Okänd engelsk konstnär, olja, Flower 1, otydligt signerad_2641a_lg.jpeg
Okänd engelsk konstnär, olja, Flower 1, otydligt signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sinding, Knud, olja, hedlandskap med bro,_2652a_lg.jpeg
Sinding, Knud, olja, hedlandskap med bro,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Johansson, Sven, olja, Hamnen, Grötvik, _2662a_lg.jpeg
Johansson, Sven, olja, Hamnen, Grötvik,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Leroux (Le Roux), Eugène, olja, Les lavandières, signerad,_2677a_8d85a2abfcc1c94_lg.jpeg
Leroux (Le Roux), Eugène, olja, Les lavandières, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Qvistorff, Victor H W, oljemålningar, 1 par, skeppsporträtt respektive fartyg vid kaj, bägge signerade och daterade 1951, _2678a_8d85a272954e319_lg.jpeg
Qvistorff, Victor H W, oljemålningar, 1 par, skeppsporträtt respektive fartyg vid kaj, bägge signerade och daterade 1951,
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Trassard, A, olja, Retour de pêche - Concarneau, signerad och daterad 1924,_2679c_8d85a28b7d762f9_lg.jpeg
Trassard, A, olja, Retour de pêche - Concarneau, signerad och daterad 1924,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja på pannå, kopia efter Diego Velazquez självporträtt från omkring 1640, a tergo porträtt av okänd dam,_2680a_8d85a2aad13497d_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja på pannå, kopia efter Diego Velazquez självporträtt från omkring 1640, a tergo porträtt av okänd dam,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Bengtsson, Bror Edvin, olja, skeppsporträtt, _2683a_lg.jpeg
Bengtsson, Bror Edvin, olja, skeppsporträtt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus, _2687a_lg.jpeg
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Agnell, Olle, olja, Höstlandskap,_2693a_8d875b78d92c72b_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, Höstlandskap,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Friberg, Roj, färglito, 'Kallocain - Maktens boning', _2695a_8d85afe37feacce_lg.jpeg
Friberg, Roj, färglito, 'Kallocain - Maktens boning',
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nordqvist, Sven, färglito, komposition, _2697a_8d85afec8a30b89_lg.jpeg
Nordqvist, Sven, färglito, komposition,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lundsfryd, Ole, olja, Christians Kirke, Christianshavn, Köpenhamn, sedd från vallen, _2701a_8d85affa1ef6e71_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Arnoldi, Per, färgserigrafi, komposition med stol, signerad och numrerad 218/1200, _2702a_8d85affba6331f8_lg.jpeg
Arnoldi, Per, färgserigrafi, komposition med stol, signerad och numrerad 218/1200,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, Fragment i skymning,_2730a_8d875b68dbf7180_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, olja, Fragment i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bengtsson, Walter, litografi på folie, faun och nymf, _2731a_8d85bb08f9af512_lg.jpeg
Bengtsson, Walter, litografi på folie, faun och nymf,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Andersson, Åke Wilhelm, gouache, kubistisk komposition, signerad och daterad 1950, _2736a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 2 hälft, olja, räv med fågel, _2738a_8d85bc15c82f593_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-talets 2 hälft, olja, räv med fågel,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Mortensen, Richard, färgserigrafi, komposition,_2741a_8d85be7e08e85ff_lg.jpeg
Mortensen, Richard, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Brendstrup, Thorald, olja, "Enge ved Vedbaek", skiss,_2743a_8d85be810d8e336_lg.jpeg
Brendstrup, Thorald, olja, "Enge ved Vedbaek", skiss,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Glemme, Dagmar, olja, komposition, signerad,_2746a_8d85be84fb7e62e_lg.jpeg
Glemme, Dagmar, olja, komposition, signerad,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Glemme, Dagmar, blandteknik, "Stort självförtroende", _2747a_8d85be861a437a2_lg.jpeg
Glemme, Dagmar, blandteknik, "Stort självförtroende",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Konow, Jürgen von, olja, "Sjöbodar och tvätt", signerad och daterad 1953, _2748a_8d85be878b8e180_lg.jpeg
Konow, Jürgen von, olja, "Sjöbodar och tvätt", signerad och daterad 1953,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lorentzon, Monica, olja, kvinna med blombukett,_2749a_8d85be88b568a67_lg.jpeg
Lorentzon, Monica, olja, kvinna med blombukett,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, olja, kustlandskap, signerad,_2753a_8d85be8deca293f_lg.jpeg
Nilsson, Nils-Erik, olja, kustlandskap, signerad,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Åberg, Lasse, färglito, Nicht stören - motiv med Kalle och Musse, signerad EA, _2755a_8d85be9066c1b6c_lg.jpeg
Åberg, Lasse, färglito, Nicht stören - motiv med Kalle och Musse, signerad EA,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Åberg, Lasse, färglito, Musse i balja, signerad EA,_2756a_8d85be9194f94c8_lg.jpeg
Åberg, Lasse, färglito, Musse i balja, signerad EA,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Åberg, Lasse, färglito, spargris och PV, signerad EA,_2757a_8d85be92cb337e6_lg.jpeg
Åberg, Lasse, färglito, spargris och PV, signerad EA,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kreuger, Einar, olja, blomsterstilleben, signerad, _2758a_8d85be950f3fa84_lg.jpeg
Kreuger, Einar, olja, blomsterstilleben, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Okänd konstnär, foto, hund vid vattenbryn,_2759a_lg.jpeg
Okänd konstnär, foto, hund vid vattenbryn,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lind, Wilgot, gouache, komposition, _2760a_lg.jpeg
Lind, Wilgot, gouache, komposition,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
 Bok, Rudbeck, Olof d y, efter honom, "Portföljen" med 37 reproduktioner René Coeckelberghs Editioner, Stockholm, 1985-6._2764a_8d85be98328bfec_lg.jpeg
Bok, Rudbeck, Olof d y, efter honom, "Portföljen" med 37 reproduktioner René Coeckelberghs Editioner, Stockholm, 1985-6.
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jerndorff, Poul, olja, backigt kustlandskap, signerad och daterad 1921 (?), _2765a_8d85be812cda389_lg.jpeg
Jerndorff, Poul, olja, backigt kustlandskap, signerad och daterad 1921 (?),
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bertelsen, Aage, olja, landskap, signerad och daterad 1928, _2766a_8d85be81eaf8a00_lg.jpeg
Bertelsen, Aage, olja, landskap, signerad och daterad 1928,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, gouache på ben, porträtt av Litauiske konsuln mm  Ludvig Fritiof Ahlsell f 1877,_2781a_8d85e2913a68411_lg.jpeg
Okänd konstnär, gouache på ben, porträtt av Litauiske konsuln mm Ludvig Fritiof Ahlsell f 1877,
Slutpris2 400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd italiensk konstnär, 1800-tal, olja, _2788a_lg.jpeg
Okänd italiensk konstnär, 1800-tal, olja,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Persson, Folke, olja, stadsbild med kyrka, signerad, _2796a_lg.jpeg
Persson, Folke, olja, stadsbild med kyrka, signerad,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Lindberg, Alf, olja, blomsterstilleben, signerad,_2797a_lg.jpeg
Lindberg, Alf, olja, blomsterstilleben, signerad,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition, signerad och numrerad 377/750,_2816a_lg.jpeg
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition, signerad och numrerad 377/750,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fazakerley, Gordon, olja med applikation, signerad och daterad 1961 a tergo, _2817a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skibstrup, Ole, olja, skogsparti, signerad,_2820a_lg.jpeg
Skibstrup, Ole, olja, skogsparti, signerad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Grovens, Harald, blandteknik, personer i landskap, signerad, _2833a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hardaga, Tarik, olja med applikation, dekor av väckarur, signerad och a tergo daterad 03,_2851a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Svipdag, Elin, oljemålningar, 5 st, oinramade,_2861a_8d85f0c68e9eaf1_lg.jpeg
Svipdag, Elin, oljemålningar, 5 st, oinramade,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Johansson, Lars, olja, Villakvarter, Halmstad,_2862a_8d85f0c86f6e878_lg.jpeg
Johansson, Lars, olja, Villakvarter, Halmstad,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ring, Ragnar, olja, "Tång - Stormfynd",_2863a_8d85f0cab3f57c4_lg.jpeg
Ring, Ragnar, olja, "Tång - Stormfynd",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Svipdag, Elin, olja, blomsterstilleben, _2864a_8d85f0cd5f631b4_lg.jpeg
Svipdag, Elin, olja, blomsterstilleben,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Svipdag, Elin, olja, "Sommar", signerad och daterad 1953,_2865a_8d85f15bb4446c7_lg.jpeg
Svipdag, Elin, olja, "Sommar", signerad och daterad 1953,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK