Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,_5762a_lg.jpeg
Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Himmelssäng, lackerat och bronserat trä, senempire, 1800-talets mitt, _5764a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Gam, Stine & Fratesi, Enrico (GamFratesi) för Gubi, stol, förgylld metall med grå plyschklädsel, "Beetle",_5768a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
Jacobsen, Arne för Fritz Hansen, stol, böjträ med blå textilklädsel på kromade ben, Måsen,_5772a_8d8bc6d705e4bdf_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Salongsbord, mahogny och rot, senempire, 1800-talets mitt, _5776a_lg.jpeg
Salongsbord, mahogny och rot, senempire, 1800-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Ulferts, Tibro, soffbord, palisander, 1960-tal, _5778a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Bröderna Andersson, Ekenässjön, soffgrupp, 3 delar, teak, _5779a_lg.jpeg
Okänd designer för Bröderna Andersson, Ekenässjön, soffgrupp, 3 delar, teak,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Soffbänk, skuret och grönmålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft, rygg med kopplade spöknippen,_5784a_8d8bc6ded1e343c_lg.jpeg
Soffbänk, skuret och grönmålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft, rygg med kopplade spöknippen,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hyllmöbel, grönmålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft, _5785a_8d8bc77b2c50ddd_lg.jpeg
Hyllmöbel, grönmålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Salongsstol, bonad björk med djuphäftad plyschklädsel, oscariansk, 1800-talets slut_5794a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mekanisk stol, svarvat och svärtat trä med gul plyschklädsel och flätade fransar, Hermann Böhme, Riesbach, Zürich, 1800-talets slut,_5796a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Avdelningsskärm, skuret och förgyllt trä, 1900-talets början, vävd textilklädsel,_5801a_8d8bc77df7d71e0_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Skrivpulpet, pyramidmahogny, senempire, Gustav Friedrich Hetschs art, 1800-talets 1 hälft,_5817a_8d8bc8c5f2be35e_lg.jpeg
Skrivpulpet, pyramidmahogny, senempire, Gustav Friedrich Hetschs art, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, soffa, djuphäftad, blå ylleklädsel, Samsas, _5818a_8d8bc8c784a80c1_lg.jpeg
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, soffa, djuphäftad, blå ylleklädsel, Samsas,
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, fåtöljer, 1 par, djuphäftad, blå ylleklädsel, Samsas,_5819a_8d8bc8c8cd3e238_lg.jpeg
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, fåtöljer, 1 par, djuphäftad, blå ylleklädsel, Samsas,
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Malmsten, Carl för Vaggeryds Möbelfabrik, matbord med 2 iläggsskivor samt 6 stolar, vitlackerat trä, Talavid,_5820a_8d8bc8ccb05972e_lg.jpeg
Malmsten, Carl för Vaggeryds Möbelfabrik, matbord med 2 iläggsskivor samt 6 stolar, vitlackerat trä, Talavid,
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, soffbord, körsbär (?),_5821a_8d8bc8ced1db6d1_lg.jpeg
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, soffbord, körsbär (?),
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 2-sits, _5825a_lg.jpeg
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 2-sits,
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 3-sits, _5826a_lg.jpeg
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 3-sits,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Hundevad, Poul, bokhyllor, 2 st, ek, _5828a_lg.jpeg
Hundevad, Poul, bokhyllor, 2 st, ek,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Kungliga Hovleverantören Lysberg & Hansen, Köpenhamn, soffbord, palisander, _5832a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Canapé, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _5842a_lg.jpeg
Canapé, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Malmsten, Carl, slagbord, teak och bok, Vapensmeden, _5856a_lg.jpeg
Malmsten, Carl, slagbord, teak och bok, Vapensmeden,
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, fällstolar, 4 st, _5859a_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, fällstolar, 4 st,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bord, förgyllt trä och stuck med svart marmorskiva, _5873a_8d8bdff2852f16e_lg.jpeg
Bord, förgyllt trä och stuck med svart marmorskiva,
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stol, skuren valnöt, chippendalestil, Louis XVI, 1700-talets 2 hälft, _5882a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,_5892a_lg.jpeg
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pelarbord, porslin (!), Porzellanmanufactur Plaue, rokokostil, 1900-talets 2 hälft, _5913a_8d8bfcc3b24eb23_lg.jpeg
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Okänd italiensk designer, 1900-tal, taburett, förgylld metall,_5943a_lg.jpeg
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Tuttle, Paul & Citterio, Antonio för Flexform, loungefåtöljer, 1 par, krom med svart läderklädsel, Scissor Chair,_5959a_8d8c14e30d75ebb_lg.jpeg
Tuttle, Paul & Citterio, Antonio för Flexform, loungefåtöljer, 1 par, krom med svart läderklädsel, Scissor Chair,
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Piedestaler/blomsterbord, 2 st, böjträ och bonad bok, Thonet, sekelskiftet 1900,_5978a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Schöblom, Svante för Overman, snurrstol, gultonad, transparent plast på metallunderrede,_5980a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Thygesen, Rud & Sörensen, Johnny för Magnus Olesen, armstol, böjträ med laminatsits, modell 8002,_5981a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Frihagen, Bertil för Bodafors, stolar, 6 st, teak, Variett,_6019a_8d8c21b3087029d_lg.jpeg
Frihagen, Bertil för Bodafors, stolar, 6 st, teak, Variett,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Jonsson, Nils för Hugo Troeds, Bjärnum, matbord med 2 inbyggda extra skivor, teak, Tor,_6020a_8d8c21b60137289_lg.jpeg
Jonsson, Nils för Hugo Troeds, Bjärnum, matbord med 2 inbyggda extra skivor, teak, Tor,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1950-tal, matbord med 2 iläggsskivor, palisander,_6063a_8d8c2afa114ba65_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, matbord med 2 iläggsskivor, palisander,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1950-tal, matbord med 1 iläggsskiva, teak, _6064a_8d8c2afb71db9d5_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, matbord med 1 iläggsskiva, teak,
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Medicinskt undersökningsbord, ek, 1900-talets 1 hälft, _6065a_8d8c2b8befbdb80_lg.jpeg
Medicinskt undersökningsbord, ek, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Skrivbord, valnöt med mässingsbeslag och läderklädd skiva, diréctoirestil, möjligen Frankrike, 1900-talets 1 hälft,_6066a_8d8c2b19b0892d9_lg.jpeg
Skrivbord, valnöt med mässingsbeslag och läderklädd skiva, diréctoirestil, möjligen Frankrike, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Länsfåtöljer, 1 par, skuren och bonad ek, barockstil, 1900-talets början, _6068a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Fåtölj, helstoppad, djuphäftad plyschklädsel, oscariansk, _6097a_lg.jpeg
Fåtölj, helstoppad, djuphäftad plyschklädsel, oscariansk,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wanscher, Ole för P Jeppesen Møbelfabrik, armstol, mahogny med ljusbrun läderklädsel, modell PJ 412,_6181a_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,_6182a_lg.jpeg
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal, _6183a_lg.jpeg
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Länsfåtölj, skuren och bonad ek, barockstil, 1900-talets början, skuren akantusdekor,_6185a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Fåtölj, skuren och svarvad valnöt, nyrokoko, _6187a_lg.jpeg
Fåtölj, skuren och svarvad valnöt, nyrokoko,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, lampbord, palisander,_6188a_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, lampbord, palisander,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft, _6189a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK