Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Skulptur skuret trä, stående vildsvinsgalt
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk konstnär, etsning, uvar, otydligt monogramsignerad, synlig pappersstorlek 24 x 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Matta, antik Teketurkmen, 120 x 110 cm, bruksslitage
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, antik Hereke (?) med bönenisch, 180 x 125 cm, slitage
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Byggsats, Stanlo No. 500, metall, trä och gummi, i originalkartong
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, antik persisk, 130 x 165 cm, slitage, någon lagning
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leksaksbil, bemålad och litograferad plåt, T-Ford Coupé,  Gebrüder Bing, Nürnberg omkring 1920, l 17 cm, kartong medföljer, sprint till reservhjul saknas
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Urverksdriven lesksakbil, litograferad plåt, Schuco-Akustico 2002, Tyskland, 1930-tal, l 14,5 cm, svartlackerad originalnyckel och (defekt) -kartong medföljer
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Rökbord, bonat trä med intarsia, möjligen Indien, 1900-talets 2 hälft, hexagonal skiva,  h 50 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Sarpaneva, Timo för Iittala, glasservis, "Kalinka", höjd 9-13 cm
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Tallrikshylla, avlutad fur, sekelskiftet 1900, längd 94 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd dansk (?) konstnär, 1900-talets 2 hälft, figurkomposition, otydligt signerad, 80 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Point, George, färglitografi, "Portkosme 100", signerad och numrerad 17/50, pappersstorlek 28 x 29 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, "Odysseus", ur Alf Hambes Värld, signerad och numrerad 97/290, synlig pappersstorlek 40 x 53 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, smörask med lock, flintgods, Picknick, design 1956, längd 17 cm
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, gryta samt tallrikar, stengods, Elisabeth
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Takkrona, bemålat trä och metall
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Akustisk gitarr, Bjärton
Akustisk gitarr, Bjärton
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Akustisk gitarr, Bjärton, etikettmärkt
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Akustisk gitarr, Hermann Carlsson Levin, serienummer 256350, etikettmärkt
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sinnemark, Rolf för Älghult, snapsglas, 6 st, klarglas med vriden, gul fot, "Twist", etikettsignerade, h 22 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olsen, Einar Hugo, olja, landskap, signerad EO och daterad 1933, 63 x 75 cm, smärre färgsläpp
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, 1800-talets mitt, höjd 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Concertina i låda, sekelskiftet 1900
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Burgess & Leight, karott med lock, flintgods, längd 25 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Orup, Bengt, färgserigrafi, plangeometrisk komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, höjd 7,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Syskrin med inredning, lackarbete, Japan, Meiji-Taishô, längd 29 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK