Parti smycken och bijouterier, _5971a_8d8c16482c3b39d_lg.jpeg
Parti smycken och bijouterier,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti diverse, 18-1900-tal, askar, dockor mm,_5972a_8d8c1649d206e89_lg.jpeg
Parti diverse, 18-1900-tal, askar, dockor mm,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Toxvärd, Svend, egen verkstad  Köpenhamn, ljusstakar 3 st, silver, 1950-tal, _6034a_8d8c22666bb8251_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Minnesmynt/medaljer, 3 st, totalt 60 gram 999/1000 silver,_6077a_8d8c2bb234ba187_lg.jpeg
Minnesmynt/medaljer, 3 st, totalt 60 gram 999/1000 silver,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Förstoringsglas, silver(?), 1900-talets början, _6080a_8d8c2bd6738ef22_lg.jpeg
Förstoringsglas, silver(?), 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Bälte med spänne, silver med niellodekor, Ryssland, sekelskiftet 1900, bältesprint i form av kindjal, _6084a_8d8c2c607c2a4cb_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Borstar med silvermontage, 2 st, total silvervikt cirka 400 gram,_6091a_lg.jpeg
Borstar med silvermontage, 2 st, total silvervikt cirka 400 gram,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Liljedahl, Bengt, egen verkstad Stockholm, armring, sterlingsilver, räfflad dekor, _6096a_8d8c2c88d1a417e_lg.jpeg
Liljedahl, Bengt, egen verkstad Stockholm, armring, sterlingsilver, räfflad dekor,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Handspegel samt -borste, silver, 1900-talets 1 hälft,_6283a_8d8c3b1d89dfc75_lg.jpeg
Handspegel samt -borste, silver, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti smycken, bijouterier mm, _6358a_8d8c43ae22ede3e_lg.jpeg
Parti smycken, bijouterier mm,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti kaffeskedar mm, silver, Rosen, total vikt 200 gram_6433a_8d8c475c83a09e9_lg.jpeg
Parti kaffeskedar mm, silver, Rosen, total vikt 200 gram
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Coaster, silver, Ryssland, 1800-talets 1 hälft, profilerat brätte, Kejserlig Hovleverantörsstämpel,_6435a_8d8c47bf67614ae_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
3 delar silver, Ryssland, 1800-talets 2 hälft, sillgaffel, thesked samt sockertång,_6436a_8d8c47e236f4f43_lg.jpeg
781
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Pris/belöningsbägare, sterlingsilver med emalj, Kungliga Automobilklubben, given godsägaren Gilbert Murray, Råbelöf,_6437a_8d8c47bde6a4b25_lg.jpeg
Pris/belöningsbägare, sterlingsilver med emalj, Kungliga Automobilklubben, given godsägaren Gilbert Murray, Råbelöf,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
3 delar silver, 1800-talets mitt; matsked, dessertgaffel samt thesked, total vikt 125 gram,_6438a_8d8c47e3aab0175_lg.jpeg
3 delar silver, 1800-talets mitt; matsked, dessertgaffel samt thesked, total vikt 125 gram,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK