, sandgjutet glas, båt,_4112a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Wärff, Göran för Kosta Boda, vas, glas, dekor i violett och blått underfång,_4113a_lg.jpeg
Wärff, Göran för Kosta Boda, vas, glas, dekor i violett och blått underfång,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Wärff, Göran för Kosta, skål, delvis blåtonat glas, _4114a_8d880114fb4baa9_lg.jpeg
Wärff, Göran för Kosta, skål, delvis blåtonat glas,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Vinglas, 1 par, 1700-tal, konisk cuppa på hexagonalt konisk stam,_4121a_8d880b202387a32_lg.jpeg
Vinglas, 1 par, 1700-tal, konisk cuppa på hexagonalt konisk stam,
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Bojan med lock, porslin, Kina, 1800-tal, _4123a_8d880b5a5a3d07e_lg.jpeg
Bojan med lock, porslin, Kina, 1800-tal,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Uppsatsskål, porslin, Meissen, 1900-tal, _4124a_8d880b5b43c7706_lg.jpeg
Uppsatsskål, porslin, Meissen, 1900-tal,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
Assietter, 4 st, porslin, Meissen, 1900-tal, _4125a_8d880b59a84fd6a_lg.jpeg
Assietter, 4 st, porslin, Meissen, 1900-tal,
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Linnemann-Schmidt, Annelise och Per för Palshus, vas, stengods, dekor i blå harpälsglasyr, _4136a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Frisk, Thomas, reliefer, 2 st, glaserat stengods, _4141a_8d880c8a3cdb01d_lg.jpeg
Frisk, Thomas, reliefer, 2 st, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Kanna, amestistfärgad glasmassa med tennlock, 1700-tal, _4144a_8d880cf2f8aed76_lg.jpeg
Kanna, amestistfärgad glasmassa med tennlock, 1700-tal,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Kanna, amestistfärgad glasmassa med tennlock, 1700-tal, _4145a_8d880cf1290fd8b_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Englund, Eva för Målerås, fat blå glasmassa, Malakit,_4163a_8d881810524f9cb_lg.jpeg
Englund, Eva för Målerås, fat blå glasmassa, Malakit,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Thomson, AnnaLisa för Uppsala Ekeby, skålfat chamotterat och glaserat lergods, Spectra, _4164a_8d88180f7559f33_lg.jpeg
Thomson, AnnaLisa för Uppsala Ekeby, skålfat chamotterat och glaserat lergods, Spectra,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dreutler, Hannelore samt Zirnzack, Arthur för Studio Åhus, skulptur/brevpress, glas, Spiral, _4167a_8d88180c4e61e5e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, skulptur, glaserat stengods, sittande Shar Pei,_4168a_8d88193ed9a6cb4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lockstop, tenn med tennmontage, Tyskland, Louis XVI, 1800-talets början, slipad dekor av duva vid kärleksaltare, växtrankor samt text "Liebe wohl mein Hertz",_4169a_8d88193dced386b_lg.jpeg
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta Crystal Collection, 'isblock', glas, _4179a_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Kosta Crystal Collection, 'isblock', glas,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta Crystal Collection, 'isblock', glas, _4180a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, glas, _4182a_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas,_4183a_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, skål, marmorerad glasmassa, _4222a_8d8826ee46ae3c0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
2 delar porslin, Kina, 17-1800-tal, ljusstake, europeisk silverform samt kanna,_4225a_8d8826ec7dc9193_lg.jpeg
Slutpris3 400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bang, Jacob E för Holmegaard, glasservis, 59 delar, Astrid_4229a_8d8826ea1efd0c1_lg.jpeg
Bang, Jacob E för Holmegaard, glasservis, 59 delar, Astrid
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Larson, Lisa, Gustavsberg, väggplatta, glaserat stengods, 'Ryttare' ur serien Unik från 1961,_4233a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Stort parti karaffer med propp, glas och kristall,_4244a_8d884bf5d2927d7_lg.jpeg
Stort parti karaffer med propp, glas och kristall,
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Figuriner/ströare, 6 st, flintgods, Staffordshire, 1800-tal, i form av stående figurer,_4246a_8d884c37a1fd1e7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Søholm, bordslamp, blåglaserat stengods, _4247a_8d884c3854b9e0d_lg.jpeg
Okänd designer för Søholm, bordslamp, blåglaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kaffeservisdelar, porslin, B&G Liljekonvalj, _4254a_8d884bf98ea2e8a_lg.jpeg
Kaffeservisdelar, porslin, B&G Liljekonvalj,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Utzon, Linn för Rosendal, vaser, 1 par, blå glasmassa med målad silverdekor, Tanne, _4255a_8d884c3d0f876da_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kyhn, Knud för Royal Copenhagen, figurin, porslin, isbjörn och säl, modellnummer 1108,_4257a_8d884ca1766457b_lg.jpeg
Kyhn, Knud för Royal Copenhagen, figurin, porslin, isbjörn och säl, modellnummer 1108,
Slutpris2 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål, bemålat glas, Happy Going Blue,  _4258a_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål, bemålat glas, Happy Going Blue,
Slutpris200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Jardinière, flintgods, Villeroy & Boch, 1800-talets 2 hälft, _4265a_8d886397799cd5d_lg.jpeg
Jardinière, flintgods, Villeroy & Boch, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Löfström, Katarina för Glasverk, Varberg, vas, glas,_4266a_8d886396d8e867d_lg.jpeg
Löfström, Katarina för Glasverk, Varberg, vas, glas,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vinkanna, pressglas med metallmontage, 1900-talets 1 hälft, _4267a_8d8863963df5e7a_lg.jpeg
Vinkanna, pressglas med metallmontage, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mycket stort part mat- och kaffeservisdelar, porslin, B&G, Blå Mås,_4268a_8d886395a1c177f_lg.jpeg
Mycket stort part mat- och kaffeservisdelar, porslin, B&G, Blå Mås,
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, fat, glas, dekor av frukter,_4273a_8d8863912c1d117_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, fat, glas, dekor av frukter,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Rörstrand, jardinière, majolika, jugend, sekelskiftet 1900, _4274a_8d88638ff580dc3_lg.jpeg
Okänd designer för Rörstrand, jardinière, majolika, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, säl, _4275a_8d88638e8b1d897_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, säl,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lindstrand, Vicke för Uppsala Ekeby, vas, brunglaserat lergods, _4276a_8d8863b2838d630_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Uppsala Ekeby, vas, brunglaserat lergods,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, säl, _4277a_8d8863b331a4286_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, björn,_4278a_8d8863b4f5c55c5_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, björn,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK