46 Vas, porslin, Japan, Edo,

4966a_med.jpeg
  • 4966a_sm.jpeg
  • 4966b_sm.jpeg
  • 4966c_sm.jpeg
  • 4966d_sm.jpeg

dekor i järnoxidrött av Mon mm samt av personer och fåglar i utsparade reserver, signerad Made by Hichozan Shimpo (signatur använd på föremål tillverkade för Tashiro Monzaemon, sen Edo), h 84 cm, omfattande lagningar

Värdering200 - 300 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK