Qvarsebo, Mikael, collage med korkar, "Expansion",_11879a_8d960b9cdeec4c7_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, collage med korkar, "Expansion",
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Ekström, Per, olja, översvämmat landskap - Öland, _11880a_8d960ba02d8ed9a_lg.jpeg
Ekström, Per, olja, översvämmat landskap - Öland,
SlutprisInga bud
Värdering18 000 - 20 000 SEK
Halskedja, 18 karat rödguld med glashängen, total vikt 14,3 gram_11881a_lg.jpeg
Halskedja, 18 karat rödguld med glashängen, total vikt 14,3 gram
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Stojkov, Boris för Gustavsberg, skulptur, delvis glaserat stengods,_11882a_lg.jpeg
Stojkov, Boris för Gustavsberg, skulptur, delvis glaserat stengods,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hänge, bärnsten med montage i 14 karat rödguld, _11883a_lg.jpeg
Hänge, bärnsten med montage i 14 karat rödguld,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hänge, bärnsten med montage i 14 karat rödguld, _11884a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Örhängen, 1 par, förgyllt silver med cubisk zirkonium och bärnsten, _11885a_lg.jpeg
Örhängen, 1 par, förgyllt silver med cubisk zirkonium och bärnsten,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hänge, bärnsten med montage i 14 karat rödguld, _11886a_lg.jpeg
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 800 - 4 000 SEK
Hänge, mangofärgad bärnsten med montage i 14 karat rödguld, _11887a_lg.jpeg
Hänge, mangofärgad bärnsten med montage i 14 karat rödguld,
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Herrsavonett, 14 karat rödguld, 1900-talets 1 hälft,  total vikt 75 gram_11888a_8d960ba1b8c9f7b_lg.jpeg
Herrsavonett, 14 karat rödguld, 1900-talets 1 hälft, total vikt 75 gram
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Supsked, så kallad skrammelsked, silver, barock, sekelskiftet 1700, kronformad knopp med ringformade hängen, _11889a_8d960ba34cc65e6_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Supsked, silver, barock/senbarock, 1700-talets 1 hälft, skaft md avslutande kerubknopp, _11890a_8d960ba5f7333a3_lg.jpeg
Supsked, silver, barock/senbarock, 1700-talets 1 hälft, skaft md avslutande kerubknopp,
Slutpris5 500 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Okänd designer för Ceson, brosch, delvis förgyllt silver,_11891a_lg.jpeg
Okänd designer för Ceson, brosch, delvis förgyllt silver,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Miniatyrmedalj, Kong Christian den X.s frihedsmedalje (Pro Dania),_11892a_lg.jpeg
Miniatyrmedalj, Kong Christian den X.s frihedsmedalje (Pro Dania),
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, komposition med gnagare, _11893a_8d96181e01d88c1_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, komposition med gnagare,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kluge, Harry, olja, Möns Klint, _11894a_8d96181f31dee4c_lg.jpeg
Kluge, Harry, olja, Möns Klint,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ege, Mogens, olja, kustparti, _11895a_8d9618203c28742_lg.jpeg
Ege, Mogens, olja, kustparti,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Saietz, Gunnar, färglito, komposition, _11896a_8d96182185fb1bd_lg.jpeg
Saietz, Gunnar, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets slut, stolar, 8 st, ek med heltäckande klädsel i anilinläder,_11897a_lg.jpeg
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Käpp med silverkrycka, jugend, 1900-talets början, dekor av blommor, _11898a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Salongs/matsalsmöbel, 9 delar, mahogny, 1910-20-tal, _11899a_lg.jpeg
Salongs/matsalsmöbel, 9 delar, mahogny, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, taklampa, mässing med droppformade, bärnstensfärgade glashängen, _11900a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Näsduk, tryckt textil, framställd till (den inställda) olympiaden i Helsingfors 1940, _11901a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets 1 hälft,_11902a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Uppsala Ekeby, ytterfoder, glaserat lergods, _11903a_lg.jpeg
Okänd designer för Uppsala Ekeby, ytterfoder, glaserat lergods,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Arnak Pedersen, Leo, olja, konkret komposition,_11904a_8d961825497f120_lg.jpeg
Arnak Pedersen, Leo, olja, konkret komposition,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, pastell, "Figurer i park", _11905a_8d96182676062f3_lg.jpeg
Okänd konstnär, pastell, "Figurer i park",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Selloka, skuret, bemålat och förgyllt trä och smide, barock, sekelskiftet 1700, _11906a_8d9618277613f82_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vidinic, Stojan, olja, läsande man, _11907a_8d961828b68d81c_lg.jpeg
Vidinic, Stojan, olja, läsande man,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, olja, eldsvåda, _11908a_8d961829d3483da_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, eldsvåda,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, marin, _11909a_8d96182b06b4926_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, marin,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Handväska, grått läder med metallbeslag, Guess,_11910d_8d96182e3ac00a3_lg.jpeg
Handväska, grått läder med metallbeslag, Guess,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Kina, silkebehandlad bomull, _11911a_lg.jpeg
Matta, old Kina, silkebehandlad bomull,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Lampbord, ek, 1900-talets 1 hälft, hexagonal skiva, _11912a_lg.jpeg
Lampbord, ek, 1900-talets 1 hälft, hexagonal skiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,_11913a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Öhwall, John, olja, kustparti med klippor, _11914a_lg.jpeg
Öhwall, John, olja, kustparti med klippor,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Schatull, svärtat trä med mässingsbeslag, sekelskiftet 1900, intarsiadekor i mässing, sköldpadd och pärlemor i André Charles Boulles art, _11915a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Stille, Dag, relief, mässing, _11916a_lg.jpeg
Stille, Dag, relief, mässing,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Knage, V, olja, stilleben, _11917a_8d9618e3fa36eda_lg.jpeg
Knage, V, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Netscher, Caspar, efter honom, olja, sekelskiftet 1900, påklädningsscen, _11918a_8d9618c1515aeaa_lg.jpeg
Netscher, Caspar, efter honom, olja, sekelskiftet 1900, påklädningsscen,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Dall'Acqua, Aldo, blandteknik, racerbil,_11919a_8d9618c2d2da7cf_lg.jpeg
Dall'Acqua, Aldo, blandteknik, racerbil,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
De Boissieu, Jean-Jacques, etningar, 4 st, porträttstudier, _11920a_8d9618c47b21b13_lg.jpeg
De Boissieu, Jean-Jacques, etningar, 4 st, porträttstudier,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900, _11921a_lg.jpeg
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Hamadan galleri, _11922a_lg.jpeg
Matta, old Hamadan galleri,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Länsfåtölj, skuren och bonad ek, barockstil, 1900-talets början, _11923a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd italiensk designer för Segis, cafébord, laminat på trebent aluminiumunderrede_11924a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Persson, Folke, olja, "Husgrunden, Orust",_11925a_lg.jpeg
Persson, Folke, olja, "Husgrunden, Orust",
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Falk, Lars, olja, sommarlandskap, _11926a_lg.jpeg
Falk, Lars, olja, sommarlandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK