Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

Solglasögon, 1 par, i etui, Thierry Mugler, TM 10201 C5, oanvända i originalförpackning_28050a_8db4748b0aaf5cb_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Persson, Folke, färglito, flygplats, signerad med dedikation och daterad 59, 46 x 63 cm _28051a_8db474bdc876d69_lg.jpeg
Persson, Folke, färglito, flygplats, signerad med dedikation och daterad 59, 46 x 63 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Böcker, stort parti Hallandica_28052a_8db474b413e6168_lg.jpeg
Böcker, stort parti Hallandica
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Solglasögon, 1 par, i etui, Thierry Mugler, TM 10207 C5, oanvända i originalförpackning_28053a_8db474936b29722_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Solglasögon, 1 par, i etui, Thierry Mugler, TM 10201 C4, oanvända i originalförpackning_28054a_8db47494cf0b61e_lg.jpeg
Solglasögon, 1 par, i etui, Thierry Mugler, TM 10201 C4, oanvända i originalförpackning
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Solglasögon, 1 par, i etui, Thierry Mugler, TM 10190 C1, oanvända i originalförpackning_28055a_8db47495e1c459b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti kaffe- och thekoppar med underfat, porslin, Rörstrand, sekelskiftet 1900_28056a_8db47497184e3a5_lg.jpeg
Parti kaffe- och thekoppar med underfat, porslin, Rörstrand, sekelskiftet 1900
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Reclinerfåtölj, elektrisk, svart konstläderklädsel, 1900-talets slut_28057a_8db4742948dd1ed_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bildäck, 4 st, Michelin 225/50 R17, M+S, fälgar medföljer_28058a_8db474366a1c061_lg.jpeg
Bildäck, 4 st, Michelin 225/50 R17, M+S, fälgar medföljer
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren mahogny, rokokostil, 1900-talets början, bruksslitage_28059a_8db47437a512670_lg.jpeg
Fåtöljer, 1 par, skuren mahogny, rokokostil, 1900-talets början, bruksslitage
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Akustisk gitarr, 1900-talets mitt, otydligt märkt (Holland?)_28060a_8db4743abb2979e_lg.jpeg
Akustisk gitarr, 1900-talets mitt, otydligt märkt (Holland?)
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Barnstolar med armlän, 2 st, rödmålat trä med flätad sits, 1900-talets början, h 60 respektive 65 cm_28061a_8db4743d28bdf9d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Tavelstaffli, bonat trä, 1900-talets 1 hälft, justerbar höjd_28062a_8db47441b4eb5aa_lg.jpeg
Tavelstaffli, bonat trä, 1900-talets 1 hälft, justerbar höjd
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hörnskåp, grönlackerat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, inredning med hyllor, h 215 cm_28063a_8db47445995e1bb_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matgrupp, 7 delar, grönlackerat trä, 1900-talets mitt, bord samt 6 stolar_28064a_8db4744889f48c5_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stol, ek med textilklädsel_28065a_8db4744d4feb278_lg.jpeg
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stol, ek med textilklädsel
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Rullator, metall med plastdetaljer, Trust, modern tillverkning, bruksslitage_28066a_8db4745080869d2_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dynor till utemöbler, 3 st, KWA, Knäred_28067a_8db474559cff0ca_lg.jpeg
Dynor till utemöbler, 3 st, KWA, Knäred
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Legald, Simon för Normann Copenhagen, rullvagn, rödlackerad metall och trä, "Block", b 50 cm, bruksslitage_28068a_8db4745c1911cec_lg.jpeg
Legald, Simon för Normann Copenhagen, rullvagn, rödlackerad metall och trä, "Block", b 50 cm, bruksslitage
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hundbur, metall och plast, sammanfällbar, l 92 cm_28069a_8db474607b01e6e_lg.jpeg
Hundbur, metall och plast, sammanfällbar, l 92 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel teak, h 100 cm_28070a_8db47464c43807a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel teak, h 100 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel teak, h 100 cm_28071a_8db4746644354b5_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Warhol, Andy, efter honom, poster, "Querell", skapad för Rainer Werner Fassbinders film, synlig pappersstorlek 97x66 cm_28072a_8db4746e9f752dd_lg.jpeg
Warhol, Andy, efter honom, poster, "Querell", skapad för Rainer Werner Fassbinders film, synlig pappersstorlek 97x66 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Herrbetjänt, bonat trä, 1900-talets 2 hälft, höjd 103cm_28073a_8db47470ea58360_lg.jpeg
Herrbetjänt, bonat trä, 1900-talets 2 hälft, höjd 103cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Loka, bemålat trä och läder, 1900-tal_28074a_8db47480dc61461_lg.jpeg
Loka, bemålat trä och läder, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gryta på tre ben, mässing, 1800-tal, gjuten signatur M, l 33 cm_28075a_8db474b5c5d149e_lg.jpeg
Gryta på tre ben, mässing, 1800-tal, gjuten signatur M, l 33 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gryta på tre ben, mässing, 1800-tal, gjutna bomärken samt signatur LMA, l 50 cm_28076a_8db474b70448200_lg.jpeg
Gryta på tre ben, mässing, 1800-tal, gjutna bomärken samt signatur LMA, l 50 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti galvaniserad plåt, bl.a. tvättbalja, tvättbräda och vattenkanna_28077a_8db47482e1b2781_lg.jpeg
Parti galvaniserad plåt, bl.a. tvättbalja, tvättbräda och vattenkanna
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, akvarell, Ribersborgs Kallbadhus, Malmö, signerad L (?) Borgström och daterad -95, synlig pappersstorlek 22 x 34 cm_28078a_8db47ca3108317d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Offerskål, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, oktogonal form, dia 18 cm_28079a_8db47ca2634490d_lg.jpeg
Offerskål, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, oktogonal form, dia 18 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skålar, 2 + 1 porslin, B&G; Blå Mås med guldkant, dia 12 respektive 20 cm_28080a_8db47ca19a0a238_lg.jpeg
Skålar, 2 + 1 porslin, B&G; Blå Mås med guldkant, dia 12 respektive 20 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5 delar porslin, Royal Copenhagen Blå Blomst, 2 skålar på fot samt 3 lövformade fat_28081a_8db47ca106f5385_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Toikka, Oiva för Nuutajärvvi/iittala, skulptur, violett och svart glas, fågel, etsad signatur och etikettmärkt, l 13 cm_28082a_8db47ca75d64be0_lg.jpeg
Toikka, Oiva för Nuutajärvvi/iittala, skulptur, violett och svart glas, fågel, etsad signatur och etikettmärkt, l 13 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matbord, valnöt, 1900-talets 2 hälft, l 210 cm_28083a_8db47ca05873d7b_lg.jpeg
Matbord, valnöt, 1900-talets 2 hälft, l 210 cm
Slutpris700 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fiskknivar, 12 st, nysilver, Barker Brothers Birmingham, 1900-talets 1 hälft, l 23 cm, i (vattenskadat) etui från David Andersen_28090a_8db47d29e745661_lg.jpeg
Fiskknivar, 12 st, nysilver, Barker Brothers Birmingham, 1900-talets 1 hälft, l 23 cm, i (vattenskadat) etui från David Andersen
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Kayseri (?), 155 x 95 cm_28084a_8db47d12c2d4bce_lg.jpeg
Matta, old Kayseri (?), 155 x 95 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, semiantik Teke, 190 x 130 cm_28085a_8db47d144826037_lg.jpeg
Matta, semiantik Teke, 190 x 130 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, semiantik Afshar (?), 195 x 140 cm, slitage_28086b_8db47d15929893e_lg.jpeg
Matta, semiantik Afshar (?), 195 x 140 cm, slitage
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, antik (?) Keshan med bönenisch, 210 x 140 cm, slitage_28087a_8db47d16947e880_lg.jpeg
Matta, antik (?) Keshan med bönenisch, 210 x 140 cm, slitage
Slutpris2 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old persisk, 75 x 60 cm_28088b_8db47d17dddde67_lg.jpeg
Matta, old persisk, 75 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Hamadan, 215 x 130 cm_28089b_8db47d1900ddaae_lg.jpeg
Matta, old Hamadan, 215 x 130 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, bemålat trä, 1900-talets slut, dia 76 cm_28092a_8db47de2c9ddf21_lg.jpeg
Taklampa, bemålat trä, 1900-talets slut, dia 76 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bord, massiv hardwood, Indonesien, 1900-tal, 107 x 86 cm_28091a_8db47f085c3e584_lg.jpeg
Bord, massiv hardwood, Indonesien, 1900-tal, 107 x 86 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK