Stolar, 6 st, skuren valnöt, George III-stil, England, 1800-tal, _6191a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer (Karre Klint ?) för Gemla, Diö, stol, svarvat och bonat trä med flätad sits, _6194a_8d8c37e901ae136_lg.jpeg
Okänd designer (Karre Klint ?) för Gemla, Diö, stol, svarvat och bonat trä med flätad sits,
Slutpris1 700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bergèrer/öronlappsf¨åtöljer, 1 par, skuren och bonad björk med helstoppad grön plyschklädsel, _6195a_8d8c37f0b722262_lg.jpeg
Bergèrer/öronlappsf¨åtöljer, 1 par, skuren och bonad björk med helstoppad grön plyschklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd svensk designer i Carl Malmstens art, 1910-20-tal, sängramar, 1 par, alm med intarsia, Swedish Grace, _6197a_8d8c37c15664960_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Okänd svensk designer i Carl Malmstens art, 1910-20-tal, sängkammarbyrå, alm med intarsia och grå kalkstensskiva, Swedish Grace, _6198a_8d8c37c28d5baa8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Pall, bonat trä, sekelskiftet 1900, _6199a_8d8c394181c81e5_lg.jpeg
Pall, bonat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Brickbord, skuret och bemålat trä med plåtbricka, gustaviansk stil, 1800-tal, sarg med bladstav, _6201a_8d8c3938cbd0e5f_lg.jpeg
Brickbord, skuret och bemålat trä med plåtbricka, gustaviansk stil, 1800-tal, sarg med bladstav,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Hurts, teak, fristående modell, 1950-60-tal, _6202a_lg.jpeg
Hurts, teak, fristående modell, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Skandiform, armstolar, 5 st, bonad bok med beige skinnklädsel, _6206a_8d8c38d99a8ac0e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer för Skandiform, armstolar, 5 st, bonad bok med beige skinnklädsel, _6207a_8d8c38da8247863_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Snedklaffsekretär, rikt skuren ek, Louis XVI-stil, Belgien, 1900-talets början, _6213a_8d8c393cd51596d_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, rikt skuren ek, Louis XVI-stil, Belgien, 1900-talets början,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Byrå, rikt skuren ek med marmorskiva, Louis XVI-stil, Belgien, 1900-talets början, _6214a_8d8c393ecfb0641_lg.jpeg
Byrå, rikt skuren ek med marmorskiva, Louis XVI-stil, Belgien, 1900-talets början,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Vägghyllor, 1 par_6226a_lg.jpeg
Vägghyllor, 1 par
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1980-tal, soffbord, svartlackerat trä med läderklädd mittskiva,_6228a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, syvagn, palisander och bonat trä,_6239a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skänk, valnöt och valnötsrot med skiva i svartbrokig marmor, Belgien, 1900-talets 1 hälft,_6242a_8d8c397d9a4cdf9_lg.jpeg
Skänk, valnöt och valnötsrot med skiva i svartbrokig marmor, Belgien, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Soffbord, valnöt och valnötsrot, Reprodux, England, 1900-talets mitt, _6243a_8d8c397c6f619ca_lg.jpeg
Soffbord, valnöt och valnötsrot, Reprodux, England, 1900-talets mitt,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Tidskrftshållare, bonat trä, 1900-talets mitt, _6244a_8d8c39599fbb78f_lg.jpeg
Tidskrftshållare, bonat trä, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer i Gustav Stickleys art, gungstol, bemålad ek, jugend,_6245a_8d8c397ab69240e_lg.jpeg
Okänd designer i Gustav Stickleys art, gungstol, bemålad ek, jugend,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Boudoirfåtölj, helstoppad siden- och sammetsklädsel, 1800-talets 2 hälft,_6247a_8d8c3a00c4d0804_lg.jpeg
Boudoirfåtölj, helstoppad siden- och sammetsklädsel, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vägg/telefonhylla, teak, svart plast och inplastad metall, Stringliknande modell, 1950-60-tal,_6252a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 4 st, skuren och bonad ek med brun skinnklädsel, renässansstil, sekelskiftet 1900, _6254a_8d8c3b15a8ffa8a_lg.jpeg
Stolar, 4 st, skuren och bonad ek med brun skinnklädsel, renässansstil, sekelskiftet 1900,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer (möjligen Paolo Piva) för B&B Italia, soff/matbord, brännlackerad metall med frostade glasskivor, _6255a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 800 SEK
Öronlappsfåtölj, bok med grön plyschklädsel, 1900-talets 1 hälft,_6259a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt, _6263a_lg.jpeg
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Stol, svartlackerat trä, sengustavianskt provinsarbete, 1800-talets 1 hälft,_6294a_8d8c3b5277a57d8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stol, svartlackerat trä, provinsarbete i transition rokoko-gustaviansk tid, _6295a_8d8c3b53905aecc_lg.jpeg
Stol, svartlackerat trä, provinsarbete i transition rokoko-gustaviansk tid,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mogensen, Børge för Søborg Møbelfabrik, vägghängt nattygsbord, teak, 1960-tal, _6310a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Läsbord på hjul, mahogny, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft, _6316a_8d8c3b7db48ff4f_lg.jpeg
Läsbord på hjul, mahogny, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stenqvist, Sylve för Olof Persson (OPE) Jönköping, fåtöljer, 1 par, bonat trä, "Classic", _6317a_8d8c3b8626271ef_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Drewsen, Brita & Wiinblad, Björn för Olof Persson (OPE) Jönköping, fåtöljer, 1 par, bonat trä, så kallade Gripsholmsfåtöljer, "Blekinge"_6318a_8d8c3b84c2bf8a6_lg.jpeg
Drewsen, Brita & Wiinblad, Björn för Olof Persson (OPE) Jönköping, fåtöljer, 1 par, bonat trä, så kallade Gripsholmsfåtöljer, "Blekinge"
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Soffa, röd läderklädsel, så kallad Chesterfieldmodell, Olof Persson (OPE) Jönköping,_6319a_8d8c3b88b4d338c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Byrå, palisander med intarsia och marmorskiva, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, _6320a_8d8c3b8c58c693d_lg.jpeg
Byrå, palisander med intarsia och marmorskiva, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Notställ, dubbelt/trippelt, bemålat trä, 1900-talets 1 hälft._6322a_8d8c3bb5c8565d4_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,_6329a_lg.jpeg
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nattygsbord,  1 par, mahogny, modern tillverkning,_6330a_8d8c3c61df2d079_lg.jpeg
Nattygsbord, 1 par, mahogny, modern tillverkning,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vitrinskåp, mahogny med intarsia, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft, _6333a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Vitrinskåp, mahogny med intarsia, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft, _6334a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Søborg Møbelfabrik, sido/lampbord, 1 par, ek,_6335a_lg.jpeg
Okänd designer för Søborg Møbelfabrik, sido/lampbord, 1 par, ek,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vitrinskåp, rikt skuren ek med gröna rutor, Belgien, 1900-talets 1 hälft,_6344a_8d8c3c513e69f2e_lg.jpeg
Vitrinskåp, rikt skuren ek med gröna rutor, Belgien, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Mat/biblioteksbord med 2 utdragbar skivor, bonad ek, barockstil, 1900-talets 1 hälft, _6345a_8d8c3c4ea4c6f4c_lg.jpeg
Mat/biblioteksbord med 2 utdragbar skivor, bonad ek, barockstil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _6354a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _6355a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, glasfiber (?), Tulip-modell,_6365a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, glasfiber (?), Tulip-modell,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hurtsskrivbord, skuren och bonad ek, nyrenässans, 1800-talets slut, _6367a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 4 st, _6368a_lg.jpeg
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 4 st,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 6 st, _6369a_lg.jpeg
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 6 st,
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,_6374a_lg.jpeg
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK