Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Persson, Folke, färglito, flygplats, signerad med dedikation och daterad 59, 46 x 63 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Böcker, stort parti Hallandica
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Solglasögon, 1 par, i etui, Thierry Mugler, TM 10201 C4, oanvända i originalförpackning
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti kaffe- och thekoppar med underfat, porslin, Rörstrand, sekelskiftet 1900
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bildäck, 4 st, Michelin 225/50 R17, M+S, fälgar medföljer
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren mahogny, rokokostil, 1900-talets början, bruksslitage
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Akustisk gitarr, 1900-talets mitt, otydligt märkt (Holland?)
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Tavelstaffli, bonat trä, 1900-talets 1 hälft, justerbar höjd
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stol, ek med textilklädsel
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dynor till utemöbler, 3 st, KWA, Knäred
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Legald, Simon för Normann Copenhagen, rullvagn, rödlackerad metall och trä, "Block", b 50 cm, bruksslitage
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hundbur, metall och plast, sammanfällbar, l 92 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel teak, h 100 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Warhol, Andy, efter honom, poster, "Querell", skapad för Rainer Werner Fassbinders film, synlig pappersstorlek 97x66 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Herrbetjänt, bonat trä, 1900-talets 2 hälft, höjd 103cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Loka, bemålat trä och läder, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gryta på tre ben, mässing, 1800-tal, gjuten signatur M, l 33 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gryta på tre ben, mässing, 1800-tal, gjutna bomärken samt signatur LMA, l 50 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti galvaniserad plåt, bl.a. tvättbalja, tvättbräda och vattenkanna
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Offerskål, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, oktogonal form, dia 18 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skålar, 2 + 1 porslin, B&G; Blå Mås med guldkant, dia 12 respektive 20 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Toikka, Oiva för Nuutajärvvi/iittala, skulptur, violett och svart glas, fågel, etsad signatur och etikettmärkt, l 13 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matbord, valnöt, 1900-talets 2 hälft, l 210 cm
Slutpris700 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fiskknivar, 12 st, nysilver, Barker Brothers Birmingham, 1900-talets 1 hälft, l 23 cm, i (vattenskadat) etui från David Andersen
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Kayseri (?), 155 x 95 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, semiantik Teke, 190 x 130 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, semiantik Afshar (?), 195 x 140 cm, slitage
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, antik (?) Keshan med bönenisch, 210 x 140 cm, slitage
Slutpris2 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old persisk, 75 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Hamadan, 215 x 130 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, bemålat trä, 1900-talets slut, dia 76 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bord, massiv hardwood, Indonesien, 1900-tal, 107 x 86 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK