- DiverseRensa filter
Kaminur, brännförgylld och patinerad brons, senempire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Elektriskt driven skulptur, Kalle Anka, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Offerkärl antagligen för Yakmjölk , brons, Tibet, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Huvudmask, bemålad papier-maché, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Tazzor, 1 par, koboltglas, antagligen Ryssland, senempire, 1800-talets mitt,
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Figurgrupp/vas, bemålat lergod, Bernard Bloch, Eichwald, 1800-talets slut, dekor av Max & Moritz efter Wilhelm Buschs "serieteckningar",
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Skrin, lackarbete, Kina, 1800-tal, dekor av landskap mm i guld mot svart fond, mässingsbeslag,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mekanisk leksak, hårdplast och metall, Japan, omkring 1960.
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Pipset, bakelit, C A Schwally, Bremen, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Väggaskkopp, mässing, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, förgyllt och bemålat trä och pastellage, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Aftonväska, textil med silverbeslag, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Hattnålsställ med hattnålar, metall, 1910-20-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Gusum nr 63, 1800-talets slut,
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, byst, patinerad gips, Kejsare Konrad (III?) av Hohenstaufen,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Dalahäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, svartlackerat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordstelefon, valnöt, krom och bakelit, L M Ericsson, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Resebroschyr, "På långfärd med "Gripsholm"", Svenska Amerika Linien,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Dockhus,litograferad plåt, Marx, New York, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Modelljärnvägsstation, litograferad plåt, Hornby/Meccano no 3, cirka 1955,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Butikshållare för cigarraskar, mässing, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Butikständare för cigarrer, krom, 1920-30-tal, gasdriven,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Cigarettändare, delvis litograferad krom, IMCO Triplex Streamline,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Modellbil, Matchbox K-7 Racing Car Transporter,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gnistskydd, bronserad metall, oscariansk, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Golvfotogenlampa, mässing, oscariansk, sekelskiftet 1900
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Mattpiskor, 2 st, rotting, sekelskiftet 1900,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kuliss till dockteater, litograferad och handkolorerad papp, "Udenfor vagten" 1888,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lockask, rotting, Kina, 1900-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Vas, slipat glas, slipad dekor av frimureriska föremål,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Stekspett, 3 st, nysilver, Frankrike, sekelskiftet 1900,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Krut(?)flaska, brons, Indo-persisk, 18-1900-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mixer, Braun 4184,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK