Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

Ring, Ragnar, olja, "Vårstilleben"
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stanley, Jan, olja, komposition
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Svenson, Arne, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, surrealistisk komposition,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Amelin, Albin, färglito, blomsterstilleben
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, blandteknik på plexiglas, "Marilyn"
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, utställningsaffisch, litograferad, Halmstadutställningen 1929, handsignerad av konstnären 1981, 100 x 62 cm, Halmstadgruppen debuterade på utställningen 1929
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Kóvacs, Peter, färglito, figurkomposition,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jonson, Sven, färgkrita på pappannå, "Karlavagnen",
Slutpris2 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, köksstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, fartyget Vanadis som var Sveriges första och enda ångfregatt. Hon sjösattes 1862, utrangerades 1893 och höggs upp 1945. 31 x 48 cm
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Boulineau, Abel, olja, vattenfall vid ruin,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Boulineau, Abel, olja, stenlagd källa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Boulineau, Abel, olja, fransk lantgård,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Emiel, Albert, olja, sanddyner,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad, 61 x 100 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets början, olja, stilleben,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stougaard, Nis, olja, skogsparti från Bornholm,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd engelsk (?) konstnär, kvinna vid blomster,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Erik, färglito, Passionstema, signerad, numrerad 69/260 och daterad -55, 37 x 33 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, gouache på ben (?) porträtt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skoglund, Gustaf, olja, "Vinter ...hav"
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Grovens, Harald, blandteknik, komposition med människor, signerad, 50 x 55 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Grovens, Harald, olja, komposition med flaskor, signerad, 32 x 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gerell, Greta, olja, motiv med hästar, signerad, 33 x 41 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Gerell, Greta, olja, motiv med hästar, signerad, 54 x 65 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Wilcke, Torgny, olja, komposition
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Blixt-Bjärup, Margit, pastell, fransk trädgård,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Roka, Charles, olja, målande barn
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Roka, Charles, olja, läsande barn
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Nidsjö, Ockie, olja, Galleri Café,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Reuterswärd, Carl Fredrik, färglito, komposition, ur "Abracadabra"-sviten,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lindström, Bengt, färglito, figurkomposition,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Agnell, Olle, tempera, "Station för länge sedan",
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Olson, Axel, färglito, kubistisk komposition med fiskare och nät,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK