20 Figurgrupp/vas, bemålat lergod, Bernard Bloch, Eichwald, 1800-talets slut, dekor av Max & Moritz efter Wilhelm Buschs "serieteckningar",

5658a_8d8b6475a7deea3_med.jpeg
  • 5658a_8d8b6475a7deea3_sm.jpeg
  • 5658b_8d8b6475ab4cb47_sm.jpeg
  • 5658c_8d8b6475a90dd3a_sm.jpeg
  • 5658d_8d8b6475c5e21ef_sm.jpeg
  • 5658e_8d8b6475ab05024_sm.jpeg

modellnummer 4776, h 26 cm, smärre nagg, bruksslitage

    Värdering4 000 - 5 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK