Forssell, Christian Didrik efter Gérard, Francois, kopparstick, Karl XIV Johan, _17398a_lg.jpeg
Forssell, Christian Didrik efter Gérard, Francois, kopparstick, Karl XIV Johan,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
van der Aveelen, Jan efter Dahlberg, Erik Jönsson, kopparstick, "Bogsund" (Ulricehamn), _17399a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Janczak, Jan January, blandteknik, komposition, _17401a_lg.jpeg
Janczak, Jan January, blandteknik, komposition,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
van der Aveelen, Jan efter Dahlberg, Erik Jönsson, kopparstick, "Kungsbacka", _17402a_lg.jpeg
van der Aveelen, Jan efter Dahlberg, Erik Jönsson, kopparstick, "Kungsbacka",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Rosén, Wiga, gouache, person på väg, _17376a_8da06a03436dd06_lg.jpeg
Rosén, Wiga, gouache, person på väg,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd ungersk konstnär, etsning, porträtt av Primaten av Ungern, kardinal János Csernoch,_17405a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, medicinsk plansch, kut- och svankryggar, _17406a_lg.jpeg
Okänd konstnär, medicinsk plansch, kut- och svankryggar,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Gryning", _17146a_8d9face77801480_lg.jpeg
Jonson, Sven, färglito, "Gryning",
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lauréus, Alexander, tillskriven, motiv ur Tobias historia, _17409a_lg.jpeg
Lauréus, Alexander, tillskriven, motiv ur Tobias historia,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Hansen, Axel, olja, motiv från Gudhjem, Bornholm, _17411a_lg.jpeg
Hansen, Axel, olja, motiv från Gudhjem, Bornholm,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hoyland, John, akvatint och linjeetsning, "Memphis" (blue) 1980_17412a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Keinen, Imao (efter honom ?), träsnitt, två gäss, _17413a_lg.jpeg
Keinen, Imao (efter honom ?), träsnitt, två gäss,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Zilo, Gunnar, olja, sittande akt, _17414a_lg.jpeg
Zilo, Gunnar, olja, sittande akt,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Matisse, Henri, efter honom, färglito, "Danseuse Créole", _17415a_lg.jpeg
Matisse, Henri, efter honom, färglito, "Danseuse Créole",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 1800-tal, gouache, _17417a_lg.jpeg
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 1800-tal, gouache,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Jolin, Einar, färglito, "Dans på Skansen", _17420a_lg.jpeg
Jolin, Einar, färglito, "Dans på Skansen",
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Almqvist, Holger, olja, "Hamnen, Vik", _17178a_8da01198dcce007_lg.jpeg
Almqvist, Holger, olja, "Hamnen, Vik",
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lindblad, Hjalmar, olja, spansk dam, _17220a_8da020043dbabd7_lg.jpeg
Lindblad, Hjalmar, olja, spansk dam,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Goodwin, Henry B, fotografi, Hjalmar Branting, _17184a_8da0119b2b181bf_lg.jpeg
Goodwin, Henry B, fotografi, Hjalmar Branting,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lisper, Olle, gouache, "Kvällsmusik", _17183a_8da011853216f24_lg.jpeg
Lisper, Olle, gouache, "Kvällsmusik",
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, färglito, "Hanna och tvättkorgen", _17180a_8da0117b60229c0_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, "Hanna och tvättkorgen",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Johansson, Albert, färglito, komposition, _17181a_8da01181b06a8d3_lg.jpeg
Johansson, Albert, färglito, komposition,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Onsberg, Ulf, färglito, träd i dimma, _17425a_lg.jpeg
Onsberg, Ulf, färglito, träd i dimma,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Rune, färglito, knölsvanar, _17428a_lg.jpeg
Johansson, Rune, färglito, knölsvanar,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Onsberg, Ulf, färglito, parkbänk, _17429a_lg.jpeg
Onsberg, Ulf, färglito, parkbänk,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Saabye, Svend, olja, komposition, _17431a_8da0761b5059c07_lg.jpeg
Saabye, Svend, olja, komposition,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Henning, Gerhard, etsning, "Äventyr", _17436a_lg.jpeg
Henning, Gerhard, etsning, "Äventyr",
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Krüger, Einar, olja, blomsterstilleben, _17437a_lg.jpeg
Krüger, Einar, olja, blomsterstilleben,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljung, Folke W, olja, Infartsgatan till Menton_17285a_8da0764cd2b342e_lg.jpeg
Ljung, Folke W, olja, Infartsgatan till Menton
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Diorama, delvis bemålat trä, vax, papper mm, i form av växtbukett, 1800-tal, _17373a_8da08c861af3249_lg.jpeg
Diorama, delvis bemålat trä, vax, papper mm, i form av växtbukett, 1800-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sinding-Christensen, Svend, olja, Kongens Bryghus vid Frederiksholms Kanal i Köpenhamn, _17447a_8da08ca7891ef2e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner, _17467a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Adrian-Nilsson, Gösta "GAN", tusch och akvarell, figurkomposition, utförd i Eketånga 1922, _17479a_8da08f64bc9ebb1_lg.jpeg
Adrian-Nilsson, Gösta "GAN", tusch och akvarell, figurkomposition, utförd i Eketånga 1922,
Slutpris11 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Jonson, Sven, gouache, geometrisk komposition, _17480a_8da08f6c58a2354_lg.jpeg
Jonson, Sven, gouache, geometrisk komposition,
Slutpris14 000 SEK
Värdering13 000 - 14 000 SEK
Jonson, Sven, gouache, geometrisk komposition, _17481a_8da08f6d345649c_lg.jpeg
Slutpris13 000 SEK
Värdering13 000 - 14 000 SEK
Lorentzon, Waldemar, blyerts, "Le marin", _17482a_8da08f65c57d1f1_lg.jpeg
Lorentzon, Waldemar, blyerts, "Le marin",
Slutpris10 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Jonson, Sven, gouache, "Fragment mot natthimmel" - förlaga till färglitografin med samma namn, _17483a_8da08f66a2040bf_lg.jpeg
Jonson, Sven, gouache, "Fragment mot natthimmel" - förlaga till färglitografin med samma namn,
Slutpris12 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Thorén, Esias, olja, "Primitiv figur Ibiza" - förlaga till färglitografin "Pojke från Ibiza" från 1952, _17484a_8da08f7668db7be_lg.jpeg
Thorén, Esias, olja, "Primitiv figur Ibiza" - förlaga till färglitografin "Pojke från Ibiza" från 1952,
Slutpris8 000 SEK
Värdering8 000 - 9 000 SEK
Hallberg, Lars, olja, "Särdal" - från Skallen, _17487a_8da08f9a5501385_lg.jpeg
Hallberg, Lars, olja, "Särdal" - från Skallen,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Koson, Ohara, färgträsnitt, "Two geese", _17488a_8da08f9bab24406_lg.jpeg
Koson, Ohara, färgträsnitt, "Two geese",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lensdorf, Andreas, olja, "Naturdikt", _17489a_8da0b5db77dfccd_lg.jpeg
Lensdorf, Andreas, olja, "Naturdikt",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Saabye, Svend, olja, komposition, _17508a_8da0b238a834b87_lg.jpeg
Slutpris6 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Nattbild", _17492a_8da08f8732e7ae1_lg.jpeg
Jonson, Sven, färglito, "Nattbild",
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa", _17493a_8da08f8ebb63422_lg.jpeg
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd", _17491a_8da0b2418456dcd_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
SlutprisInga bud
Thorén, Esaias, färglito, "Improvisation", _17490a_8da0b2446426731_lg.jpeg
Thorén, Esaias, färglito, "Improvisation",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mörner, Stellan, färglito, "I hängmattan" _17509a_8da0b245fe18222_lg.jpeg
Mörner, Stellan, färglito, "I hängmattan"
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Erik, färglito, "Efter oss syndafloden", _17510a_8da0b24dff2ab5c_lg.jpeg
Olson, Erik, färglito, "Efter oss syndafloden",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK