Digman, Ingegärd, akvarell, äpplen på gren, signerad, _2870a_8d85f15902cce76_lg.jpeg
Digman, Ingegärd, akvarell, äpplen på gren, signerad,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Grovens, Harald, olja, figurkomposition, signerad,_2874a_lg.jpeg
Grovens, Harald, olja, figurkomposition, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Schaefer, Karl, olja, stilleben med amaryllis och vindruvor, signerad, _2877a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gahn, Greta, tillskriven, färgserigrafier, 1 par, Harlekin och Columbine, signerade Gahn, daterade -60 och numrerade 6/20, _2878a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, norrländskt landskap, signerad Hennings  (?)_2880a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ikon, tempera på guldfond, grekisk-ortodox, Korsfästelsen, _2902a_8d85f9b4fa2f251_lg.jpeg
Ikon, tempera på guldfond, grekisk-ortodox, Korsfästelsen,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd konstnär, 1700-talets 1 hälft eller mitt, olja, porträtt av flicka med blommor, _2905a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Okänd dansk konstnär, 1800-talets 2 hälft, olja, kustparti vid Kronborg Slott, _2907a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Torsslow, Sten Harald, olja, landsväg med vallflicka,_2912a_lg.jpeg
Torsslow, Sten Harald, olja, landsväg med vallflicka,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd konstnär, olja, Rosenborgs Slottspark, Köpenhamn,_2913a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, Rosenborgs Slottspark, Köpenhamn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Zieler, Mogens, färglito, Majs, _2916a_lg.jpeg
Zieler, Mogens, färglito, Majs,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ulmer, Axel, olja, kustparti med segelfartyg,_2938a_lg.jpeg
Ulmer, Axel, olja, kustparti med segelfartyg,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd konstnär, 1600-tal (?), gouacher, 5 st samramade, ättens von Harrach vapen samt fyra porträtt _2940a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Lawes, Harold, akvareller, 2 st, _2941a_lg.jpeg
Lawes, Harold, akvareller, 2 st,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jacobsen, Johan, olja, Hundested hamn, _2949a_lg.jpeg
Jacobsen, Johan, olja, Hundested hamn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lem, Alfred, relief, bemålad glasfiber (?), figurkomposition,_2951a_lg.jpeg
Lem, Alfred, relief, bemålad glasfiber (?), figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Henriksen, Mads, akvarell, _2954a_lg.jpeg
Henriksen, Mads, akvarell,
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, insjölandskap, _2986a_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, insjölandskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Strüwer, Ardy, färglito, Le Petit Saint-Benoit, _3003a_lg.jpeg
Strüwer, Ardy, färglito, Le Petit Saint-Benoit,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Strüwer, Ardy, färglito, La Coupole, _3004a_lg.jpeg
Strüwer, Ardy, färglito, La Coupole,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Seemann, Enoch, efter honom, kopparstick, handkolorerat Isaac Newton, gravyrsignatur Baumann, omrking 1850, _3005a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sabbagh, Georges Hannah, olja, sittande akt, signerad och daterad 1926,_3019a_8d86082d56485d1_lg.jpeg
Sabbagh, Georges Hannah, olja, sittande akt, signerad och daterad 1926,
SlutprisInga bud
Värdering40 000 - 50 000 SEK
Nordencreutz, Brita, olja, blomsterstilleben, signerad och daterad 1949, _3023a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, oljemålningar, 2 st, landskap, _3053a_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, oljemålningar, 2 st, landskap,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gehlin, Hugo, träsnitt, flicka med blomma, signerad Handsärtryck Nr 5 samt daterat 1920, _3061a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Audran, Gérard efter Le Brun, Charles, kopparstick, 1600-tal, Slaget vid Arbela, ur Alexanders fälttåg, _3064a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Danker, Balthasar Antoine efter Hackert, Johhan Philipp, kopparstick, Vediuta della Chiesa di S Pietro di Roma... 1776, himlen stucken av Gianno Volpato, _3065a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Inramade grafiska blad, 1 par (heliogravyrer?), sekelskiftet 1900, kopior efter Antoine Watteau, i samtida förgyllda ramar, _3066a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd italiensk konstnär, sekelskiftet 1900, relief, skuret och bemålat trä, Morte di Turiddu.. _3067a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Borberg, Ivan, olja, stilleben,. signerad och daterad 1970,_3068a_8d8609e400f9467_lg.jpeg
Borberg, Ivan, olja, stilleben,. signerad och daterad 1970,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, couache, kvinnoporträtt, signerad Nell (?) och daterad 1956,_3070a_8d8609da9acca2d_lg.jpeg
Okänd konstnär, couache, kvinnoporträtt, signerad Nell (?) och daterad 1956,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Torgstånd, otydligt signerad, _3071a_8d8609d422605a9_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, Torgstånd, otydligt signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lundgreen, Karl Emil, olja, danskt backlandskap, signerad, _3101a_lg.jpeg
Lundgreen, Karl Emil, olja, danskt backlandskap, signerad,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lundh, Peter P, fotografier, 8 st, inramade, 1900-talets början,_3103a_8d860a695ef424c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Heiring, Harald, olja, sydländsk gatubild, _3111a_lg.jpeg
Heiring, Harald, olja, sydländsk gatubild,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Kihlman, Inger, etsning, Värnhemstorget, Malmö, signerad, daterad -66 och numrerad 209/250, _3113a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sköld, Erik, olja, landskap, signerad,_3114a_lg.jpeg
Sköld, Erik, olja, landskap, signerad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ravnvig, Paul, olja, stilleben med vindruvor, signerad,_3121a_lg.jpeg
Ravnvig, Paul, olja, stilleben med vindruvor, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Moti, Kaiko, färgetsning, kvinna och kobra, signerad, daterad .56 och numrerad 19/200,_3125a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Svipdag, Elin, olja, Tankar vid havet, signerad och daterad -70,_3126a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK

_3127a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Okänd kinesisk konstnär, kalligrafiska blad, 2 + 1, _3130a_8d860a8badcd104_lg.jpeg
Okänd kinesisk konstnär, kalligrafiska blad, 2 + 1,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd holländsk konstnär, 18-1900-tal, olja, kanalparti i skymning, _3132a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,_3133a_lg.jpeg
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kiaerschou, Christian Frederik, efter honom, litografi, handkolorerad, Norsk Prospect, _3134a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant, _3135a_lg.jpeg
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos, _3173a_lg.jpeg
804
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition, _3174a_lg.jpeg
805
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK