Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

Armstol, teak med svart skaiklädsel, Danmark, 1960-tal_29744a_8db73daf42c3719_lg.jpeg
865
Armstol, teak med svart skaiklädsel, Danmark, 1960-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lütken, Per för Holmegaard, skålfat, blåtonad glasmassa, "Selandia", design 1954, etikettmärkt, l 35 cm_29746a_8db73e76f61c3b8_lg.jpeg
866
Lütken, Per för Holmegaard, skålfat, blåtonad glasmassa, "Selandia", design 1954, etikettmärkt, l 35 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Claesson (Roempke), Ilse, textiltryck, dekor av fåglar, 42 x 30 cm_29747a_8db73e78d8e6540_lg.jpeg
867
Claesson (Roempke), Ilse, textiltryck, dekor av fåglar, 42 x 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, masurbjörk, svärtat trä och ben, biedermeierstil, 1800-talets slut, h 22-23 cm, 1 ljuspipa med brandskada_29748a_8db73e85232a720_lg.jpeg
868
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för IKEA, takkrona för ljus och LED, svartlackerad metall, Lerdal, dia 59 cm_29749a_8db73e85eb6155b_lg.jpeg
869
Okänd designer för IKEA, takkrona för ljus och LED, svartlackerad metall, Lerdal, dia 59 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti yxhuvuden mm, medeltid och yngre, slitage, skador_29750a_8db73e7d09c2ac1_lg.jpeg
870
Parti yxhuvuden mm, medeltid och yngre, slitage, skador
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Solur, grönpatinerad metall, 1900-talets mitt, dekor av delfin, h 75 cm_29751a_8db73e9de58a17b_lg.jpeg
871
Solur, grönpatinerad metall, 1900-talets mitt, dekor av delfin, h 75 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skrivbord, mahogny med läderklädd skiva, sengustaviansk stil, 1800-talets slut, 2 lådor i sarg, benskoningar i mässing, b 114 cm_29752a_8db73eac8fc9ac2_lg.jpeg
872
Skrivbord, mahogny med läderklädd skiva, sengustaviansk stil, 1800-talets slut, 2 lådor i sarg, benskoningar i mässing, b 114 cm
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stort parti koppar, figuriner mm porslin, Ryssland, 18-1900-tal, Lomonosov mm_29753a_8db73eb0da719a4_lg.jpeg
873
Stort parti koppar, figuriner mm porslin, Ryssland, 18-1900-tal, Lomonosov mm
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti leksaker, trä, 1900-talets 1 hälft_29754a_8db748dfb07808b_lg.jpeg
874
Parti leksaker, trä, 1900-talets 1 hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Barngungstol, trä, 1900-talets 1 hälft_29755a_8db748e14b8fc56_lg.jpeg
875
Barngungstol, trä, 1900-talets 1 hälft
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Dolk i mässingsbalja, Kris (Keris), indonesien, damaskerad klinga med träfäste, l 43 cm_29756a_8db7490ed9ba374_lg.jpeg
876
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dörrstopp, svartlackerat gjutjärn, i form av stående West Highland White terrier, l 25 cm_29757a_8db74937da27624_lg.jpeg
877
Dörrstopp, svartlackerat gjutjärn, i form av stående West Highland White terrier, l 25 cm
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vevgrammofon, mahogny, Victor Talking Machin co "Victrola", 1910-20-tal, l 53 cm_29758a_8db7495ee7ba872_lg.jpeg
878
Vevgrammofon, mahogny, Victor Talking Machin co "Victrola", 1910-20-tal, l 53 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd italiensk konstnär, olja, kustparti med fiskebåtar, signerad L Marone (?), 40 x 48 cm_29759a_8db7495e02e7067_lg.jpeg
879
Okänd italiensk konstnär, olja, kustparti med fiskebåtar, signerad L Marone (?), 40 x 48 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik Nobaft, 185 x 125 cm_29760a_8db749e55ea6c43_lg.jpeg
880
Matta, semiantik Nobaft, 185 x 125 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Rullator, metall med plastdetaljer, Trust, modern tillverkning, bruksslitage_29763a_lg.jpeg
881
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lignell, Sven, olja, fyra flickor, signerad, 80 x 60 cm_29764a_lg.jpeg
882
Lignell, Sven, olja, fyra flickor, signerad, 80 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nielsen, Palle, etsning, "Nekropolis", Opus 43 signerad, daterad 71-72 och numrerad XXX/2408, pappersstorlek 37,5 x 46 cm. _29762a_lg.jpeg
883
Nielsen, Palle, etsning, "Nekropolis", Opus 43 signerad, daterad 71-72 och numrerad XXX/2408, pappersstorlek 37,5 x 46 cm.
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fiatflagga, 230 x 140 cm_29761a_lg.jpeg
884
Fiatflagga, 230 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lignell, Sven, olja, flicka med blommor signerad,, 80 x 60 cm_29765a_lg.jpeg
885
Lignell, Sven, olja, flicka med blommor signerad,, 80 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
BP flagga, 230 x  140 cm_29766a_lg.jpeg
886
BP flagga, 230 x 140 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stationsur, mahogny med mässingsmontage, Lenzkirch, 1900-talets mitt, h 95 cm_29767a_8db74a95c1fc59c_lg.jpeg
887
Stationsur, mahogny med mässingsmontage, Lenzkirch, 1900-talets mitt, h 95 cm
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Parti nautica, flöten, hygrometer m.m_29768a_8db74aadc075b08_lg.jpeg
888
Parti nautica, flöten, hygrometer m.m
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Berlow, Håkon, olja, lantgård med höns, motiv från Botne, 51 x 55 cm_29769a_8db74ae903540a1_lg.jpeg
889
Berlow, Håkon, olja, lantgård med höns, motiv från Botne, 51 x 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Scheurich, golvvas, delvis brunglaserat lergods, "Kosmos", 1950-60-tal, höjd 47 cm_29770a_lg.jpeg
890
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, golvlampa, bonat trä och metall, justerbarhöjd_29771a_lg.jpeg
891
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Westal, ytterbelysning, koppar och glas, "Tellus 75 W", _29772a_lg.jpeg
892
Okänd designer för Westal, ytterbelysning, koppar och glas, "Tellus 75 W",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Disney, Walt efter honom, vägglampa, lackerad aluminium, Musse Pigg, märkt Denmark och daterad 1952, höjd 32 cm_29773a_lg.jpeg
893
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Johansson, Gunnar, olja, komposition med personer, signerad, 46 x 63 cm_29774a_lg.jpeg
894
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK