Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Aalto, Alvar för Iittala, vas, 'Savoy', design 1936, klar glasmassa, etsad signatur, etikettmärkt, h 16 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Dalí, Salvador, efter, offset, "Shakespeare" ur kalendern "Mach ado about Shakespare", ed Galerie Brönner, tryck signatur, synlig pappersstorlek 42 x 32 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Golvvas, porslin, Kina, 1900-talets slut, dekor av personer mm i famille-rose-färger, oidentifierad signatur, h 58 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Just Andersen, Ib, skålfat, polerad brons, signerat, dia 19,5 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, gouache, bil på landsväg,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hansson, Sven, färgserigrafi, plangeometrisk komposition,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg, kanna, porslin, "Pynta", design 1962, h 13 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Englund, Eva för Målerås, skål, blå glasmassa, "Malakit", signerad, diameter 27 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Snurrfåtölj, svart konstläderklädsel på metallfot, 1960-70-tal, fot märkt FP 42
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bang, Mikael för Holmegaard, bordslampa, vitopak glasmassa med violett dekor, , Lamp Art 3, design 1972, h inklusive mässingsfäste 32 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Zwick, Lis, färglito, "Ur Illiaden",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wahl, David för IKEA, taklampa, vit plast, PS 2014,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar för Nymölle, miniatyrskålar, 1 par, blåglaserat stengods,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Gotemark, Eva, blandteknik, komposition, signerad, 80 x 60 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gotemark, Eva, äggtempera, Docka I, signerad, 70 x 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gotemark, Eva, akryl, Docka II, signerad, 52 x 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jacobsen, Arne för Fritz Hansen, stol, svartlackerat böjträ på stålben, modell FH 3107 'Sjuan', design 1955, detta exemplar från 2005, bruksslitage
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Jacobsen, Arne för Fritz Hansen, stol, svartlackerat böjträ på stålben, modell FH 3107 'Sjuan', design 1955, detta exemplar från 1996, bruksslitage
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK