Poser, Martin Verner, akvarell, motiv från Marstrand,_5973a_8d8c164ed2efe99_lg.jpeg
Poser, Martin Verner, akvarell, motiv från Marstrand,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Svensson, Roland, färglito, skärgårdslandskap, _5974a_8d8c164ffc6cce3_lg.jpeg
Svensson, Roland, färglito, skärgårdslandskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Anstensen, K V, pastell, Aftonstemning Marstrand,_5975a_8d8c164d84c264d_lg.jpeg
Anstensen, K V, pastell, Aftonstemning Marstrand,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Mörner, Stellan, färglito, Landskap, Torekov, _5976a_8d8c164b87f7b53_lg.jpeg
Mörner, Stellan, färglito, Landskap, Torekov,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd finsk (?) konstnär, skrin, bemålat trä, bemålad dekor av växter, insekter mm, _6011a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 600 SEK
Marott, Christel, litografi och offset, stående flicka, _6012a_lg.jpeg
Marott, Christel, litografi och offset, stående flicka,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
af Petersens,  Eva Lovisa, née Forbes af Lund, tuschteckning, självporträtt, _6037a_8d8c226bc16eb11_lg.jpeg
af Petersens, Eva Lovisa, née Forbes af Lund, tuschteckning, självporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Hudobko, Vladimir, gicléetryck (?), Gamblers, _6049a_lg.jpeg
Hudobko, Vladimir, gicléetryck (?), Gamblers,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Krumlinde, Olof, olja, motiv från Röda Hallar, Arild,_6013a_8d8c20ff5c03ac3_lg.jpeg
Krumlinde, Olof, olja, motiv från Röda Hallar, Arild,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Carlson, Arvid, olja, porträtt av Sparbanksdirektören mm Per Bengtsson,_6014a_8d8c2100848058e_lg.jpeg
Carlson, Arvid, olja, porträtt av Sparbanksdirektören mm Per Bengtsson,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Norrgren, Maja, olja, klippor  vid Marstrand, _6072a_lg.jpeg
Norrgren, Maja, olja, klippor vid Marstrand,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Poster, Hotel Mårtensson, "Army of Covers", 1992,_6073a_lg.jpeg
Poster, Hotel Mårtensson, "Army of Covers", 1992,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Coignard, James, färgetning med carborundum, komposition, _6078a_8d8c2bb3d07e7ac_lg.jpeg
Coignard, James, färgetning med carborundum, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Fischer, Johann George Paul, gouache på (elfen?)ben, damporträtt, _6079a_8d8c2bb57f78bab_lg.jpeg
Fischer, Johann George Paul, gouache på (elfen?)ben, damporträtt,
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Eitel, Jacques, olja, Jardin des Doms, Avignon, _6086a_lg.jpeg
Eitel, Jacques, olja, Jardin des Doms, Avignon,
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Johansson, Nils, olja, Höstlandskap, _6087a_lg.jpeg
Johansson, Nils, olja, Höstlandskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rüdinger, Albert, olja, dansk fjordparti,_6093a_lg.jpeg
Rüdinger, Albert, olja, dansk fjordparti,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ikon, tempera på trä, grekisk-ortodox, sekelskiftet 1900, sankt Demetrios av Thessaloniki, _6095a_8d8c2c632123bd6_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Brusewitz, Björn, etsning, _6104a_lg.jpeg
Brusewitz, Björn, etsning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Emanuel, Frank Lewis, blandteknik, Hamnen i La Rochelle,_6105a_lg.jpeg
Emanuel, Frank Lewis, blandteknik, Hamnen i La Rochelle,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Andersson, Ragnar, olja, "I kostallet", signerad och daterad 82,_6109a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Johansson, Lars "Lasse", olja, Karlsrovägen, Halmstad - utsikt från konstnärens balkong,_6110a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Svipdag, Elin, oljemålningar, 5 st, oinramade,_6111a_lg.jpeg
Svipdag, Elin, oljemålningar, 5 st, oinramade,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, akvarell, Tuna gård, Nykils socken, Ostergötland_6129a_8d8c2ea941299cf_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvarell, Tuna gård, Nykils socken, Ostergötland
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Gyllensvärd, Georg, olja, landskap,_6130a_8d8c2eac031ab47_lg.jpeg
Gyllensvärd, Georg, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Cöster, Nikolai, olja, interiör med kvinna,_6149a_8d8c2ff09a2cb16_lg.jpeg
Cöster, Nikolai, olja, interiör med kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ikon, tempera på trä, Ryssland, sekelskiftet 1900, _6170a_8d8c2fe5689a172_lg.jpeg
Ikon, tempera på trä, Ryssland, sekelskiftet 1900,
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Sassoferrato, efter honom, oljemålning, 1700-tal, Madonnan,_6171a_8d8c37c482e5b67_lg.jpeg
Sassoferrato, efter honom, oljemålning, 1700-tal, Madonnan,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Jean, Erik (egentligen Jean Erik Adolf Kandell), olja, kustparti i vinter,_6173a_8d8c37c6e33a931_lg.jpeg
Jean, Erik (egentligen Jean Erik Adolf Kandell), olja, kustparti i vinter,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Andréa, Kees, akvarell, holländskt landskap, _6174a_8d8c37c7d2f80e0_lg.jpeg
Andréa, Kees, akvarell, holländskt landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Tunebo, Lars, blandteknik, Hjärter Dam och Kung, signerad och daterad 2001,_6192a_lg.jpeg
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Robys (egentligen Robert Wolff), litograferad poster, "Byrrh - Joueux et fier", 1937,_6200a_8d8c37e9f956b58_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Rainals, Roland von, offset, 3 st, marina motiv, _6203a_lg.jpeg
Rainals, Roland von, offset, 3 st, marina motiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, "Frestaren" 1990,_6208a_8d8c38d2aa9e145_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färgserigrafi, "Frestaren" 1990,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hillfon, Curt, färgserigrafi, komposition, _6209a_8d8c38d47faf05e_lg.jpeg
Hillfon, Curt, färgserigrafi, komposition,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nordström, Gerhard, gouache, Harlekin och Columbine,_6210a_8d8c38d55c0fab9_lg.jpeg
Nordström, Gerhard, gouache, Harlekin och Columbine,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Cobos, José Manuel, gouache, Le Grand Palais, Paris,_6211a_8d8c38d627c13b0_lg.jpeg
Cobos, José Manuel, gouache, Le Grand Palais, Paris,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Saint-Phalles, Niki de, färgserigrafi, "Je t'aime", _6212a_8d8c38d6de6d2cb_lg.jpeg
Saint-Phalles, Niki de, färgserigrafi, "Je t'aime",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Sørensen, Søren, olja, gumma vid landsväg,_6216a_lg.jpeg
Sørensen, Søren, olja, gumma vid landsväg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
2 delar grafik: Frisk, Thomas, färgetsning,' Akropolis V' respektive Zetterqvist, Jörgen, litografi, solbadare,_6220a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gavik, Tage, Nilsonsberg, Annedal, _6221a_lg.jpeg
Gavik, Tage, Nilsonsberg, Annedal,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Per Olof, etsningar, 2 st, Stenbottet respektive Vinge, ur serien "Ur fjärilarnas liv",_6222a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skön, Josefin, färgetsning, sommardrömmar, signerad, daterad -78 och numrerad 14/50, _6223a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Åsberg, Stig, etsning, "Malinga", _6224a_lg.jpeg
Åsberg, Stig, etsning, "Malinga",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Halldin, Bror, oljemålningar, 4 st, landskap, _6230a_lg.jpeg
Halldin, Bror, oljemålningar, 4 st, landskap,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Halldin, Bror, olja, Höstljus, Jämnesjön, Älvsborg, _6231a_lg.jpeg
Halldin, Bror, olja, Höstljus, Jämnesjön, Älvsborg,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Halldin, Bror, olja, Jämnesjön, Älvsborg, _6232a_lg.jpeg
Halldin, Bror, olja, Jämnesjön, Älvsborg,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lourak, Chiger, olja, trädgårdsbild med blommande äppelträd, _6233a_lg.jpeg
Lourak, Chiger, olja, trädgårdsbild med blommande äppelträd,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK