Modellbil, mekanisk/elektrisk, Cadillac, Kyodo Press (KDP) Japan 1950-tal, _6424a_8d8c4663a50661d_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Leksaker, 3 st, mekaniska, Schuco/Lilliput Micro Racer, 1950-60-tal, _6426a_8d8c4659cd50c89_lg.jpeg
771
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Parti mekaniska leksaker, 1900-talets mitt och 2 hälft,_6427a_8d8c472c145a3f4_lg.jpeg
Parti mekaniska leksaker, 1900-talets mitt och 2 hälft,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Mekaniska leksaker, 2 st, litograferad plåt, Tyskland, 1900-talets 1 hälft resp mitt, änder, _6428a_8d8c472eeae343d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Mekanisk leksak, litograferad plåt, spårvagn, Joustra, Frankrike, 1900-talets mitt,_6429a_8d8c4731dc7a587_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Plunta, glas, 1800-talets 2 hälft, slipad dekor av fartyg, devis Kom min bror och ta en sup, _6430a_8d8c473a6e46326_lg.jpeg
775
Plunta, glas, 1800-talets 2 hälft, slipad dekor av fartyg, devis Kom min bror och ta en sup,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lockkarott, pläter, Ryssland, nyrokoko, 1800-talets mitt, löstagbart handtag,_6431a_8d8c473eb403e76_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Sabbatsljusstakar, 2 st snarlika, Ryssland, 1800-talets 1 hälft,_6432a_8d8c475a9f43b9c_lg.jpeg
Sabbatsljusstakar, 2 st snarlika, Ryssland, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Parti kaffeskedar mm, silver, Rosen, total vikt 200 gram_6433a_8d8c475c83a09e9_lg.jpeg
Parti kaffeskedar mm, silver, Rosen, total vikt 200 gram
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Bojesen Kay, egen verkstad, skulptur, 1930-tal, bemålat trä, stående polis,_6434a_8d8c475ee8f793a_lg.jpeg
Bojesen Kay, egen verkstad, skulptur, 1930-tal, bemålat trä, stående polis,
Slutpris28 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Coaster, silver, Ryssland, 1800-talets 1 hälft, profilerat brätte, Kejserlig Hovleverantörsstämpel,_6435a_8d8c47bf67614ae_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
3 delar silver, Ryssland, 1800-talets 2 hälft, sillgaffel, thesked samt sockertång,_6436a_8d8c47e236f4f43_lg.jpeg
781
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Pris/belöningsbägare, sterlingsilver med emalj, Kungliga Automobilklubben, given godsägaren Gilbert Murray, Råbelöf,_6437a_8d8c47bde6a4b25_lg.jpeg
Pris/belöningsbägare, sterlingsilver med emalj, Kungliga Automobilklubben, given godsägaren Gilbert Murray, Råbelöf,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
3 delar silver, 1800-talets mitt; matsked, dessertgaffel samt thesked, total vikt 125 gram,_6438a_8d8c47e3aab0175_lg.jpeg
3 delar silver, 1800-talets mitt; matsked, dessertgaffel samt thesked, total vikt 125 gram,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Urna, mässing med inrusteringar i koppar och silver, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900, dekor av fåglar i träd,_6439a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, soffbord palisander med kakelplattor, _6440a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Thorén, Lars med flera för Rörstrand, vaser 4 st, stengods, dekor av Stockholm, Kristianstad respektive blomster_6441a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, golvlampa, mässing, 2 ljusarmar, numrerad 4420, _6442a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Bengtsson, Walter, färglito, Målkalas,_6443a_lg.jpeg
Bengtsson, Walter, färglito, Målkalas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Gemla, Diö, armstolar, 5 st, bonat böjträ, _6444a_8d8c47e57a441be_lg.jpeg
789
Okänd designer för Gemla, Diö, armstolar, 5 st, bonat böjträ,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Gemla, Diö, armstolar, 5 st, bonat böjträ, _6445a_8d8c47e6587924c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Gemla, Diö, armstolar, 5 st, bonat böjträ, _6446a_8d8c47e8f32df57_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Oljerock, Barbour, L1500, _6447a_8d8c47eb2abfa3d_lg.jpeg
Oljerock, Barbour, L1500,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK