Lourak, Chiger, olja, barn i landskap, _4564a_8d88fb4598529d6_lg.jpeg
Lourak, Chiger, olja, barn i landskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lourak, Chiger, olja, veranda,_4565a_8d88fb1f0005f40_lg.jpeg
Lourak, Chiger, olja, veranda,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lourak, Chiger, olja, kvinna och barn vid fors, _4566a_8d88fb1d27200ba_lg.jpeg
Lourak, Chiger, olja, kvinna och barn vid fors,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lourak, Chiger, olja, stilleben, _4567a_8d88fb21a6d57de_lg.jpeg
Lourak, Chiger, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lourak, Chiger, olja, trädgårdsbild med blommande äppelträd, _4568a_8d88fb207aee615_lg.jpeg
Lourak, Chiger, olja, trädgårdsbild med blommande äppelträd,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Halldin, Bror, olja, Jämnesjön, Älvsborg, _4569a_8d88fb51af5e7a0_lg.jpeg
Halldin, Bror, olja, Jämnesjön, Älvsborg,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Halldin, Bror, olja, Höstljus, Jämnesjön, Älvsborg, _4570a_8d88fb4ec6921f4_lg.jpeg
Halldin, Bror, olja, Höstljus, Jämnesjön, Älvsborg,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Halldin, Bror, oljemålningar, 4 st, landskap, _4571a_8d88fb6760448e2_lg.jpeg
Halldin, Bror, oljemålningar, 4 st, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Hougaard, Henning, olja, gräsandspar i vinter, _4572a_8d88fb684ca2a10_lg.jpeg
Hougaard, Henning, olja, gräsandspar i vinter,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Emanuel, Frank Lewis, blandteknik, Hamnen i La Rochelle,_4573a_8d88fb693f43bd1_lg.jpeg
Emanuel, Frank Lewis, blandteknik, Hamnen i La Rochelle,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Johansen, Karl Otto för B&G, skulptur, stengods, man med hästar,_4574a_8d88fca19de2b8c_lg.jpeg
Johansen, Karl Otto för B&G, skulptur, stengods, man med hästar,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Parti modelljärnvägsdelar Märklin, bland annat lokomotiv F 800,_4575a_8d88fc939195b64_lg.jpeg
Parti modelljärnvägsdelar Märklin, bland annat lokomotiv F 800,
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, sänglampor, 1 par, teak, metall och glas, 1950-60-tal, _4576a_8d88fcb22eebf56_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Visitkortsalbum med fotografier, 2 st, 1900-talets början, _4577a_8d88fc97683c740_lg.jpeg
Visitkortsalbum med fotografier, 2 st, 1900-talets början,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Munspel i etui, Hohner The Chromonica 64,_4578a_8d88fd1b22eb9ee_lg.jpeg
Munspel i etui, Hohner The Chromonica 64,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bok, Erik Olson, En sökares vandring, bibliofilutgåva i kassett med 3 st litografier av Erik Olson_4579a_8d88fcb9c758cee_lg.jpeg
Bok, Erik Olson, En sökares vandring, bibliofilutgåva i kassett med 3 st litografier av Erik Olson
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, dagbädd, svarvade ben med mässingsskoningar, _4580b_8d890568f3cb624_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, förgylld metall med prismor, 1900-talets 2 hälft, _4581a_8d88fcd5f4d652e_lg.jpeg
Taklampa, förgylld metall med prismor, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Durand, J G för Luminarc, vas, glas, 1960-tal, _4582a_8d88fca59977d4b_lg.jpeg
Durand, J G för Luminarc, vas, glas, 1960-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kabinväska för personal vid Union de Transports Aériens, canvas med plastdetaljer, _4583a_8d88fcab1705bf3_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kaffeservisdelar, flintgods, Old Royal respektive Gainsborough, 1960-tal, _4584a_8d88fc9df352382_lg.jpeg
Kaffeservisdelar, flintgods, Old Royal respektive Gainsborough, 1960-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mattallrikar, 11 st, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet,_4585a_8d88fccbcb5caeb_lg.jpeg
Mattallrikar, 11 st, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Fat, 2 + 1, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet Halvblonde,_4586a_8d88fcc4c52573f_lg.jpeg
Fat, 2 + 1, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet Halvblonde,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Skålar, 1 par, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet Halvblonde,_4587a_8d88fc8c90fb996_lg.jpeg
Skålar, 1 par, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet Halvblonde,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Parti porslin, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet Halvblonde,_4588a_8d88fcce0e1f478_lg.jpeg
Parti porslin, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet Halvblonde,
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Fat, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet Helblonde,_4589a_8d88fcbe92abe8a_lg.jpeg
Fat, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet Helblonde,
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Kompass i låda, Ejnar Weilbach & Co, Köpenhamn, _4590a_8d88fcf27893238_lg.jpeg
Kompass i låda, Ejnar Weilbach & Co, Köpenhamn,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bäringskompass i låda, Zenith, 1900-talets mitt, _4591a_8d88fd1c68fce34_lg.jpeg
Bäringskompass i låda, Zenith, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skrin, skuret och delvis bemålat trä, sekelskiftet 1900, _4592a_8d891668bf599df_lg.jpeg
Skrin, skuret och delvis bemålat trä, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ring, 18 karat rödguld med 5 briljantslipade diamanter om totalt cirka 0,5 carat, _4593a_8d88fcf4070d770_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Armband med berlocker, 18 karat rödguld, _4594a_8d88fcf55c22a04_lg.jpeg
Armband med berlocker, 18 karat rödguld,
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Antonyi, Imre, olja, komposition, _4595a_lg.jpeg
Antonyi, Imre, olja, komposition,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Palme, Carl, färgträsnitt, Härdningstornet i Bofors,_4596a_lg.jpeg
Palme, Carl, färgträsnitt, Härdningstornet i Bofors,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jönsson, Barbro, olja, Sommartids entré, _4597a_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, olja, Sommartids entré,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren valnöt, 1900-talets början,_4598a_lg.jpeg
Fåtöljer, 1 par, skuren valnöt, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Svipdag, Elin, oljemålningar, 5 st, oinramade,_4599a_lg.jpeg
Svipdag, Elin, oljemålningar, 5 st, oinramade,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Väggvitrinskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, spröjsade vitrindörrar, nederdel med 2 lådor,_4600a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, pendang till föregående objekt, _4601a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, sockel med två lådor, pendang till följande objekt, _4602a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Gruva, Knut, olja, hamnbild, möjligen från Grötvik,_4603a_lg.jpeg
Gruva, Knut, olja, hamnbild, möjligen från Grötvik,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,_4604a_lg.jpeg
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, damsekretär, palisander med intarsia, Swedish Grace, _4605a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Miró, Joan, litograferad poster, Miró, Fondation Maeght 1968,_4606a_lg.jpeg
Miró, Joan, litograferad poster, Miró, Fondation Maeght 1968,
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Miró, Joan, litograferad poster, "1ª Mostra Internacional d´Art, Homenatge a Joan Miró, Granollers 1971",_4607a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Banjobarometer, pyramidmahogny med intarsia, England, 1800-talets 2 hälft,_4608a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Willumsen, Bode, egen verkstad, lockask, grönglaserat stengods, _4609a_8d88fcbb40c8a23_lg.jpeg
Willumsen, Bode, egen verkstad, lockask, grönglaserat stengods,
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Munkhammar, Kristina, egen verkstad, skulptur, glaserat stengods, _4610a_8d88fcbc6cae09e_lg.jpeg
Munkhammar, Kristina, egen verkstad, skulptur, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, skulptur, svärtat smide, tjur, _4611a_8d88fcf9ab387d1_lg.jpeg
Okänd designer, skulptur, svärtat smide, tjur,
Slutpris2 400 SEK
Värdering300 - 400 SEK